Niedzielski kpi z rozumu Polaków. Zgon po zaszprycowaniu? „Mogło mu się pogorszyć z jakichś powodów” [VIDEO]

Adam Niedzielski i Tomasz Sakiewicz/Fot. screen YouTube/Telewizja Republika
Adam Niedzielski i Tomasz Sakiewicz/Fot. screen YouTube/Telewizja Republika
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W „Dziennikarskim pokerze” u Tomasza Sakiewicza gościł minister Adam Niedzielski. Pojawiło się wiele intrygujących wątków i wypowiedzi szefa pandemicznego resortu zdrowia. Obyło się za to bez niewygodnych pytań. Jednym z tematów rozmowy były niepożądane odczyny poszczepienne.

Tomasz Sakiewicz pytał o NOP-y, posługując się argumentami występującymi w tzw. internecie. – Panie ministrze, to tak uczciwie, czy mamy przykłady, żeby na przykład kobieta straciła płodność po szczepionce? Czy mamy przykłady jakichś, choćby kilku potwierdzonych przypadków śmierci po szczepionce? Czy mamy takie realnie potwierdzone? I jaka to jest skala, jeżeli jest, jeżeli chodzi o populację? – zadawał pytania prowadzący.

„Minister pandemii” w odpowiedzi ujawnił swoje „przemyślenia” na ten temat. Suchych faktów za to było jak na lekarstwo.

– Panie redaktorze, przede wszystkim wszystkie NOP-y, szczególnie te ciężkie, są rejestrowane. Są rejestrowane w sanepidzie, lekarz każdorazowo ma obowiązek wypełnić odpowiednią kartę, wysłać zgłoszenie. Myślę – bo też czytam różne opinie w Internecie, gdzie mówi się o tym, że lekarze czasami nie zgłaszają tego – to myślę, że nie zgłaszają być może, jeżeli mamy do czynienia z takimi przypadkami lekkich NOP-ów, ale w przypadku tych ciężkich myślę, że zgłoszenia są, a szczególnie tych najcięższych, powszechne – twierdził Niedzielski.

– Jeżeli chodzi o zgony, to nie mamy jeszcze ani jednego zgonu, gdzie byłaby potwierdzona zależność przyczynowo-skutkowa – zapewniał.

– To, że ktoś umrze po szczepieniu, nie oznacza, że w jego wyniku, bo ludzie generalnie umierają – wyręczył go Sakiewicz.

Niedzielski przechwycił tę linię narracyjną i kontynuował wywód dziennikarza. – Bo mogło mu się pogorszyć z jakichś powodów, mogła po prostu też być pewna koincydencja czasowa i używanie takich informacji, że ktoś wie coś na ten temat, jest absolutną bzdurą, bo to są ludzie, którzy nie mają pojęcia, jakie są wyniki sekcji zwłok, bo prokuratura zleca sekcje zwłok w takich przypadkach i kilka razy już były zlecone i one nie potwierdzały w żaden sposób tej zależności przyczynowo-skutkowej – zapewniał.

Kolejnym wątkiem, jaki pojawił się wśród tzw. „antyszczepionkowych” argumentów przeciwko szprycy był jej potencjalnie negatywny wpływ na płodność kobiet i mężczyzn.

– To jest w pewnym sensie też bazujące na tym, że nie upłynęło jeszcze dużo czasu odkąd szczepienia są, bo to (płodność – przyp. red.) trzeba przez 20 lat sprawdzać – ironizował Niedzielski.

– I teraz każda hipoteza, właśnie na tym polega to łączenie takie umiejętne troszkę prawdziwych informacji – mówił.

Sakiewicz wtórował mu mówiąc, że „po 20 latach to nie wy, ale prawnuki będą bezpłodne”.

– I tak możemy się w czasie przesuwać, bo widzimy, że minął już rok, nie ma żadnych zgłoszeń, które by mówiły o tym, że są utraty płodności. To są w ogóle – rzućmy to między bajki. I w związku z tym no można mówić, że np. za 40 lat, ponieważ pan się zaszczepił, wypadną panu włosy – mówił Niedzielski, podkreślając, że „nie ma żadnej zależności”.

„Minister pandemii” stwierdził również, że zwiększenie szans na przeżycie jest wartością, która „pozwala akceptować” – jak twierdził „niewielkie” w tym przypadku ryzyko.

A to tylko fragment arcyciekawej rozmowy, w której padło wiele zadziwiająco bezczelnych stwierdzeń. Całość można obejrzeć poniżej.

I nie zapominajmy, że przecież mamy dobry rząd, gospodarka rozwija się znakomicie, a szczepionki są skuteczne i bezpieczne.

Źródło: TV Republika

58 KOMENTARZE

 1. to rozumiem, że wszystkie (około 100) zgonów zgłoszonych przez lekarzy do pzh.gov.pl zostało gruntownie zbadanych i przeprowadzone we wszystkich tych przypadkach sekcje wykluczyly NOP? opisy nopów zł w tym rodzaj szczepionki, opis objawów, płeć, wiek i okres od ukłucia do pojawienia się odczynu są publicznie dostępne na stronie pzh.

 2. Ten socjopata na stołku MZ to katastrofa, chyba nie jest tak głupi więc podły. Nie ma takiej opcji, że w Polsce jest 10x mniej NOPów niż w UE, lekarze mają wytyczne nie zgłaszać powikłań, a Sanepid odrzucać. Pamiętam strawę jakiegoś prof.chirurga ze Śląska, dopiero za trzecim razem Sanepid zgodził się przyjąć zgłoszenie, a człowiek zmarł.

