Biseksualny Superman w najnowszym komiksie

Fot. ilustr.screen YouToube
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Pisarz Stanisław Dygat na pytanie czemu podpisał protestacyjny „list 34”, pierwszy taki w PRL-u w obronie kultury, miał powiedzieć – „bo zostałem wychowany na westernach”. Jakie listy będą podpisywać dzieci i młodzież wychowane na nowych seriach komiksów o np. przygodach Supermana odpowiedzcie sobie sami…

W piątym wydaniu serii komiksów DC „Superman: Son of Kal-El” Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zakocha się w swoim przyjacielu Jayu Nakamurze – poinformowało wydawnictwo. Seria „Superman: Son of Kal-El” śledzi losy Jonathana Kenta, syna Clarka Kenta i Lois Lane, który jest nowym ziemskim Supermanem. Jay Nakamura z różowymi włosami jest reporterem i też ma „moce”; po raz pierwszy wystąpił w trzecim odcinku serii.

Ruja i poróbstwo. W najnowszej części Kent zakocha się w dziennikarzu po tym, jak – według DC – „psychicznie i fizycznie wypali go próba ocalenia każdego, kogo się da”. Dalsze szczegóły fabuły ujawni komiks, kiedy wyjdzie w listopadzie. DC jednak podzieliło się dwiema ilustracjami – na jednej z nich widać Supermana całującego się z Nakamurą, na drugim siedzą razem na dachu.

Tom Taylor, autor scenariusza serii, powiedział że ewolucja nowego Supermana jest zgodna z „wartościami”, jakie ta postać zawsze reprezentowała i odzwierciedla doświadczenia wielu fanów.

„Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej. Dzisiaj więcej osób może zobaczyć siebie w najpotężniejszym bohaterze z komiksów” – wyjaśnił.

Nakamura i Kent nie są jedynymi bohaterami LGBTQA+ w uniwersum DC. Wcześniej Tim Drake, jeden z wielu Robinów, umówił się na randkę z mężczyzną, a Batwoman znana jako Kate Kane była w jednym komiksie ukarana za swoją relację z kobietą. Harley Quinn rzuciła Jokera dla Poison Ivy w ostatniej serii i od 2017 r. w historii o Batmanie pojawia się też transpłciowa naukowiec Victoria October.

Propaganda LGBT poczyna sobie coraz śmielej…

Źródło: PAP

20 KOMENTARZE

 1. Czy istnieje jeszcze jakaś popularna postać z bajki, komiksu, filmu młodzieżowego, programu której w swoje łapy nie dorwały lewackie środowiska i nie powciskały elementów swojej chorej kultury. Aż serce się kraje jak człowiek sobie pomyśli w jakiej pozbawionej wartości moralnych przyszłości przyjdzie żyć naszym dzieciom i wnukom. W przyszłości pozbawionej kręgosłupa moralnego i wolności.

 2. Najmłodsze pokolenie nie będzie miało żadnego pojęcia czym jest prawdziwa wolność jaką mieli jej rodzice i dziadkowie. Odmieniona przyszłość będzie codziennością dla nich i nie będą sobie nawet zdawać sprawy że kiedyś było lepiej.

  • Dlatego My starsze pokolenie musimy bez przerwy tłumaczyć młodszemu pokoleniu, że to jest nienormalne co się dzisiaj dzieje. To jest Nasza Wielka Odpowiedzialność wobec młodszych pokoleń…
   Ja staram się tak robić wobec mojej siedmioletniej wnuczki i nazywać rzeczy po imieniu…cdn.

   • Dlaczego mi wyciąłeś dalszą część komentarz komentarza gnoju. Żydzi ci zakazali pisać czy sam jesteś żydem ? To sabotujesz Pan Sommerowi ten portal !

    • Albowiem Kwalowe posty są pretensjonalne, nieco obelżywe i nie do końca na temat. Puszczają je chyba z litości, ale wolność słowa zobowiązuje. A ów moderator wyzwany już ze dwa razy od ‚gnoja’ a nawet od ‚żyda’, okazał i tak dużo cierpliwości.

 3. OK, mamy to. a gdzue boidy positivity? Dlaczego obaj są ładni? Czas na otyłych superbohaterów i superbohaterki i superbohaterowoosoby o odmierrej urodzie! I gdzie są czarni?

  • Superman miał do wyboru partnerkę – osobę taką jak Marta Lempart. Wybrał ładnego chłopaka i ja mu się szczerze nie dziwię.
   Może też być tak, że na skutek rosnącej wulgarności i chamstwa wśród bab, coraz więcej wrażliwych facetów staje się gejami? Czasami w sklepie widzę przekupę, grubą i wulgarną, robiącą awanturę swojemu chłopu – i mówię do siebie: Jak mieć coś takiego w domu?

 4. Wklejam to drugi raz gnoju !
  Kiedyś zapytałem ją o chomika którego sobie trzymała w klatce w domu. Dziadek, mówi do mnie…chomik już umarł.
  W odpowiedzi do syna siedzącego obok mówię: Słyszysz co mówi twoje dziecko ? Teraz chomik umiera za 20 lat Ty zdechniesz….tak będzie !

 5. Fanem Supermana, Aquamana, WW, Flasha nie jestem. Po tego typu komiksach i filmach jak te z DCEU zwłaszcza Shazam czy lewackie Birds of Prey oraz Disney MCU Disney Spider-Man, CM, IM3 … zatrudnianie J. Gunna. Widać poziom upadku USraela zwłaszcza kiedy zestawi się to z Batman 89, Batman Returns, Blade 1, 2, Terminator 1, 2, seria Życzenie śmierci 1 – 5, seria Brudny Harry. Jednak upadek USraela ma plusy liczę na rozpad może nawet wojnę domową

 6. Przykład chyba słaby z tym l34. Odnoszę wrażenie SD czy inni, większość ( i Ż i goje) podpisali list, gdyż Ż zarządzili: „teraz, przynajmniej jakaś część z nas i naszych kolesi – jesteśmy w „opozycji”. Będziemy pokazywać, ze soc niszczy kulturę (choć przed 1956 nam to nie przekszkazało, a niszczenie było dużo ostrzejsze), a także, że soc to polski nacjonalizm ubrany w pzpr etc etc”.

  • Wiem że podpisała też M. Dąbrowska, która w 1946 przytomnie zauważyła jaka nacja jest przeważająca w UB, sądownictwie, ale to nie ludzie o jej wrażliwości czy o jej poczuciu narodowym, to wymyslili, pilotowali, zapewniali „wsparcie Zachodu” etc.

 7. Ciekawe – znaczny wzrost zakażeń wirusem HIV dotyczy głównie młodych mężczyzn prowadzących tzw ryzykowne zachowania seksualne (homoseksualiści i biseksualiści), wśród tej grupy jest również znaczny wzrost zachorowań na lekooporną kiłę… w tym kontekście takie komiksy można zaliczyć do propagowania ryzykownych zachowań seksualnych – może tego typu publikacje powinny być opatrzone stosownymi zdjęciami i informacjami jak np papierosy?

Comments are closed.