W USA wykonano karę śmierci. Korwin-Mikke: Ohydna zbrodnia amerykańskiego reżymu

Janusz Korwin-Mikke Źródło: Instagram/Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke Źródło: Instagram/Janusz Korwin-Mikke
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Mimo apelu papieża Franciszka o odstąpienie od kary śmierci, gubernator Missouri Mike Parson odmówił w poniedziałek ułaskawienia skazanego na karę śmierci zabójcy trzech osób – Ernesta Johnsona. Janusz Korwin-Mikke uważa, że to ohydne, bo mężczyznę stracono… zbyt późno.

W liście skierowanym w minionym tygodniu do Parsona przedstawiciel papieża Franciszka pisał, że papież chciałby zwrócić uwagę gubernatora na „prosty fakt człowieczeństwa pana Johnsona i świętości każdego ludzkiego życia”.

61-letni mężczyzna został skazany za zabicie trzech pracowników sklepu w Columbii, w Missouri, podczas napadu rabunkowego w 1994 roku. Przyznał się, że do ataku użył broni palnej, młotka i śrubokrętu. W domu jego dziewczyny policja znalazła 443 dolary.

O sprawie pisaliśmy szerzej na NCzas.com:

Gubernator Parson odmówił papieżowi Franciszkowi. Kara śmierci na potrójnym mordercy zostanie wykonana

Janusz Korwin-Mikke, podobnie jak papież, jest zszokowany tym, co się wydarzyło. Legendarnego wolnościowca oburza jednak fakt, że karę śmierci na mordercy wykonano tak późno.

To jest naprawde ohydna zbrodnia amerykańskiego reżymu. Jak można było tego czlowieka męczyć tyle lat w więzieniu, zamiast powiesić go 28 lat temu!? pisze oburzony poseł Konfederacji.

28 KOMENTARZE

 1. „prosty fakt człowieczeństwa pana Johnsona i świętości każdego ludzkiego życia”

  Może zgodzimy się co do tego, że życie ludzkie jest „święte” dla tego, kto owo życie przeżywa — w wielu wypadkach także dla jego rodziców, najbliższej rodziny, może niektórych przyjaciół… i to by było na tyle. Czyli dla dość skromnego kręgu osób.
  Dla wszystkich pozostałych (czyli dla paru miliardów innych ludzi) jego życie ani trochę nie jest święte.

  • Zycie jest święte wtedy kiedy się je uświęca a w nagrodę za dobrze wykonanę robotę zostaną otwarte bramy do życia wiecznego w Niebie. Poza tym życie nie uświęcane jest po prostu bytowaniem a potem trafia do miejsca bez Boga czyli piekła. Bo też z jakiej paki każde życie jest święte skoro większość pospulstwa na ziemi w Boga czyli Swiętość nie wierzy?

  • Polski reżim b. szybko wykonuje wyroki śmierci. Cygan Kostecki siedział chyba parę tygodni i go powiesili pomimo, że nikogo nie zabił. Miał tylko haki na posłów, którzy obracali 16 letnie Ukrainki w jego agencjach towarzyskich (nagrania, podsłuchy) na Podkarpaciu.

 2. Zgadzam się z JKM … „Nowoczesne” tortury” podobnie jak i w tenkraju … masz KS zamieniają na 25 lat … a potem … psychuszka ….

 3. Trzymanie ludzi w więzieniach jest dziś nieporozumieniem. Większość instytucji penitencjarnych w krajach zachodniej cywilizacji to pensjonaty z całodobową obsługą – jedzenie, rozrywki, sporty, lekarze, psycholodzy i na dodatek strażncy pilnujący aby sobie goście krzywdy nie zrobili. A trzymanie skazanego na KS przez tyle lat to zupełny idiotyzm – sam koszt to pewnie setki tysięcy dolarów wydane przez państwo, a rodziny ofiar zostały bez pomocy.

 4. Powinni go załatwić po chińsku – na części. Od razu po apelacji, lub max do pół roku po wyroku. Wtedy państwo wywiązałoby się ze swojej roli wymierzania sprawiedliwości.

 5. W 1987 wielokrotny morderca ze Stanu Idaho zostal skazany na kare smierci i w czasie przebywania w wiezieniu uzyskal zgode na transplantacje serca, gdyz zgodnie z przywilejem „opieki zdrowotnej” mial do tego prawo. Do dzis zyje sobie wygodnie w pierdlu, a … nawet uwierzyl w boga.

 6. To słuszne ze nie zostaje taki zgładzony po wyroku bo ma okazje przemyslec swoje zbrodnie i byc moze dozna skruchy slbo zalu ? Zawsze trzeba myslec przede wszystkim o ofiarach mordercy a jego zostawic sadowi i wyrokowi to wszystko . A paipeż nie słyszałem aby wstawiał sie za rzymianami co ukrzyzowali ……itp.

 7. Widać gołym okiem, że jedynym celem JKM jest wywoływanie kontrowersji i prowokacja. Jednego dnia twierdzi, że jak od małego będą was księża molestować, to wyrośniecie na homo. Następnego dnia prawi, że to coś „męczono”. Mógł dodać, że biedaka torturowano.

 8. Przeciwnicy kary śmierci nie grzeszą inteligencją.

  Z jednej strony pieją od rana do wieczora o wyjątkowości, wręcz świętości każdego życia. Z wrodzonej wstydliwości abolicjoniści (z papieżem na czele) nie mówią, że owa świętość życia dotyczy wyłącznie morderców.

  Z drugiej proponują za tę wyjątkowa zbrodnię pospolitą karę więzienia. Gdzie tu jakiś sens, gdzie logika?

  • U katolików ciężko znaleźć logikę. Przecież ich 5 przykazanie mówi „nie zabijaj”. A jednocześnie odrzucają to, gdy chodzi o zemstę. Ale jak się bliżej przyjrzeć, to wszystko jest logiczne. Katolik to taki typ, co w niedziele idzie się modlić, by w poniedziałek zdradzać żonę. Z tej nowej logiki wynika też, że ksiądz = pedofil.

   • Wręcz przeciwnie. Tylko wiara katolicka jest logiczna i spójna. A V przykazanie nie głosi „nie zabijaj”. Tylko „nie morduj”. Tak jest w oryginale. Tak Bóg powiedział do Mojżesza. „Nie zabijaj” to tylko ( nieudane) tłumaczenie na polski.

   • Paweł J – Sądzisz, że komuchy nawracający się na łożu śmierci chcą zakosztować słodkiego smaku pedofilii i katolickiej hipokryzji ?

 9. Nerki do testowania szczepionek Pfizera i innych też są wycinane na żywca z niemowląt co podchodzi pod podobny paragraf zbrodni ze szczególnym okrucieństwem, szkodą że tego typu proceder nie wzrusza papieża boungiorno.

Comments are closed.