 3. Należy w trybie pilnym wyprodukować szczepionkę na KOINCYDENCJĘ, bowiem ona jest najbardziej zabójcza.
  @Suppp- oczywista oczywistość, jak mawiał klasyk „jednostka niczym, jednostka zerem”.

  • 👹👹👹A co ?👹👹👹
   Jak by wiedział co mu wstrzykują, to z tytułu syndromu oczekiwania ( efektu Rosenthala, efektu Pigmaliona, efektu oczekiwań, efektu Galatei), a nóż/widelec wyzdrowiałby… Nie! Ma się dalej bać i dać się zaszczepić drugą i siódmą z rzędu dawką. Biznes ma się mieć dobrze, a nie stada…

   • 👹👹👹Stado ma być dezorientowane vel zastraszone, ale nie zakazem enuncjacji pro lub anty szczepionkowych!
    Obecnie GEBBELSIADA, po doświadczeniach dr. Goebbelsa, zezwala na propagowanie tez antyszczepionkowych i proszczepionkowych.👹👹👹

 4. Baza danych WHO pokazuje, że w ciągu 9 miesięcy wystąpiło 8 razy więcej działań niepożądanych po szczepionkach przeciw C-19 niż po szczepionkach przeciw grypie w ciągu 52 lat.

 5. „To, że ktoś umrze po szczepieniu, nie oznacza, że w jego wyniku, bo ludzie generalnie umierają”.
  To stwierdzenie nie tylko JEST (generalnie) słuszne, ale i bardzo głębokie pod względem filozoficznym.

   • W tym kryzysie widać niebezpieczeństwo tego, co w normalnym czasie jest tylko powodem do podśmiechnięcia się – a mianowicie co jest najgorsze w lewicy – brak logiki/naiwność u większości i cynizm u bossów.

    To jest naprawdę niebezpieczne połączenie.

    Ogólnie nie mam nic do lewicowego poglądu (do niektórych rzeczy nawet lepiej podchodzą niż uber-prawica), każdy ma prawo do poglądów dowolnych. Ale nie ma prawa nakładać limitów i zabierać praw logicznie myślącym wolnym ludziom.

 6. Nie umarłem przed miesiącem tylko dlatego, że nie dałem sie wyszczepić. Nie umarłem wczoraj, bo nadal nie jestem zaszprycowany. Dzisiaj? Dzień się jeszcze nie skończył ale jestem dobrej myśli. Nie ma dowodów na to, że nadal bym żył, gdyby mnie zaszprycowano. Oto logika mafii covidowej…

 7. Jestem lekarzem. Nieprawda że ciężkie NOPy są zgłaszane. Wiem z doświadczenia: z zasady żadne NOPy są nie zgłaszane. Co do zależności przyczynowo-skutkowej: w medycynie często wykazanie ww zależności w DANYM przypadku jest niemożliwe. Medycyna działa w ten sposób: lek X sprawia że efekt X jest 2 x częstszy w grupie leczonej niż grupie placebo => lek działa.

 8. Dlatego by wiedzieć czy szczepionka daje NOP ( np efekt X) to trzeba w ten sposób: rejestrować wszystkie reakcje poszczepienne,potem porównać czy efekt X jest statystycznie istotnie częstszy w grupie szczepionej niż w grupie nieszczep. Ale: wykazanie że szczepionka daje NOP X wcale NIE oznacza, że wystąpienie X w DANYM przypadku było z powodu szczepionki !

  • Per analogiam: załóżmy że udowodniono iż lek X np szczepionka zwiększa częstość zawału serca. I mamy: Kowalski zaszczepił się a dzień potem dostał zawału . Otóż taka sytuacja wcale nie oznacza że oto w konkretnym przypadku (Kowalskiego) wiemy że dostał zawału wskutek szczepienia. Bo zawału można dostać z wielu innych przyczyn.

   • Konkluzja: gadanie Niedzielskiego i redaktorka o tym czy w danym przypadku udowodniono zależność przyczyn-skutk. to przejaw braku rozumu lub manipulacji. Bo patrz wyżej: czasem nawet wiedząc że lek/postępowanie zwiększa szanse na efekt X nie jesteśmy w stanie udowodnić zależności przyczynowej w KONKRETNYM przypadku.

 9. „nie jesteśmy w stanie udowodnić zależności przyczynowej w KONKRETNYM przypadku.”

  Antyszczepionkowe szury twierdzą bez żadnych dowodów, że udowodniły. Utopił się, spłonął w pożarze, spadł z drabiny i złamał nogę – bo się zaszczepił.
  P.S. z tym ostatnim to ostrożnie, bo jeden kuternoga za sugestię że się zaszczepił chce po sądach szlajać 😁

 10. Wszystkim namawiającym mnie na szczepienie p. tzw. cowid, odpowiadam ok, ale pod warunkiem że podpiszesz mi oświadczenie o bezwarunkowej osobistej pełnej odpowiedzialności za skutki jej przyjęcia, jakiekolwiek…. Wtedy rozpoczyna się proces myślowy…

 11. A jeszcze głupszy był ten, co mnie lekkomyślnie zrobił i teraz muszę się męczyć, buuuuuuu

 12. Parafrazując Sakiewicza: to, że ktoś umrze z pozytywnym wynikiem testu na wiadomo co, nie oznacza, że w wyniku wiadomo czego, bo ludzie generalnie umierają.

Comments are closed.