Najnowszy SONDAŻ: Zdecydowany lider i sześć partii w Sejmie. Kto zyskuje, a kto traci?

Obrady Sejmu RP Foto: PAP/Tomasz Gzell
Obrady Sejmu RP. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla „Wydarzeń”, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę zdecydowanym zwycięzcą zostałaby Zjednoczona Prawica. Próg wyborczy przekroczyłoby sześć ugrupowań.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska) mogłaby liczyć na 34,3 procent głosów, co dałoby jej pewne zwycięstwo.

Jest to jednak wynik gorszy o 2,2 punktu procentowego w porównaniu do ostatniego sondażu przeprowadzonego dla „Wydarzeń” na początku września. W stosunku do wyniku z ubiegłego miesiąca 1,4 punktu procentowego traci także Koalicja Obywatelska.

Obecnie największa formacja opozycyjna mogłaby liczyć na 21,6 procent głosów. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która również traci. Jej poparcie w październikowym sondażu wyniosło 10,5 procent, a to wynik o 0,8 punktu procentowego gorszy niż poprzednio.

Tuż za podium plasuje się Konfederacja, która z kolei zyskała 0,8 punktu procentowego, i obecnie cieszy się poparciem 8,4 procent badanych. W Sejmie znalazłaby się także Lewica, na którą wskazało 8 procent respondentów.

Próg wyborczy przekroczyłby jeszcze PSL-Koalicja Polska z poparciem 5,4 procent badanych. Formacja ta zanotowała największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania, o 2,5 punktu procentowego.

Aż 11,7 procent badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Źródło: Polsat News

11 KOMENTARZE

    • W TRUDNEJ kwestii większość z zasady się myli. Np test na tzw IQ. Gdzie jest bezbłędne rozwiązanie tego testu ? Czy w tych wersjach które wybrało najwiecej ludzi ? Patrz krzywa rozkładu normalnego. Dlatego demokracja – zła metoda rozwiązywania TRUDNYCH kwestii ( na pytanie czy 2 + 2 to 4? większość dobrze odpowie). Czy urządzanie państwa to rzecz trudna czy łatwa? Najlepsze- zawsze w mniejszości.

  1. Za lockdownem, kwarantanną i mandatami głosowały wszystkie ugrupowania, oprócz Konfederacji.

    Żałosne jest jednak to, że w sytuacji, gdy nóż na gardle i widmo utraty firmy, pracy, czy zdrowia – wszyscy obywatele wydzwaniają na wyścigi tylko do tych posłów. Jak zagrożenie mija – umysł pokrywa mgła niepamięci.

    Aż do następnego razu.

    Wychodzi, że Polacy lubią być dymani, bo 9/10 koniecznie chce powtórki z rozrywki. Spodobało się 200 zł za jazdę zimą na stoku na sankach?

  2. Nie można się dziwić, że Konfa mimo „pandemii” nie przebija 10%, chociaż to idealny czas dla nich – nie wykorzystali go w pełni. Jak się słucha JKM, który twierdzi, że od molestowania przez księży mamy więcej homo-jednostek, wbrew naukowym faktom, to wszystko jasne. Oczywiście PISowski elektorat i tak jest kilka razy głupszy, bo do tego intelektualnego betonu kompletnie nic nie dociera.

Comments are closed.