Joe Biden wstrzymuje pomoc wojskową. USA domagają się podjęcia określonych kroków

Prezydent USA Joe Biden. Zdjęcie: Michael Reynolds/UPI Photo via Newscom Dostawca: PAP/Newscom
Prezydent USA Joe Biden. Zdjęcie: Michael Reynolds/UPI Photo via Newscom Dostawca: PAP/Newscom
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Administracja JE Józia Bidena wstrzymała przekazanie wartej 130 mln $ pomocy wojskowej Egiptowi do czasu, gdy Kair podejmie określone kroki dotyczące ochrony praw człowieka.

Oznacza to zerwanie z polityką jego poprzedników, którzy omijali obowiązek uzyskania zgody Kongresu na przekazanie pomocy wojskowej Egiptowi, argumentując, że jest to w interesie bezpieczeństwa narodowego USA.

Organizacje broniące praw człowieka wyraziły rozczarowanie faktem, że administracja Bidena nie wstrzymała całkowicie przekazania tej pomocy, uznając to za zdradę zobowiązań USA dotyczących promowania praw człowieka na świecie.

Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 39-40 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

3 KOMENTARZE

  1. Niech im pomaga Izrael. Ich zazyle stosunki militarne i dyplomatyczne zobowiazuja. Te $130 Milionow moga sie przydac na kartki zywnosciowe dla coraz wiekszej liczby bezdomnych Amerykanow. A byloby jeszcze lepiej, gdyby US Kongres zupelnie wstrzymal udzielanie bezzwrotnych danin ($Bilionow) wysylanych corocznie do Tel Avivu, choc nalezy sadzic iz to nie nastapi, bo tam urzeduja tylko faryzeusze w yarmulkach.

  2. A skończy się tym,że Egipt ,tylko’ zacznie negocjować dostawy broni z Chinami i jak zawsze skończy się kociokwikiem czosnkowym.Dodatkowo należałoby stwierdzić iż 130mln $ to istna jałumużna i w porównaniu z dostawami dla koszernych nawet nie warta splunięcia.Toż to równowartość przepływu kilkunastu tankowców przez Kanał Suezki.

Comments are closed.