Brutalne sceny we Włoszech! Masowe protesty przeciw segregacji sanitarnej. Dobromir Sośnierz oberwał z armatki wodnej [VIDEO]

Poseł Dobromir Sośnierz oraz kadry z manifestacji przeciw segregacji sanitarnej we Włoszech. / foto: screen Facebook: dobromir.sosnierz/Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Poseł Dobromir Sośnierz oraz kadry z manifestacji przeciw segregacji sanitarnej we Włoszech. / foto: screen Facebook: dobromir.sosnierz/Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Kolejny weekend z rzędu w wielu miastach Włoch odbyły się wielotysięczne manifestacje przeciwko polityce covidowej, m.in. zaprowadzanej segregacji sanitarnej. W niektórych miastach doszło do starć z policją. Relację z Rzymu zdał poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

We Włoszech kolejny tydzień z rzędu miały miejsce protesty przeciwko polityce covidowej, m.in. przeciwko zaprowadzanej segregacji sanitarnej. W Rzymie policja strzelała wodą z armatki wodnej w kierunku manifestujących.

Segregacja sanitarna we Włoszech

Przypomnijmy, że we Włoszech jeszcze w sierpniu wszedł w życie obowiązek przepustki Covid-19 przy wejściu do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, obiektów sportowych, placówek kultury.

Segregacja sanitarna we Włoszech. Bez przepustki COVID-19 nie wejdziesz do wielu miejsc

Stosowanie tzw. zielonej przepustki znacznie rozszerza się od połowy października.

We wszystkich miejscach pracy we Włoszech od 15 października będzie obowiązywał wymóg posiadania przepustki Covid-19, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia z zakażenia koronawirusem lub negatywnego wyniku testu.

Obecnie przepustkę sanitarną muszą posiadać wszyscy pracownicy szkół. Od połowy października wymóg ten będzie dotyczyć wszystkich pracowników: sfery budżetowej, państwowych i prywatnych firm – pracownicy prywatnych firm mają być natychmiast zawieszani za brak przepustki; w przypadku zatrudnionych w sferze budżetowej będzie to 5 dni.

Masowe protesty we Włoszech

Manifestacje przeciwko radykalnej segregacji sanitarnej odbywają się we Włoszech po raz kolejny. W sieci pojawiły się nagrania z protestów m.in. w Rzymie, Mediolanie czy Trieście. Relację z manifestacji w stolicy Włoch zdał poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Jestem w Rzymie i właśnie trafiłem na taką grubą akcję. To jest demonstracja antycovidowa, ale nie taka jak u nas na spokojnie, tylko tutaj to jest naprawdę zadyma – zaczął Sośnierz. – Właśnie próbuję zorientować się w sytuacji, ale tutaj jakieś strzały są, po prostu jakaś maksymalna zadyma. Nie ma lekko tutaj.

Także patrzcie i uczcie się, jak się zadymy robi, bo u nas to jeszcze wszystkiego nie pokazaliśmy (…) fakt, że tutaj ten terror sanitarny jest chyba jeszcze gorszy niż w Polsce, zwłaszcza jeśli chodzi o te paszporty covidowe i chyba właśnie o to tutaj chodzi. Przeciwko temu oni protestują – mówił poseł Konfederacji.

Następnie poseł ruszył z kamerą w kierunku manifestacji. Przez kilka minut mogliśmy obserwować protestujących, a także m.in. polewanie ich z armatek wodnych przez policję.

Ludzie krzyczą „wolność, wolność”. Ta demonstracja jest dość brutalnie traktowana, po raz kolejny ich polali wodą, właściwie zupełnie nie rozumiem dlaczego, bo nikt raczej na policjantów nie nacierał – relacjonował dalej polityk. I w tym momencie sam oberwał strumieniem wody wystrzelonym z armatki.

Czytaj także: Segregacja sanitarna u papieża Franciszka. Watykan i „paszporty covidowe”

No cóż, pozostaje trzymać kciuki za kolegów Włochów w walce o wolność, bo tak jak mówiłem na początku tutaj te restrykcje sanitarne są nawet gorsze niż w Polsce – kontynuował Sośnierz. – Wprawdzie dość powszechnie nieprzestrzegane, tak naprawdę mnie nikt o nic nie pytał. Ja nie pokazałem żadnych tutaj dokumentów ani z testów, ani z niczego, przy wchodzeniu do jakiegokolwiek sklepu, więc to jest trochę pic na wodę.

