Znamy hasło tegorocznego Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości 2019 w Warszawie. Foto: PAP
Marsz Niepodległości 2019 w Warszawie. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
„Niepodległość nie na sprzedaż” – pod takim hasłem odbędzie w Warszawie 11 listopada Marsz Nieodległości – poinformował we wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Bąkiewicz podkreślił, że choć wiele pokoleń Polaków walczyło o niepodległość, to jednak i dziś sprawa obrony suwerenności państwa polskiego jest aktualna.

W jego ocenie, udział w marszu ma być wyrazem tego, że Polacy są nadal za suwerennym i niepodległym państwem polskim.

Pokażmy, że jesteśmy za państwem, które czuje się częścią Europy, bo zawsze byliśmy w Europie, byliśmy Europejczykami i częścią cywilizacji łacińskiej – powiedział. – Żebyśmy to głośno, jako polscy patrioci 11 listopada pokazali na ulicach naszej stolicy – dodał.

Tego dnia odstawiamy na bok wszystkie spory polityczne i wszystkie flagi Unii Europejskiej. Wspólnie będziemy manifestować pod jedna biało-czerwona flagą – oznajmił wiceprezes zarządu stowarzyszenia Witold Tumanowicz.

Jego zdaniem, „wszystkie rządy do tej pory miały do wyboru, albo pieniądze, albo niepodległość, zazwyczaj wybierały pieniądze i niestety niepodległość utracały, a pieniądze – co może się zaraz okazać – i tak traciły”.

Dlatego my jasno mówimy: «Niepodległość nie na sprzedaż» – wyjaśnił .

Bąkiewicz odnosząc się do ubiegłorocznych wydarzeń podczas marszu 11 listopada powiedział: „Potępiamy wszelkie akty agresji, potępiamy wszystkie działania chuligańskie, potępiamy wszystkie akty niezgodne z prawem”.

Źródło: PAP

24 KOMENTARZE

 1. Udawany spór między dwoma frakcjami tej samej partii POPIS, głupi ludzie myślą, że ten teatr to tak naprawdę, Tusk i Kaczka zaśmiewają się do rozpuku, a „Bączkiewicz” pomaga im tworzyć narrację.

 2. zobaczymy czy marszyk 11 listopada w ogóle siem odbędzie (bo nie ma żadnej niepodległości) bonkiewiczyk poparł pisK a zobaczymy czy pisK bonkiewiczykowi pozwoli na marszyk w tym roku to wcale nie jest takie pewne bo chu…a euro-peysów czyha za rogiem (raczej za zachodnią granicą)

   • @Kar_Mac Tak, to jest wsparcie PiSu. Chodzi o to, żeby raz do roku przegnać towarzystwo parę kilometrów z centrum nad rzekę przez most i żeby para uszła. Można się nakrzyczeć i pójść do domu. A potem Bączkiewicz wychodzi i mówi: „no jednak Duda… kurde… no jednak Duda, Panowie”. Tak jak Gadowskie, Cejrowskie i Sumlińskie i inne takie wentyle niezadowolenia.

    • Hasło „Niepodległość nie na sprzedaż” wpisuje się w przedstawienie pt. Bohaterska walka PiS-u z UE.
     Sam Marsz ciągle jest jeszcze wyrazem patriotyzmu. Przynajmniej dla jego UCZESTNIKÓW i sympatyków.

 3. Piekne haslo i bardzi potrzebne.
  A gimbaze proponujemy o spadanie na drzewo. Jak czytam komentarze mlodocianych krentynow, to oceniam caloksztalt dzialalnosci JKM na minus – cale szczescie ze wlascicielem NCzasu jest Tomek Sommer, a nie stary wredny feudal-darwinista

  • Sommer… Sommer… Aaa…. To ten co w rozmowie z Michalkiewiczem nie potrafi zadać pytania zgodnie z zasadami polskiej gramatyki?A podobno skończył studia.

 4. W tym roku nie idę- zawsze wraz z rodziną uczestniczę, ale obawiam się że tegoroczny marsz zostanie wykorzystany do tego, aby pokazać że prawdziwi patrioci to PiS i tylko PIS. Innymi słowy, prowokacje, zamieszki, możliwe że też rozlew krwi. Nie będę ryzykował że mi nadgorliwy funkcjonariusz dzieci powystrzela.

 5. Tak „wszystkie rządy do tej pory (…) niepodległość traciły”.
  Jednak są SZCZEGÓLNIE ZASŁUŻENI w tym względzie.
  Po pierwsze LEWICA, która „wprowadziła” Polskę do UE („Najpierw Moskwa – dziś Bruksela”).
  Następnie Kaczyńscy – Traktat Lizboński.
  Hasło jak najbardziej słuszne, choć chyba spóźnione – „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”.

 6. Niepodległość nie jest na sprzedaż, ja tak. Wzniosłymi hasłami nie nakarmię trzech córek. One są jeszcze za młode, żeby się utrzymywać tak jak ja.

  • „Niepodległość nie jest na sprzedaż, ja tak”.
   To proszę SPRZEDAĆ SIEBIE, nie NIEPODLEGŁOŚĆ, która jest własnością WSZYSTKICH POLAKÓW.
   Polska trwa od 1000 lat i nie była w Unii.
   Gratuluję mentalności niewolnika.

Comments are closed.