Polskę koszą „sierpem wymiaru sprawiedliwości”, Węgry zatłuką „młotem homofobii”

Sekretarz stanu Clement Beaune. Screen Twitter
Sekretarz stanu Clement Beaune. Screen Twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Aktywista homoseksualny Clement Beaune, który pełni we Francji rolę ministra ds. europejskich, nazwał decyzję naszego TK „atakiem na UE”. 6 października stwierdził z kolei, że „Węgry muszą być przedmiotem europejskich sankcji za swoje homofobiczne prawo przyjęte w czerwcu”. Beaune udzielił wywiadu stacji TV BFM przed swoją podróżą do Budapesztu planowaną na 12 października.

To wyjątkowa „kurtuazja” dyplomatyczna. Można jednak przypomnieć, że w podobny sposób w temacie ideologii LBTB Beaune wyrażał się także przed podróżą do Polski. Później „obraził” się nawet, że nie zorganizowano mu wizyty w Kraśniku w „strefie wolnej od LGBT”….

Francuski sekretarz stanu do spraw europejskich, który we wtorek odwiedzi Budapeszt, nie ukrywa, że właśnie owa rzekoma „ustawa homofobiczna” będzie przedmiotem jego rozmów. Przypomnijmy, że chodziło w niej o ochronę rodziny i zwłaszcza nieletniej młodzieży przed pornografią i propagandą zmiany płci.

Clement Beaune postraszył Węgrów, że będzie działał na rzecz „sankcji prawnych, a nawet finansowych” na poziomie unijnym. Jego zdaniem , węgierska ustawa „nie respektuje zasad Europy, którymi są równość, wolność, niedyskryminacja”.

Aktywista w randze sekretarza stanu dodał, że w sprawie karanie Węgrów, „mamy teraz środki na szczeblu europejskim, mamy kilka narzędzi, które na to pozwalają”. Dodał, że liczy na powództwa przeciwko państwu członkowskiemu za naruszenie prawa europejskiego wnoszone do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Węgry są od września 2018 r. celem procedury (art. 7 Traktatu) dotyczącej „wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia wartości europejskich”. Ta parktyka jest nieskuteczna, ponieważ wymaga jednomyślności pozostałych członków. Francuskie media podkreślają, że Budapeszt wspiera tu Warszawa.

Przypominają jednak, że UE nadal nie zatwierdziła przedstawionego w maju planu pomocy dla Węgier, pozbawiając ten kraj ponad 7 miliardów funduszy europejskich. Viktor Orban oskarża Komisję Europejską o blokowanie pieniędzy właśnie z powodu nacisków lobby LGBT.

Podobnie jak w Polsce, Clément Beaune spotka się ze swoim węgierskim odpowiednikiem, a poza tym wyłącznie z opozycją i aktywistami LGBT. Polityk odniósł się także do Polski. Jego zdaniem, ryzykujemy polexitem, co byłoby życzeniem wielu ludzi, którzy mają nas podobno dość za niezgodę na migrację, psucie klimatu i właśnie za stosunek do LGBT…

8 października także w BFM powiedział o decyzji Trybunału Stanu, że „to nie jest temat techniczny ani prawny, ale jest to temat wybitnie polityczny, który jest częścią długiej listy prowokacji przeciwko UE”… Ciekawe, czy wie o wyroku swojej rady stanu z kwietnia?

Źródło: BFM TV/ Le Figaro/ AFP

7 KOMENTARZE

 1. Teraz jesteście potrzebni do zielongo ładu i innych bzdur .Potem też dostaniecie miskę ryżu i robaka na deser bo nie będziecie już potrzebni tak trudno to zrozumieć?

  • a swoją drogą
   tak mi teraz przyszło do głowy
   polscy oficjele mogą niebawem doczekać się sankcji jak pan łukaszenka
   może wtedy co niektórzy przejrzą na oczy

   • Ani Spurek ani Tusek nigdy nie przejrzą na oczy. Czasami palną jakiś bon mot (matka stawiała znak krzyża albo swastyki na chlebie) a za chwilę wracają do normy.

  • Historia uczy że ZAWSZE rządzi mniejszość. Tylko trzeba się zorganizować. Polecam książkę hr. Ossendowskiego ,,Lenin” . Tam jest dokładnie opisane jakie naprawdę poparcie mieli bolszewicy w Rosji. Tylko że tutaj trzebaby w drugą stronę. Ale spokojnie, idzie wielki kryzys, a głód uczy rozumu.

Comments are closed.