W oparach korona-absurdu. Znany sędzia wydalony z palestry za odmowę maskowania

Pomnik Odkrywców w Lizbonie/Portugalia/Fot. Diego Delso, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Pomnik Odkrywców w Lizbonie/Portugalia/Fot. Diego Delso, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Znany w Portugalii sędzia Rui Fonseca e Castro został wydalony z grona sędziowskiego – poinformowała Wyższa Rada Sądownicza (CSM) w Lizbonie, odpowiednik polskiej KRS.

Jak podały władze CSM, Fonseca e Castro w ciągu najbliższych 30 dni będzie mógł się odwołać od decyzji rady. Sprecyzowano jednocześnie, że ze skutkiem natychmiastowym przestał on pełnić funkcję sędziego.

Według CSM Fonseca e Castro nie może wykonywać dotychczasowego zawodu z powodu trzech popełnionych w ostatnich miesiącach naruszeń prawa, m.in. odmowy założenia podczas jednej z rozpraw maski ochronnej.

Portugalski sędzia, popularny głównie dzięki swoim nagraniom w mediach społecznościowych, popierał nieformalny ruch osób negujących pandemię, a także sam publicznie twierdził, że Covid-19 nie istnieje. W publicznych wystąpieniach zachęcał też obywateli Portugalii do lekceważenia przepisów sanitarnych.

Fonseca e Castro pojawiał się też kilkakrotnie wśród osób manifestujących swój sprzeciw wobec władz Portugalii i nałożonych przez rząd restrykcji przeciwepidemicznych. Krajowych polityków nazywał m.in. grupą “skorumpowanych pedofilów” oraz “członkami lóż masońskich”.

W kwietniu Fonseca e Castro ujawnił, że o wydalenie go z grona sędziów zabiegał szef portugalskiej policji Manuel Magina da Silva. W opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu domagał się od adwersarza walki “jeden na jednego” według zasad MMA.

(PAP)

6 KOMENTARZE

  1. „A w dniach ostatecznych wyjdą zamysly serc wielu”. Coraz częściej z różnych krajow slychac o takich jak ten sędzia, słychac też tych, którzy juz mówia otwarcie, że NWO jest właśnie wprowadzane(Australia-wypowiedź wiceministra).

  2. Ja jestem wdzięczny za koronaściemę bo odsiewamy ziarno od plew. To jest test na covida. Czyli test na inteligencję i godność człowieka.

Comments are closed.