Abp Stanisław Gądecki i minister Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Abp Stanisław Gądecki i minister Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
„Minister pandemii” Adam Niedzielski zwrócił się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach i parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

W piśmie do abp. Gądeckiego, z którym zapoznała się PAP, Niedzielski wskazał, że „jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie”.

Szef pandemicznego resortu zdrowia przypomniał, że rząd warszawski zapewnił każdemu chętnemu Polakowi możliwość zaszczepienia się, co – jak podkreślił – w dużej mierze chroni przed zakażeniem, a na pewno przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

„Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przed groźnymi konsekwencjami” – zaznaczył szef MZ.

Michalkiewicz. The Movie

„Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem” – bił w ckliwe tony minister.

„Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych” – napisał szef MZ.

Noszenie maseczek to – jak twierdził – obok szczepień, główne narzędzie do walki z epidemią. „Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć” – podkreślił minister.

Niedzielski kontra abp Gądecki. To musiało zaboleć rządzących

Źródło: PAP