Niedzielski do przewodniczącego KEP: proszę przypomnieć wiernym o zasłanianiu nosa i ust

Abp Stanisław Gądecki i minister Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Abp Stanisław Gądecki i minister Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
„Minister pandemii” Adam Niedzielski zwrócił się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach i parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

W piśmie do abp. Gądeckiego, z którym zapoznała się PAP, Niedzielski wskazał, że „jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie”.

Szef pandemicznego resortu zdrowia przypomniał, że rząd warszawski zapewnił każdemu chętnemu Polakowi możliwość zaszczepienia się, co – jak podkreślił – w dużej mierze chroni przed zakażeniem, a na pewno przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

„Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przed groźnymi konsekwencjami” – zaznaczył szef MZ.

„Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem” – bił w ckliwe tony minister.

„Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych” – napisał szef MZ.

Noszenie maseczek to – jak twierdził – obok szczepień, główne narzędzie do walki z epidemią. „Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć” – podkreślił minister.

Niedzielski kontra abp Gądecki. To musiało zaboleć rządzących

Źródło: PAP

23 KOMENTARZE

  • W temacie tyle, że maska to bzdura – przed niczym nie chroni, poza kichnięciem. A ponieważ cov-2 roznosi się przez aerozole, to używanie jej jest zbyteczne. Z kolei trzymanie jej dłużej niż 10-15 min. na twarzy niesie skutki negatywne.
   Gdyby rzeczywiście chroniła, byłaby dopuszczalna nawet w kościele – to wynika z rzeczywistego daru Ducha Świętego, daru rozumu.

 1. Niech sobie panikarze maski pgaz pozakladaja ,te na 100 procent im nic nie puszczą ,ja nie widze potrzeby aby się dusić ,jesli nie wpuszczą mnie do kościoła to najwyzej na zewnatrz będę stał

 2. Oporny na wiedzę .Niedzielski ! Badania naukowe dawno stwierdziły,że szmaty nie powstrzymują wirusa.bral słów.Zabraniasz mi swobodnego oddychania?.

 3. Czy mam ci przytoczyć panie N. Jak wy nosicie maski? Kłamcy i hipokryci? Zdjęć jest dość z waszej kłamliwej propagandy.Uwazacie ,że rasa panów nie musi nosić szmat tylko plebs???

  • Szczególnie że upubliczniono maile pracowników firmy Pfizer dotyczące wykorzystania linii komórkowej z abortowanych płodów do produkcji Tzw szczepionki. Co na to Franc,?

 4. Szczególnie że upubliczniono maile pracowników firmy Pfizer dotyczące wykorzystania linii komórkowej z abortowanych płodów do produkcji Tzw szczepionki. Co na to Franc,?

 5. W Polsce dramat – aż 1527 zakażeń. A w Wielkiej Brytanii dzięki szczepieniom dziś tylko 34 950. A w Izraelu (4x mniej ludności niż Polska) – dzięki 3 i 4 dawce – tylko 1773. Szczepmy się też, to będziemy mieli tylko 20 000 (jak w W.Brytanii) lub tylko 7200 (jak w Izraelu) ( wziąłem proporcją do ludności).

 6. To niedzielski już przejął funkcje papieża Nawet, drugi bierut. Co do masek w kościele i wody swiecinej, na mszach w kaplicach czy kościołach bractwa kapłańskiego św Piusa X, jest zakaz wchodzenia w masce i woda świecona zawsze standardowo w kropielbicy, ksiądz kiedyś mówił tam kazanie o plandemi, oraz planie wyszczepiania, czyli oglupiania społeczeństwa, bractwo kapłańskie św Piusa X to ostatni bastion prawdziwego katolicyzmu, bez trucizny soboru watykańskiego II

 7. Arcybiskup Gądecki powinien zaś przypomnieć Niedzielskiemu, aby ten z kolei przypominał członkom PiS i rządu, by nosili maseczki na posiedzeniach rządu, zjazdach PiS-u, forach ekonomicznych w Karpaczu oraz imieninach Mazurka. O, faryzeusze! Nakładacie na ludzi ciężary nie do zniesienia, a sami ich nie nosicie. Ot, co!

Comments are closed.