Dla kogo obowiązkowa szpryca, od kiedy będzie można Cię inwigilować – Niedzielski właśnie to zapowiedział

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

MZ przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków. Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w środę w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zapytany o ustawę pozwalającą pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy nie, Niedzielski przyznał, że taki projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia.

„On odbywa swoją ścieżkę legislacyjną. Jest już po decyzji Komitetu Stałego Rady Ministrów, który to zatwierdził. Teraz jest kolej, żeby ten projekt został wprowadzony na rząd” – poinformował.

Dodał, że „dyskusja w komitecie wskazywała na to, że trzeba ten projekt dopracować”. „Chociażby rektorzy zgłosili potrzebę, żeby też mieć możliwość weryfikacji studentów. Więc w porozumieniu z ministerstwem czy bezpośrednio z rektorami przygotujemy odpowiednie zapisy” – zastrzegł.

„My będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy. Patrzymy sobie na różne parametry. Nie mówię tylko o epidemicznych wielkościach, ale też o pewnych preferencjach społecznych. Bo podejmowanie decyzji dotyczących walki z pandemią to nie jest tylko podejmowanie decyzji rekomendowanych przez ekspertów epidemicznych, bo tu trzeba uwzględniać o wiele więcej elementów – gospodarcze, społeczne itd.” – ocenił.

Według ministra zdrowia w projekcie przygotowanym przez MZ jest zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach w podmiotach leczniczych.

„Kierowałyby ich jednostki, bo zupełnie inna sytuacja jest w gabinecie stomatologicznym, a zupełnie inna sytuacja jest w hospicjum. Uważam, że szczególnie tam, gdzie mamy najciężej chorych, takie rozwiązania powinny być wdrożone” – stwierdził.

Dodał, że w projekcie nie przewidziano obowiązku szczepienia osób pracujących w handlu lub nauczycieli.

Niedzielski zapowiedział, że w Europejskiej Agencji ds. Leków są już złożone badania dotyczące szczepień dzieci poniżej 12. roku życia.

„Tam mamy naszego przedstawiciela, który przekazuje nam informacje, że mniej więcej na przełomie października i listopada powinna być decyzja dopuszczająca. I, oczywiście, jak tylko taka decyzja się pojawi, to my również dopuścimy możliwość szczepień” – zaznaczył.

Według Niedzielskiego przesądzone jest, że ostatecznie trzecia dawka szczepionki będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Podkreślił, że trwają konsultacje z ekspertami, kiedy to nastąpi.

Według Niedzielskiego apogeum kultowej już, czwartej fali nastąpi na przełomie listopada i grudnia.

Prawdopodobne jest, że wróżba ta będzie modyfikowana w zależności od bieżących, politycznych potrzeb. I wtedy prawdopodobnie też nastaną, wspomniane wcześniej przez pana ministra, „cięższe czasy”.

85 KOMENTARZE

  1. Coś ta fala się przesuwa i nie może przyjść. Miała być w sierpniu, potem wrześniu, teraz przełom listopada i grudnia. Ten człowiek powinien być skazany za ludobójstwo.

  2. Zamierzają wprowadzić walutę (krypto, blockchain) jako obowiązujący Środek płatności. Ta waluta będzie powiązana z certyfikatem CV19 oraz innymi punktami oceny twojej aktywności (limit CO2..).
    Jeśli nie będziesz miał odpowiedniej oceny to twoja waluta zostanie zablokowana i nie będziesz mógł nic kupić ani sprzedać.
    Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1

  3. pamiętajcie – wprowadzą czy będą chcieli wprowadzić: NIE SIEDZIEĆNA DVPACH W DOMACH bo „mie to nie tyka” tylko gromadzić się z medykami. bo że nie będą tego chcieli robić dobrowolnie nie mam wątpliwości.

Comments are closed.