Izrael. 7 proc. ciężkich przypadków Covid-19 to osoby, które przyjęły trzy dawki szczepionki

Szczepienie oraz flaga Izraela - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Szczepienie oraz flaga Izraela - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Obecnie w Izraelu 460 osób przechodzi ciężko Covid-19, z czego 32, czyli 7 proc., przyjęły trzy dawki szczepionki – przekazało w piątek izraelskie ministerstwo zdrowia.

„Nie mogę powiedzieć, że 7 proc. to dużo. Szczepionka, nawet po trzech dawkach, nie działa w 100 proc.” – powiedział prof. Nachman Ash dyrektor w ministerstwie zdrowia podczas rozmowy z „the Jerusalem Post”.

Dodał, że zawsze będzie niewielki odsetek osób, które nie wykształcą całkowitej odporności.

Spośród 460 osób, które ciężko przechodzą chorobę, 17 proc. to te, które ponad sześć miesięcy temu przyjęły dwie dawki szczepionki. 71 proc. to osoby, które w ogóle się nie zaszczepiły.

Dotychczas przeciwko Covid-19 jedną dawką zaszczepiło się 6,1 mln Izraelczyków, dwiema 5,7 mln a trzema 3,7 mln. Oznacza to, że 0,000001 proc. zaszczepionych trzema dawkami ma ciężki przebieg choroby.

„To jest nawet lepiej niż zakładaliśmy” – powiedział prof. Ash.

„The Jerusalem Post” wskazał, że fala infekcji wirusem spada mimo powrotu dzieci do szkół. Od początku pandemii zachorowało w Izraelu 1,3 mln osób, a z powodu Covid-19 zmarły 7882 osoby. (PAP)

26 KOMENTARZE

  • Gupie ci Żydzi, depopulować siem nie chcom.
   A brać przykłada z (15% zaszczepionych) Bułgarii, gdzie ostatniej doby zmarło 5x więcej ludzi niż w lepiej wyszczepionym Izraelu i 30x więcej niż w super wyszczepionym Singapurze.

    • Zostaw imbecyla w spokoju. przeciez on nie tylko nie potrafi myslec, ale takze nie umie liczyc, ale za to rozsiewa swoje poszczepienne pierdoly, na ktore juz nikt nie zwraca uwagi.

    • Sam sobie aszczepie przelicz na liczbę mieszkańców.
     Podpowiem: Bułgaria ma mniej więcej tylu mieszkańców co Singapur i mniej niż Izrael.

   • No pacz Pan, a równo rok temu zupełnie nie wyszczepieni Bułgarzy mieli na początku października kilka razy niższą tygodniową (także trzydniową) ilość zgonów. Wygląda, że te szczepionki ich dobijają, co nie?

    • Przygłup antyszczepionkowy nie wie, że w październiku zeszłego roku epidemia dopiero się w Bułgarii zaczynała. Ale już w listopadzie zgonów już było tyle co dziś.
     Mądrzy się zaszczepili i mają kilka zgonów dziennie, a głupcy jak Bułgarzy nadal w zdecydowanej większości nie są zaszczepieni (13,5% zaszczepionych) więc umierają do dziś wielokrotnie częściej

     • Przygłup szczepionkowy nie wie, że w Chinach epidemia się skończyła, a dopiero potem zaczęli podawać szczepionki.

     • Mądry to ten, który nie wyciąga zbyt pochopnych wniosków.
      Jest wciąż za wcześnie, by snuć teorie, natomiast faktem jest, że od wyszczepień stanowczo za dużo ludzi umiera lub ma bardzo poważne NOPy. Covid zaś nie jest groźną chorobą, wszyscy, nawet niedzielski ostatnio, plasują ją w okolicach grypy, więc podjęte środki zaradcze są stanowczo niewspółmierne wobec zagrożenia, co wskazuje na zupełnie inny cel tej hucpy niż zdrowotny.
      Tylko opłacony albo idiota będzie temu zaprzeczał.

 1. Przyznam się, nie jestem lekarzem, ani ekspertem. Ale, wczuwając się w tok myślenia światłych Autorytetów polskich i światowych, proponuję czwartą dawkę szczepionki. Na razie…

  • Aj-waj, Panie Kolego – Pan już jesteś prawdziwy ekspert z tym pomysłem. Pan już myślisz jak nowoczesny lekarz. Po co ta skromność, ja się zapytowywuję? Ja bym Pana rekomendować w ciemno do Rady Medycznej Przy Premierze.

 2. „Oznacza to, że 0,000001 proc. zaszczepionych trzema dawkami ma ciężki przebieg choroby.” – kto tu co liczył, w jakim okresie its??? Przecież nawet te 32 do 3,7mln to jest ponad 800x więcej…

 3. Premier Australii za gadanie głupot na temat cowida i pseudo szczepionek dostała łapówkę 65mln. dolarów,więc nie dziwcie się że wygłaszają te wszystkie brednie.

 4. Wypowiedź Izraelczyka starannie omija przypadki podwójnie zaszczepionych z aktywnym paszportem. Ich nie ma w tej statystyce. Czyli ich nie testują a zamiast covid wpisują grypa, udar, zawał. Tak jak i u nas. Nie przywiązywał bym więc do tej statystyki uwagi.

 5. Szczepienie 66-te (w ciągu 3 lat powiedzmy), eliminuje całkowicie zagrożenie ze strony covida, jak mi się zdaje. Jeśli się mylę, to 111, na pewno już eliminuje.
  Oczywiście, pod warunkiem, że pacjent przeżyje te 66 czy 111 wkłuć.

 6. Obecnie ?! Obecnie 460 osób zaszczepionych ma ciężki przebieg ?! To wczoraj jutro za tydzień to tez będzie 0,00001. Po trzeciej szprycy. Ładnie tutaj sie liczbami manipuluje ..

Comments are closed.