Djoković nie zagra w Australian Open? „Jeśli warunkiem będzie zaszczepienie, to…”

Novak Djokovic Fot. Wikipedia
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Obowiązek zaszprycowania dla sportowców uczestniczących w imprezach w Australii sprawi, że Novak Djoković nie zechce zagrać w Australian Open? Tak twierdzi zdobywca Pucharu Davisa 2010 i kapitan tenisowej reprezentacji Serbii oraz trener – Bogdan Obradović.

W serbskich mediach Obradović analizował, czy jego były podopieczny, a prywatnie dobry znajomy, weźmie udział w Australian Open. Zdaniem trenera nawet taki tak postawiona sprawa nie zmusi Djokowicia do zaszprycowania.

Dziewięciokrotny triumfator w Australian Open i dwudziestokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych obecnie ma do wyboru – przyjąć szprycę i poprawiać rekordy, albo postąpić w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wiedzą. O tym, co prawdopodobnie zrobi tenisista mówił w serbskich mediach trener. Premier australijskiego stanu Wiktoria Dan Adrews zapowiedział bowiem, że nie wyobraża sobie, żeby w turnieju mogli brać udział niezaszprycowani sportowcy.

– Novak nie weźmie udziału w Australian Open, jeśli zostanie zaszantażowany kwestią szczepienia – ocenił Obradović. Podkreślił też, że ataki na najlepszego tenisistę świata nie ustają już od dawna. Ostatnio z powodu jego postawy wobec szprycy właśnie. Sportowiec podkreślał, że jest w tej sprawie zwolennikiem pełnej dobrowolności oraz że jest to suwerenna decyzja każdego człowieka.

Obradović przyznał, że w ostatnim czasie nie rozmawiał o tym ze sportowcem. Zna go jednak na tyle dobrze, że przedstawił swoją opinię i stwierdził, że Novak myśli podobnie.

– Myślę, że Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła tyle chaosu, że nie wiadomo już, co jest słuszne, a co nie – stwierdził na antenie Telewizji Kurir. Dodał, że stosunek zagranicznych mediów do Djokovicia na zawsze pozostanie negatywny i wstrzemięźliwy.

– Wszyscy odnoszący sportowe sukcesy Serbowie zawsze byli opluwani przez Zachód. My zachowujemy się naturalnie i normalnie. Gdy zwyciężaliśmy, nigdy nie znęcaliśmy się nad przeciwnikiem, zawsze zachowywaliśmy się szlachetnie. Cały ten ich strach jest teraz pod znakiem zapytania. Oni wzywają nas do udziału w ich strachu – wskazał Obradović.

Dodał, że Djoković nie zgodzi się na szprycowe ultimatum.

– Jeśli jedynym warunkiem będzie zaszczepienie, to Novak nie weźmie udziału w Australian Open. To jest logiczne. To esencja (poglądy dotyczące odporności i szczepień – przyp. red.), którą budował od lat. Zakazanie mu startu z powodu braku szczepienia należy traktować tak samo, jak zakaz wystawiania sztuk Nušicia (Branislav Nušić to wybity serbski dramaturg z pierwszej połowy XX wieku – przyp. red.), bo ten nie był zaszczepiony – skwitował.

Źródło: przegladsportowy.pl

11 KOMENTARZE

 1. Brawo Djokovic.
  Stosunek do Serbów, Słowian, Polaków – dla mnie dość rozpoznowalny.

  „Novak nie weźmie udziału w Australian Open, jeśli zostanie zaszantażowany kwestią szczepienia ”
  Zdanie chyba nie do końca ma sens. :). Jeżeli powiedzą, ze warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest szczepienie, a on się nie zaszczepi, to i tak nie weźmie udziału, bo nawet nie zostanie zostanie dopuszczony.
  No chyba, ze Obradovic, puszcza takie balony próbne, licząc, że organizatorzy „zmienią zdanie”.

  • Upór i zdecydowanie Djokovica, może być jakąś pomocą w „walce” z dyskryminacją sanitarną.
   Pijarowsko to nawet nieźle wygląda – znany sportowiec etc, sprawa na ostrzu noża – niemniej , wobec siły i determinacji NWO, zapewne niczym nie zakutkuje.
   Niemniej cenny gest

  • W pewnym sensie gwiazdy mogą zdziałać wiele niżeli jeden naukowiec. Wiadomo że tępy człowiek zawsze posłucha gwiazdy, celebryty czy kogoś sławnego aniżeli naukowca etc. bo to bardziej dociera do ludzi. Np. pomyślcie sobie że najlepsze gwiazdy piłki nożnej się nie szczepią m.in. Lewandowski(choć on się zaszczepił wiem ale gdyby tego nie zrobił) to przecież wiadomo jakby to zadziałało dużo ludu mówiłoby nie szczepieniom.

   • No i niestety jak nie szczepienie to coś innego by gwiazdy to promowały i lud głupi to kupował. W wojnie z monopolem i polityką ciężko wygrać a wygrana oznaczałaby że do władzy dosiądą ci co chcą prawdziwej uczciwości w rywalizacji gospodarczej a nie przechytrzać ich na ciemną stronę.

 2. Najwiekszym ciosem dla Australijskiej Federacji Tenisa bylaby rezygnacja wszystkich i majacych tam grac sportowcow. Nic by tak nie podlamalo rzadowych szalencow, jak utrata dochodow z tym zwiazanych.

Comments are closed.