Jourova chce zaszczuć Polskę. Grozi rozpadem całej UE jeśli nie przytemperują naszego kraju

Vera Jourova. Foto: PAP/EPA
Vera Jourova. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Zdaniem wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viery Jourovej, cytowanej w poniedziałek przez agencję Reutera, Unia Europejska „zacznie się rozpadać”, jeśli nie zakwestionuje orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa europejskiego.

„Jeżeli nie będziemy w UE trzymać się reguły, że równe zasady są tak samo respektowane w całej Europie, to cała Europa zacznie się rozpadać” – powiedziała Jourova, wiceprzewodnicząca KE odpowiedzialna za wartości i przejrzystość.

„Dlatego będziemy musieli zareagować na ten nowy rozdział, który polski Trybunał Konstytucyjny zaczął otwierać” – dodała wiceszefowa KE.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku premiera Mateusza Morawieckiego uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

Za niezgodny z konstytucją TK uznał też przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie powołania sędziów.

Polski kościół lojalny wobec brukselskiego Babilonu? Abp Gądecki: „Nikt rozsądny nie chce wyjść”

PAP

28 KOMENTARZE

 1. Czyli że intelektualnie, to nasze tuzy europoselskie nie są w stanie ogarnąć brukselki, tak?

  I byle flądra wstrząsa Europą!

  NO MOŻE I RACJA, WYSTARCZY POSTAWIĆ NAPRZECIW NIEJ KAŁCZYŃSKIEGO… ZROBI Z NIEGO MIAZGĘ!

 2. Mi eurokołchoz nic nie dał i nie jest mi potrzebny do niczego.Muszę sobie zamówić papier do dupy z flagą eurokołchzu,do tego się nadają

 3. Unijczyka walka ze złem

  Ledwie PiS rząd stworzył, jam wnet do obrony
  Demokracji ruszył… Zaludniłem KOD.
  Gdy znów naród polski wybrał – jak szalony! – 
  PiS, praworządności wzniosłem w górę młot!

  Już nie demokracji, a praworządności,
  Bronię. (Konstytucja wciąż przyświeca mi.)
  Krzyczę: „To tyrania, tyrania większości!
  Rząd zły, lecz sędziowie (nasi…) nie są źli!”

 4. „JUŻ WKRÓTCE 5 MILIARDÓW LUDZI BĘDZIE WALCZYĆ O DOSTĘP DO WODY” – (11-10-021)
  Światowa Organizacja Meteorologiczna przedstawiła apokaliptyczne wręcz prognozy, dotyczące pogłębiającego się globalnego kryzysu wodnego. W niedalekiej przyszłości może dojść do wojen o dostęp do źródeł wody pitnej.

  • kolejny pomysł kabalistów po dziurze ozonowej, ociepleniu klimatu, plandemiach wszelakich, węglu, gazie, miało być „ufo atakuje”, szpryca już się przejadła to teraz zakręcą kurki. Te światowe organizacje – wszystkie – trzeba – wystrzelić w niebyt.

 5. Ledwie w głosowaniu PiS sędziów mianuje,
  Bronić Trybunału jąłem z całych sił.
  Gdy Trybunał (błędnie!) pro life wyrokuje,
  Na ulicę ruszam: będę księży bił!

  Krzyczę „KON-STY-TU-CJA!…” Ale… Konstytucja
  „Od poczęcia – głosi – ludzkie życie trwa”.
  Walić Konstytucję!… Wyższa instytucja,
  Czyli Unia, przecież wie wszystko, jak trza!!!

 6. „rozpadem UE jeśli nie przytemperują naszego kraju”? Czyli nie dać się przytemperować i uratujemy Europę! Polska winkelriedem narodów! ZNÓW :)

 7. Tę kobietę ledwo wyciągnęli z kryminału, gdzie ją trzymali za złodziejstwo i korupcję. Ta degeneratka i kanalia z rozbieganymi oczkami musi tam wrócić.

 8. Już nie mogę się rozpadu tego neomarksistowskiego szamba doczekać. Długo niektórym zajęło przejzenie na oczy. Ja od dnia propagandy prouijnej wiedziałem czym to jest ale ludzie się zachlystywali kłamstwem jakie serwowały media i politycy. Cała ta komunistyczna drużyna znalazła tam ciepłe posadki.

  • Ja taki świadomy od razu nie byłem. System prowadził mnie na pasku swojej propagandy, a ja durny sądziłem, że wszystko jest „naprawdę”. Najpierw wyrzuciłem ze swojego życia telewizor. Później „spotkałem” pana K. Karonia oraz innych mądrych ludzi, których zacząłem słuchać i czytać. Dzisiaj nie mam złudzeń czym jest to marksistowskie szambo zwane „unią”. Jeżeli ktoś chce nadal „być Europą” powinien opuścić to towarzystwo czym prędzej.

 9. Szczerze im ten twór szybciej się rozpadnie tym lepiej ew. jak zostać to tylko gdy wprowadzi się likwidację przepisów z kat. zbędnych. UE powinna tylko ułatwiać handel zagraniczny, zatrudnianiem obcokrajowców czy tworzenie firm a niestety robi się z tego jedno państwo, które chce mieć wszędzie kontrole.

Comments are closed.