Ten spektakl już się robi dość monotonny. Policja co jakiś czas polewa, ci co jakiś czas próbują przejść dalej. Jakiejś tutaj większej agresji ze strony tego tłumu nie widzę szczerze mówiąc, nie wiem po co te brutalne ingerencje. Chodzi może o to, żeby nie dopuścić ich pod parlament, bo z parlamentu wychodzą właśnie delegaci z całego świata, którzy mądrzyli się o tym, po kolei występując, jak to należy się troszczyć o nasz klimat, jak to ich kraj o ten klimat dba itd. itd. A teraz musieliby wysłuchać głosu rozgniewanego ludu. Zdaje się, że po prostu nie chcą ich dopuścić pod parlament – podsumował swą relację ze stolicy Włoch Dobromir Sośnierz.

Poniżej możecie zobaczyć nagrania z manifestacji w różnych miastach Włoch.

Źródło: PAP/Twitter/nczas.com

24 KOMENTARZE

 1. Działacz opozycji sugeruje, że są rządy w Eurokolchozie działające głupiej niż rząd warszawski. Pan Kaczyński powinien Mu specjalnie podziękować ;-)

  • Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że w Polsce jest ogólnie lepiej niż w tzw. starej Unii. Sodomici ciągle nie mogą brać „ślubów”, „paszportów szczepionkowych” też raczej na razie nie będzie, wolnościowa prawica ma reprezentacje w parlamencie i rośnie w siłę czy wreszcie nikt na razie nie jest zamykany za „mowę nienawiści”. Co nie znaczy, że to się nie może zmienić.

   • „Polsce jest ogólnie lepiej niż w tzw. starej Unii”.
    Też tak uważam. Ale nie przeszkadza mi to twierdzić, że antypolski, socjalistyczny rząd warszawski jest wyjątkowym szkodnikiem. Może śmiało ubiegać się o zwycięstwo w konkursie na najbardziej szkodliwy rząd po 89 roku…

   • Paszporty szczepionkowe obowiązują w Polin już od jakiegoś czasu na imprezach masowych. Już niebawem zostaną poszerzone o kolejne dziedziny życia, po zmianie konstytucji, nad którą pracują partie post-magdalenkowe. Czas się obudzić.

 2. Protestują i nic z tego nie wynika poza jednym, protesty organizują i prowokują służby, służą one temu by kontrolować sytuację.
  Tłuszcza się naprotestowana i jest mniej awanturująca się.
  Od nowa można owce pogonić jakimś jak nie kowidem to widmem mrozu zimą albo głodem wiosną. Nikt już nie pyta skąd ten kowid, kto wymyślił pandemię kataru, kto dręczy ludzi podsuwając im pod nos coraz to nowe udręki zabierając wolność.
  Gdyby to ludzie protestowali dawno zmietli by tych co na nich żerują.

 3. A co na to Salvini? Mógłby stanąć na czele antysanitarystycznych protestów i zbić na tym kapitał polityczny. Bo sytuacja pewnie będzie się zaostrzać. Mimo kolejnych dawek „szczepionek” liczba następnych zakażeń raczej ostro będzie rosła.

 4. cd: To może mocno wkurzyć sfrustrowanych tak wielkimi restrykcjami ludzi. Chyba warto stanąć na czele ich ewentualnego buntu. Gdy nie będą im wypłacane pobory ich nastroje ulegnąć mogą skrajnej radykalizacji. Chyba, że załamią się i wbrew zdrowotnym oraz depopulacyjnym obawom większość z nich desperacko zaszczepi się.

 5. Cenzor nczasu jest czlowiekiem podłym. Napisałem tylko, że są clickbaiterami, bo nie było żadnych „brutalnych scen” a na Sośnierza popadał deszczyk z góry, a nie „oberwał z armatki”. I komentarz nie przeszedł. Ja mam tego dosyć!

 6. Panie Sośnierz to Wy młodzi powinniście porwać naród do ‚boju’. To co Wy robicie to kropla w morzu potrzeb. Mało mówić ,więcej robić. Mnie akurat nie interesuje co się dzieje w świecie, interesuje mnie los Polski i ludzi młodych. Jaka przyszłość ich czeka?. To młodzi muszą zadbać o swój przyszły los. Inaczej spełnią się ‚proroctwa’ Morawieckiego że wystarczy Wam miska ryżu. Nie dopuście do tego, czas nagli i nie ma już czasu na jakąkolwiek zwłokę.

Comments are closed.