Wstrząsające oskarżenia wobec sieci szpitali. Miała testować leki na pacjentach chorych na COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Agencja zajmująca się regulowaniem kwestii ubezpieczeń zdrowotnych w Brazylii wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów stawianych sieci szpitali Prevent Senior dotyczących testowania leków na starszych pacjentach zmagających się z Covid-19 – podała w czwartek Agencja Reutera.

Podczas środowej komisji senackiej dyrektor Krajowej Agencji Regulacji Planów Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego (ANS) Paulo Rebello Filho powiedział, że jego zespół odkrył nieprawidłowości w leczeniu pacjentów w placówkach należących do sieci działających w rejonie Sao Paulo szpitali Prevent Senior.

W okresie od marca do kwietnia 2020 roku co najmniej 9 osób zmarło na Covid-19 w wyniku przeprowadzania domniemanych testów. Ich karty zostały zmodyfikowane, by ukryć przyczynę śmierci – ujawnił w ramach śledztwa prawnik 10 lekarzy, którzy zdemaskowali sprawę.

Senatorowie usłyszeli także, że Prevent Senior miało zweryfikować i potwierdzić wspierany publicznie przez prezydenta Jaira Bolsonaro pomysł używania hydroksychlorochiny, leku na malarię, w leczeniu chorych na Covid-19.

Kierownictwo sieci szpitali odpowiedziało, że stawiane im oskarżenia są bezpodstawne, a wymagane przez agencję ANS dokumenty zostały dostarczone i poświadczają o działaniach w ramach etycznych i proceduralnych norm.

Dyrektor ANS powiedział, że agencja rozpoczęła proces administracyjny mający zbadać nieprawidłowości w Prevent Senior i wysłała urzędników, aby zweryfikowali „oznaki niepowodzeń operacyjnych”.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Wyciekły maile pracowników Pfizer, do produkcji preparatów p.COVID były wykorzystywane abortowane ludzkie embriony (linia komórkowa HEK293T) ,czy papież dalej będzie namawiać na podawanie preparatow ???

  2. Nie jestem pewny czy ktoś prowadził statystyki. Lockdown raczej został wprowadzony „na pałę”. Jak to już ktoś śpiewał: „wolność, po co wam wolność przecież macie telewizję”. Nikogo tak naprawdę nie obchodziły zagadnienia o których czytamy powyżej. Bydło ma być wyszczepione i z tego powodu szczęśliwe.

  3. No tak próba leczenia znanymi iekami to teraz zbrodnia, powinni ich podlaczyc pod respirator. Atakują niecovidowego prezydenta Brazylii i niecovidowych lekarzy, nic nowego.

  4. Z tego co czytałem na portalach amerykańskich, Fauci zlecił badanie skuteczności hydroksychlorochiny w Brazylii z tajnym przekazem, aby stosować dawki kilkunastokrotnie większe, niż bezpieczne, aby wykazać rzekome zagrożenie zastosowania tego leku przy covid-19.

  5. Dawniej lekarz miał prawo (obowiązek) użyć leku jeśli uważał, że zadziała. Dziś lekarz (urzędnik w kitlu) ma ściśle trzymać się procedury leczenia (nawet jeśli tej procedury nie ma, jak w covid).
    Kowid leczymy pozostawiając chorego samemu sobie, a jeśli mu sie pogorszy to podajemy tlen :-) Podanie amantadyny, iwermektyny, chininy jest przestępstwem – takich czasów dożyliśmy. Dzisiaj lekarz nawet jeśli wie, że lek/procedura zabije pacjenta to i tak ją musi zastosować.

Comments are closed.