Dla kogo obowiązkowa szpryca, od kiedy będzie można Cię inwigilować – Niedzielski właśnie to zapowiedział

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem

MZ przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków. Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w środę w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zapytany o ustawę pozwalającą pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy nie, Niedzielski przyznał, że taki projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia.

„On odbywa swoją ścieżkę legislacyjną. Jest już po decyzji Komitetu Stałego Rady Ministrów, który to zatwierdził. Teraz jest kolej, żeby ten projekt został wprowadzony na rząd” – poinformował.

Dodał, że „dyskusja w komitecie wskazywała na to, że trzeba ten projekt dopracować”. „Chociażby rektorzy zgłosili potrzebę, żeby też mieć możliwość weryfikacji studentów. Więc w porozumieniu z ministerstwem czy bezpośrednio z rektorami przygotujemy odpowiednie zapisy” – zastrzegł.

„My będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy. Patrzymy sobie na różne parametry. Nie mówię tylko o epidemicznych wielkościach, ale też o pewnych preferencjach społecznych. Bo podejmowanie decyzji dotyczących walki z pandemią to nie jest tylko podejmowanie decyzji rekomendowanych przez ekspertów epidemicznych, bo tu trzeba uwzględniać o wiele więcej elementów – gospodarcze, społeczne itd.” – ocenił.

Według ministra zdrowia w projekcie przygotowanym przez MZ jest zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach w podmiotach leczniczych.

„Kierowałyby ich jednostki, bo zupełnie inna sytuacja jest w gabinecie stomatologicznym, a zupełnie inna sytuacja jest w hospicjum. Uważam, że szczególnie tam, gdzie mamy najciężej chorych, takie rozwiązania powinny być wdrożone” – stwierdził.

Dodał, że w projekcie nie przewidziano obowiązku szczepienia osób pracujących w handlu lub nauczycieli.

Niedzielski zapowiedział, że w Europejskiej Agencji ds. Leków są już złożone badania dotyczące szczepień dzieci poniżej 12. roku życia.

„Tam mamy naszego przedstawiciela, który przekazuje nam informacje, że mniej więcej na przełomie października i listopada powinna być decyzja dopuszczająca. I, oczywiście, jak tylko taka decyzja się pojawi, to my również dopuścimy możliwość szczepień” – zaznaczył.

Według Niedzielskiego przesądzone jest, że ostatecznie trzecia dawka szczepionki będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Podkreślił, że trwają konsultacje z ekspertami, kiedy to nastąpi.

Według Niedzielskiego apogeum kultowej już, czwartej fali nastąpi na przełomie listopada i grudnia.

Prawdopodobne jest, że wróżba ta będzie modyfikowana w zależności od bieżących, politycznych potrzeb. I wtedy prawdopodobnie też nastaną, wspomniane wcześniej przez pana ministra, „cięższe czasy”.

90 KOMENTARZE

 1. „Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy”. Innymi słowy, kto tak mówi: „Widzisz mam to pałę i jak nie będziesz posłuszny/a to cię nią palnę a teraz dawaj kasę!”?
  Kryminalista, rabuś? Nie, tylko minister (nie)zdrowia niejaki wiś… niedzielski. Nie wiedzieć czemu nazywany psychopatą. SUCKcess!

 2. Nikt mu nic nie zrobi. Nie łudźcie się że poniesie jakąkolwiek odpowiedzialność.
  Nie ma takiego odważnego który by go stuknął i chciał pójść na dożywocie i potem jeszcze ewentualnie dostać ataku serca tak przypadkiem.
  Jeśli się zmieni władza to i tak ujdzie mu to na sucho. Bo władza nie jest w rękach narodu tylko układu.

 3. Na ulice dopiero jak będzie kilkaset tysięcy może milion ludzi, na razie praca u podstawa edukowanie przy pomocy nauki – trzeba w wyszczepach zasiać wątpliwości

 4. dlaczego w dzisiejszych czasach osobniki które swoimi zarządzeniami i karami ewidentnie odpowiadają/ już tylko w tym roku/ za pół miliona śmierci niewinnych ludzi, są nadal na wolności i nadal szkalują, skłócają , dyskryminują , zabraniają i nakazują wiedząc że czynią zło?Co robi prokuratura i Trybunał Stanu, mające nawet z urzędu reagować na to?

 5. nie zapominajcie tutaj że on jest ministrem rządu PiS i ta partia, włącznie z prezesem K ponosi odpowiedzialność za obecną eugenikę i ludobójstwo, sprzedanie NARODU POLSKIEGO na eksperymenty biontech i podobnych zbrodniarzy. To że schowali się za jego plecami i udają nam niewinnych niech was nie zwiedzie! Oni są współwinni !

 6. Zrobią to na początku przyszłego roku. Wtedy to Kaczyński odejdzie z rządu (zapowiedział to dzisiaj). On po prostu nie chce w tym formalnie uczestniczyć, żeby w przyszłości nie zasiadać na ławie oskarżonych. Nie będzie go już w rządzie, który będzie odpowiadał za podpalenie Polski. Czekamy na inne zapowiedzi dymisji…

  • a dlaczego nie taczke? siekiera nie jest dobra. trzeba zwolnić złego urzednika czy polityka a nie go nacinać!
   może się nawróci, w każdym razie siekiera nie!

 7. Po modnym kowidzie ani śladu, a tym debilom odwala z tym szczepieniem jak z jakimś sakramentem nowego ładu, nawet najwięksi kowidianie widzą, że coś tu śmierdzi sektą korporacyjną mającą wziąć wyznawców za mordę jak w każdej sekcie destrukcyjnej, zważywszy że ten sakramentalny zajzajer jest funta kłaków warty, bo dalej kowidianie muszą nosić kaganiec, obleawać się spirytusem, zachowywać odległość rytualną i szprycować tyłek tym syfem z bakteriami kołowymi.

 8. To jest bardzo dobre, tylko nie rozumiem po co ustawa o szczepieniu. Pracodawca może po prostu nie zatrudniać pracownika ktory sie zaszczepi/.nie zaszczepi. Jego sprawa.
  i nikt, żaden urzedas nie może mu tego zabronić!
  jednoczesnie panstwowe firmy, urzedy itd. nie mogą tego zrobić bo sa państwowe

Comments are closed.