Prezydent Milosz Zeman poruszał się ostatnio na wózku inwalidzkim. Foto: print screen CNN
Prezydent Milosz Zeman poruszał się ostatnio na wózku inwalidzkim. Foto: print screen CNN
Prezydent Czech Milosz Zeman trafił do Centralnego Szpitala Wojskowego. Został tam przewieziony karetką z praskiego Zamku. O sprawie poinformowała rzecznik szpitala.

Od kilku dni zarówno politycy, jak i media, spekulują na temat stanu zdrowia czeskiego prezydenta. W ubiegłym miesiącu 77-latek spędził w szpitalu osiem dni. W pierwszej połowie roku Zeman zaczął poruszać się na wózku, ponieważ cierpi na neuropatię.

Dziś Zeman miał przyjąć premiera Andrieja Babisza. Jak podaje RMF FM, do spotkania doszło o godz. 11.00. Po spotkaniu Babisz miał wyjść bez słowa. Chwilę później karetka zabrał Zemana do szpitala.

Ruch Ano premiera Babisza, który w sondażach był typowany na zwycięzcę głosowania, przegrał minimalnie w piątkowo-sobotnich wyborach parlamentarnych. Babisz mówił w kampanii wyborczej, że nie wyobraża sobie przejścia do opozycji.

Michalkiewicz. The Movie

Wybory w Czechach. Nadchodzi wielka zmiana

Rzecznik Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze nie podała żadnych szczegółów dotyczących przyjęcia prezydenta do placówki. Mówiła jednak, że informacji udzieli mediom dyrektor szpitala. Ma się to stać o godz. 14.00.

Źródła: Polsat News/Reuters