Coraz więcej zaszprycowanych na oddziałach intensywnej terapii

Obrazek ilustracyjny/szczepionka i szpital/Fot. PAP/Pixabay
Obrazek ilustracyjny/szczepionka i szpital/Fot. PAP/Pixabay
Na oddziały intensywnej terapii w Niemczech trafiło w ostatnim czasie więcej pacjentów z koronawirusem, którzy zachorowali pomimo przyjętych szczepień. Instytut Roberta Kocha (RKI) zapowiadał już wcześniej taki rozwój sytuacji epidemicznej – podkreśla „Der Spiegel”.

Jak wynika z danych RKI, wzrósł odsetek zaszczepionych pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii. Od połowy sierpnia do początku września spośród 1186 pacjentów z intensywnej terapii 119 było wcześniej zaszczepionych (stanowi to ok. 10 proc.).

W dłuższym okresie porównawczym (od początku lutego do początku września br.) odsetek zaszczepionych pacjentów z Covid-19 na niemieckich oddziałach intensywnej terapii wyniósł 1,84 proc. (210 z 11 419 przypadków).

Ten zwiększony odsetek zaszczepionych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, zdaniem ekspertów, jest związany przede wszystkim z gwałtownym wzrostem ogólnej liczby zaszczepionych osób – pisze „Der Spiegel”.

Od początku szpryc-kampanii w Niemczech ponad 65 proc. populacji zostało w pełni zaszprycowane, czyli przyjęło dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowi. Jednak nadal większość pacjentów „z ciężkimi i śmiertelnymi przebiegami choroby” to osoby niezaszczepione – twierdzi Gernot Marx, szef stowarzyszenia medyków intensywnej opieki medycznej i pogotowia (Divi).

Najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby są osoby, których „układ odpornościowy jest osłabiony chemioterapią lub trwałą terapią kortyzonem, albo osoby w wieku powyżej 80 lat”. Jak dodaje Marx, „niestety, u coraz większej liczby niezaszczepionych osób poniżej 60. roku życia infekcja koronawirusem ma ciężki przebieg lub kończy się śmiertelnie”.

We wtorek rano RKI podało dane o infekcjach z ostatniej doby – zgłoszono 4971 nowych infekcji. Tygodniowa zapadalność nieznacznie wzrosła – we wtorek rano wyniosła 65,8, a tydzień temu – 63,6. Wskaźnik zapadalności za poprzedni miesiąc to 80,2.

W ciągu 24 godzin w Niemczech odnotowano 88 zgonów mających związek z infekcją koronawirusem. Tydzień temu było to odpowiednio 90 osób.

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

13 KOMENTARZE

  • Zapytaj się Simona, on Ci „wytłumaczy”.
   „Poza tym musimy dodać, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne, a poza tym nie zadawajcie pytań foliarze. Ponadto mamy dobry rząd, gospodarka się rozwija, ludziom żyje się coraz lepiej, a telewizja mówi tylko prawdę.”

  • Ponieważ korzyści, które osiągnie niedzielski, jego tak zwani eksperci i reszta sprzedajnych gnid przewyższają ryzyko dla naszego zdrowia.

 1. Dane nieaktualne („Od połowy sierpnia do początku września”). Im nowsze dane, tym odsetek zakażeń i zgonów wśród zaszczepionych wyższy. Trzeba podawać je na bieżąco czyli z ostatniego tygodnia. Przynajmniej dopóki nie utajnią.

  • Zgadza się i trzeba obserwować te kraje gdzie wyszczepianie rozpoczęto wcześniej jak UK. W UK odnotowuje się to co w innych krajach dopiero będzie za parę tygodni.

 2. „W Kanadzie przedstawiono listę ponad 200 tys. pracowników federalnych, którzy nie będą musieli przyjąć 💉trujonki na C-19. Są to m. in. CZŁONKOWIE PARLAMENTU, sędziowie, żołnierze, marynarze, personel lotniczy, strażnicy parków…” Dla nadludzi specjalne traktowanie, podludzie zostaną ustawieni do strzała. Żyjemy w globalnym „obozie koncentracyjnym”, tylko jeszcze o tym nie wiemy.

Comments are closed.