Tylko w sobotę setki prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 6 osób

Straż Graniczna - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W sobotę strażnicy graniczni odnotowali 739 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 6 obywateli Iraku – poinformowała w niedzielę Straż Graniczna.

„739 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowali wczoraj tj. 09.10 funkcjonariusze SG. Zatrzymano 6 nielegalnych imigrantów, to obywatele Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono. Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano 15 osób.: 14 cudzoziemców – w tym aż 5 obywateli Gruzji i 1 obywatela Polski” – podała Straż Graniczna na Twitterze.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

 1. Oj, tak jak przez ostatnie paręnaście lat miałem dla p. Łukaszenki „życzliwą neutralność” — tak obecnie zdecydowanie zaczyna mi się on nie podobać.
  Wprawdzie potrafię zrozumieć, że on widocznie postanowił realizować jakoś swój pojęty interes — ale skoro to koliduje z interesem Polski, to chrzanić Łukaszenkę.

  • Gdyby Morawiecki nie wypróbowywał na Łukaszence swojej pseudo albo raczej para mocarstwowości jątrząc na Białorusi, utrzymując tam agenturę i nawołując komunistyczną unię do sankcji przeciw Białorusi, to Łukaszenka nie miałby powodu czynić oko za oko, ząb za ząb.

   • Możliwe — jednakowoż chociaż mogę nie lubić Morawieckiego i naprawdę mogę rozumieć Łukaszenkę, to — jako wrogowi Polski — kibicować mu nie będę ani w żaden sposób go usprawiedliwiać.

    • Ale on nie jest wrogiem Polski, ani Polaków.
     On jest wrogiem polskojęzycznych, którzy nami zarządzają w imieniu międzynarodowych korporacji z wallstreet.

     • Ten były dyrektor sowchozu był i jest do dziś mentalnie Sowietem. Związku Sowieckiego już nie ma, a on dalej jest typowym sowieckim czynownikiem, co widać we wszystkim co robi. Jego stosunek do Polski i Polaków jest przez to regulowany.

     • To, co wyprawia Łukaszenko, uderza w Polskę i Polaków — a nie personalnie w Morawieckiego. Tak więc Łukaszenko dopuścił się działań wrogich i szkodliwych wobec Polski i polskiego społeczeństwa.
      cbdu

Comments are closed.