Pfizer eksperymentalnie zaszprycuje całe miasto. „Tutaj wierzymy w naukę”

Szef Pfizera Albert Bourla/Fot. KEYSTONE PAP/EPA
Szef Pfizera Albert Bourla/Fot. KEYSTONE PAP/EPA
Pfizer chce zaaplikować swoją szprycę wszystkim mieszkańcom brazylijskiego miasta Toledo. Z doniesień „New York Times” wynika, że tamtejsza społeczność jest wyjątkowo „ufna” wobec preparatu. Co najmniej jedną dawkę przyjęło tam bowiem aż 98 proc. dorosłych. W większości przypadków była to właśnie szpryca Pfizera.

Teraz Pfizer chce zaszprycować wszystkich mieszkańców Toledo, którzy skończyli 12 lat.

Ma być to eksperyment, dający odpowiedź na pytania związane ze skutecznością preparatu.

W tym celu koncern ma nawiązać współpracę z lokalnymi władzami, medykami oraz całym programem szprycowania w Brazylii.

Po tym, jak populacja Toledo zostanie w pełni zaszprycowana, ma być obserwowana przez rok. Pandemiczni eksperci chcą bowiem sprawdzić, na jakim poziomie utrzymuje się ochrona przeciw koronawirusowi, także w nowych, nadchodzących wariantach.

Burmistrz Toledo Beto Lunitti jest entuzjastycznie nastawiony do eksperymentu Pfizera.

– Tutaj wierzymy w naukę – zarzekał się, podczas gdy koncern ogłaszał badania.

Nie jest to pierwszy taki pomysł. Wcześniej podobny eksperyment odbył się już w innym mieście w Brazylii. Mieszkańców Serrany zaszprycowano preparatem Sinovac. Badania trwały jednak trzy miesiące.

Źródła: NY Times/polsatnews.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

19 KOMENTARZE

 1. Tragedia… i to akurat w Brazylii, gdzie prezydent jest obecnie jedną z niewielu racjonalnie myślących głów państw i sprzeciwia się tym wszystkim przymusom i ograniczeniom tak skutecznie wprowadzanym teraz w większości krajów.

 2. Zdjęcie szefa Picera Alberta Bourlea z World Economy Forum gdzie był A. Duda, D. Trump i inni jak ładnie się to składa :)
  Co do Brazylii, Polski i innych niech idioci się szprycują strata nie wielka, prezydent Bolsonaro może odradzać ale powstrzymywać nie musi

 3. Nie ufam im. Gdyby np. zaszprycowali cały Hamburg, Berlin czy Monachium to, nooo to zacząłbym się zastanawiać nad możliwością zaszczepienia.

 4. Można też zrobić eksperyment spoleczny pod nazwą: „Król Maciuś Pierwszy”.
  Wysłać wszystkich powyżej 12 lat na kwarantannę, a władzę administracyjną (no bo wszak nie faktyczną, faktycznej to i nie mają dorośli z lokaln. władz miasta) oraz wprawianie miasta i gospodarki w ruch, powierzyć takim do 12 roku życia. Np. na pół roku.
  Może będą bardziej rozsądni, niż dorośli :)

 5. Jakiś czas temu zastosowano szczepionkę, lecz wycofano ją ze względu, że jej stosowanie pogorszyło sytuację (zdaje się, że skłoniło wirusy do mutacji na wersję odporną na szczepionkę). Czy ktoś z Państwa może mi pomóc w określeniu jaka to szczepionka i jaka choroba?
  Chodziło chyba też o to, że (podobno) nie szczepi się podczas epidemii.
  Z góry dziękuję.

 6. Już widzę rzetelność tego eksperymentu. Ale oczywiscie po tym jak całe miasto wymrze na pytanie gdzie podziali się mieszkancy pilzner odpowie: wyjechali na alaske w poszukiwaniu złota he he

 7. A prezes do dziś nie przyjął swojego zajzajeru ponieważ doskonale wie jakie syfy są tam namieszane.

  Biedne zacofane kraje najłatwiej namówić na szprycowanie, zwłaszcza kiedy obiecuje się miskę ryżu za eksperyment na własnym ciele.

  Szkoda nieświadomych ludzi, na których takie bydlaki robią gigantyczny biznes kosztem zdrowia i życia biedoty.

 8. Czyżby w pobliżu tego miasta były jakieś cenne złoża? Jeszcze w latach 80-tych w takich przypadkach po cichu wypalano napalmem okoliczne plemiona.

 9. „Tutaj wierzymy w naukę…” – błąd logiczny – nauka nie opiera się na wierze. Jeśli ktoś namawia nas na wiarę w naukę, to znaczy że zwyczajnie kłamie.

 10. Celem jest przyzwyczajenie światowej populacji, że eksperymenty będą przeprowadzane pod przymusem, wszystkie pseudo medyczne preparaty będą badane na żywym organizmie jak w Auschwitz przez Mengele. Ofiary śmiertelne nic nie znaczą – bo mamy do czynienia z kabalistami- wrogami ludzkości. Dla nich wszyscy spoza kręgu kultu Molocha to mniej niż zwierze.

Comments are closed.