„Komendantowi” znudziło się bycie wicepremierem. Zrezygnuje na początku roku

Jarosław Kaczyński. Foto PAP
Jarosław Kaczyński. Foto PAP
Podczas posiedzenia klubu PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera w rządzie. Posiedzenie odbyło się 13 października. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w nim udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Poinformował on parlamentarzystów swojego ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

„Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające” – powiedział jeden z posłów PiS. Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

„Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić” – mówił jeden z parlamentarzystów.

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W teorii podlega mu obecna sytuacja na granicy, ale w tej sprawie miał jedno większe publiczne wystąpienie.

Lider PiS pytany we wrześniu przez PAP, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony. „Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią” – mówił we wrześniu PAP Kaczyński.

Lata lecą, a pilnowanie jednocześnie rządu i partii okazuje się zadaniem bardzo wymagającym i zapewne czasochłonnym. Komendant z jednego stanowiska więc rezygnuje.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. J.Kaczyński ur 18-VI-1949,czyli 72.,a wiek Emerytalny 65 lat.Zdrowie ledwie Dycha.Fakty JAKO POLITYK Piątka EUROPY.W POLSCE LIDER POLITYCZNY,któremu NIKT NIE DORÓWNUJE.Beż Niego Będzie NUDNA POLITYKA.Powinien pozostać HONOROWYM PREZESEM PiS z PRAWEM DECYDENTA.

  2. na początek wszystkich ich z Niedzielą na czele wreszcie zaszczepić prawdziwą szczepionką i wystarczy,nie będą musieli rezygnować z koryt. Naród sprzedali na eksperymenty a sami co, lipa? Tchórze!

  3. Chyba powinno być „komediantowi” znudziło się bycie wicepremierem…

    Pewnie zdaje sobie sprawę co się niedługo wydarzy… I nie chce być z tym utożsamiany…

  4. Strach się bać tego czym się teraz zajmie naczelny prezes kraju. Może teraz Ministerstwo Zgonów? Tam od półtora roku mają duży urobek.

  5. Problem z Kaczyńskim i PISem polega na tym, że oni wmówili dużej części opinii publiczej(nawet przeciwnikom z PO), że są płomennymi patriotami, którzy będą bronić polskiej suwerenności i polskiego interesu narodowego do ostatniej kropli krwi. Niestety ludzie PIS ratyfikowali co się dało(Traktat Lizboński, Zielony Ład, Fundusz „odbudowy”) aby Polskę suwerenności i niezależności pozbawić, a atak na małe i średnie firmy w nowym ładzie to już akt wrogi wręcz. PIS PO jedno zło.

Comments are closed.