Papież Franciszek apeluje przed szczytem klimatycznym. „Potrzebne są przepisy pilne”

Papież Franciszek.
Papież Franciszek Źródło: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Papież Franciszek zaapelował o pilne przyjęcie „mądrych i sprawiedliwych” przepisów w obronie klimatu. W Watykanie przyjął w sobotę uczestników międzynarodowego spotkania parlamentarnego w ramach przygotowań do listopadowej konferencji klimatycznej ONZ – COP26 w Glasgow.

W przemówieniu do parlamentarzystów z Włoch i innych krajów papież wyraził pragnienie, aby ich pracą, także po konferencji klimatycznej, kierowały zasady odpowiedzialności i solidarności.

Jesteśmy to winni młodym ludziom, przyszłym pokoleniom, które zasługują na całe nasze zaangażowanie po to, by móc żyć i mieć nadzieję. Dlatego potrzebne są przepisy pilne, mądre i sprawiedliwe, które pokonają ciasne ogrodzenia wielu środowisk politycznych i doprowadzą do osiągnięcia jak najszybszej, właściwej zgody – oświadczył Franciszek. Dodał, że potrzebne są „wiarygodne i przejrzyste” narzędzia.

Przypomniał, że w poniedziałek wraz z innymi przywódcami religijnymi wystosował wspólny apel przed konferencją klimatyczną w Glasgow.

Kierując się duchem braterstwa mogliśmy odczuć mocną zbieżność różnych głosów, wyrażając – z jednej strony – ból z powodu poważnych szkód zadanych rodzinie ludzkiej i jej wspólnemu domowi, a z drugiej – mówiąc o pilnej potrzebie zmiany kursu, zdolnej do tego, by ze zdecydowaniem i przekonaniem przejść od mentalności odrzucania, dominującej w naszym społeczeństwie do kultury troski – mówił papież.

Jak zaznaczył, ludzkość ma środki do tego, by dokonać takiej transformacji, wymagającej „prawdziwego nawrócenia i stanowczej woli”.

Zwrócił uwagę na to, że z Watykanu zaapelowano do rządów o odważne działania w celu ograniczenia wzrostu globalnej temperatury oraz o transformację na rzecz czystej energii.

Oczywiście nie chodzi tylko o to, by zniechęcać do złych praktyk i je karać, ale także i przede wszystkim, by rozwijać i pobudzać do dróg bardziej zgodnych z celem, jaki trzeba osiągnąć – wskazał papież. W jego ocenie to niezbędne aspekty, by zrealizować klimatyczne porozumienie z Paryża i przyczynić się do pozytywnego wyniku COP26.

Franciszek mówił o tej konferencji dzień po tym, gdy z Watykanu napłynęła informacja, wskazująca na to, że wbrew zapowiedziom może nie pojechać do Glasgow, by wygłosić przemówienie do 120 światowych przywódców. Watykan ogłosił, że na czele jego delegacji stać będzie sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Źródło: PAP

20 KOMENTARZE

 1. Papież nie jest od klimatu polityki itp i nie powinien zabierać głosu w tych sprawach , będzie się smażył że za jego kadencji kościół ma największy kryzys między innymi przez niego a on całuje po rękach Rodahildow

 2. Każdy katolik ma wybór – albo podążać za szatanem papieżem albo zostać heretykiem nie uznającym autorytetu papieża. Doktryna Watykanu wymaga od wyznawców bezwzględnego posłuszeństwa reprezentantowi Boga na ziemi, a biblia wręcz przestrzega przed słuchaniem takich hien, rodzi się konflikt. My o roli Watykanu w kulcie satanizmu wiedzieliśmy od lat, inni dopiero dostrzegają. Jeszcze wiele jest zakryte przed nimi

  • Każdy katolik może przeczytać Biblię, z której dowie się, że Kościół Katolicki jest obrzydliwością w oczach Boga i zostanie przez Niego zniszczony. Bóg nawołuje ludzi, by uciekali z KK: „I usłyszałem inny głos z nieba, który mówił: Wyjdźcie z niej, mój ludu, abyście nie byli uczestnikami jej grzechów i aby was nie dotknęły jej plagi. Jej grzechy bowiem dosięgły aż do nieba i wspomniał Bóg na jej nieprawości” (Apokalipsa 18,4-5).

    • Ach, gdybyś tylko wiedział, jak bardzo się skompromitowałeś! Pewnie nigdy nie miałeś Biblii w rękach i nie masz pojęcia, że istnieje coś takiego jak proroctwo. W Biblii jest ok. 2500 proroctw; ok. 2000 już się spełniło; reszta spełnia się na naszych oczach.

    • łon wi lepi. Jednakże patrząc na historię Papiestwa i porównując Franciszka do np. Hildebranda uważanego za świętego Grzegorza VII, to obecny Papież jest aniołkiem, wobec twórcy doktryny Papieskiej – gregorianizmu, który to twórca był zwykłym uzurpatorem i polityczną świnią.

 3. Is Pope Catholic? Ta znana fraza angielska mająca wskazać na oczywistość, rozwianie wątpliwości w konwersacji z kimś, już nie funkcjonuje. Wszystko przez Franciszka.

 4. Czyżbyśmy właśnie obserwowali jak powstaje nowa religia? Franek chyba (?) głupi nie jest, ale czy w ogóle powinien się interesować i wypowiadać na takie tematy? Przecież ci co decydują mają w doopie jego samego wraz z całą jego organizają. A ci co poniosą koszty tego szaleństwa, to co? Mają po prostu i bez dyskusji „dźwigać swój krzyż”? Wal się, Franek!

 5. Dlaczego ten papież przypomina niejakiego Czerniakowa i usiłuje nas zmusić do zachowania takiego jak żydzi w czasie holokaustu?

  Ma dil z Panem Bogiem czy z Jahwe? Nie, to nie ten sam Bóg. Bergolio chyba nie jest obrzezany. Czy może jednak?

 6. Ludziom potrzebna jest walka Kościoła o ich zbawienie wieczne, a nie o jakieś wydumane „mądre i sprawiedliwe” przepisy w obronie klimatu. Gorszące są też słowa o przejściu od mentalności odrzucania, dominującej w naszym społeczeństwie do kultury troski. Domyślam się, co się kryje za tymi słowami: to po prostu słowa wsparcia dla aberracji, sodomii i ruchów feministycznych. Następuje historyczne przełożenie wajhy przez „głowę” Świętego Kościoła Rzymskiego. Zgroza…

 7. Czy tam w Watykanie nie ma żadnego DeeSa dla papieży z demencją?

  Bo mendycyna* poczyniła już takie postępy, że to zagraża sensowi istnienia Kościoła Katolickiego.

 8. No ,na starosć ludziom w głowie od….stosunkowuje .Drugi przykład to pewna powstanka warszawska ,która dzisiaj razem z platfusową V kolumną,z tymi wszystkimi prounijnymi szumowinami (Lempart ,Hołdys itd.)wykrzykiwała obelgi w stronę antyunijnych patriotów

Comments are closed.