Gorące dni na polsko-białoruskiej granicy. Prawie dwa tysiące prób jej siłowego przekroczenia [WIDEO]

Polska SG na granicy z Białorusią. Foto: PAP
Polska SG na granicy z Białorusią. Foto: PAP
REKLAMA

W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.

Rzeczniczka SG podczas konferencji prasowej w poniedziałek powiedziała, że w weekend doszło do rekordowej liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy. „W sobotę mieliśmy rekord, jeżeli chodzi o próby nielegalnego przekroczenia granicy, bo było ich ponad 700. Przez trzy dni było prawie 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy” – mówiła.

Dodała, że zatrzymano też 15 osób pomagających w nielegalnym przedostaniu się do Polski.

REKLAMA

Michalska poinformowała też, że SG umieściła na Twitterze nagranie z „próby siłowego przekroczenia granicy”. „Są to zdarzenia niezwykle ciężkie dla funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP. Wygląda to wprost tak, że na patrol funkcjonariuszy i żołnierzy naciera grupa 90 osób lub 130 forsując zapory techniczne i próbując siłą wedrzeć się do Polski” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że próbom tym udało się zapobiec dzięki szybkiej reakcji żołnierzy i funkcjonariuszy SG.

Michalska poinformowała przy tym, że obecnie w ośrodkach dla cudzoziemców przebywają 1534 osoby. „W szpitalach jest 19 osób, 6 osób to dzieci. Jeżeli chodzi o dzieci, to są zapalenia płuc, jedno dziecko z porażeniem mózgowym, przeziębienia, wyziębienia” – wskazała.

REKLAMA