Kino. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Kino. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Drodzy czytelnicy „Najwyższego Czasu!”

💥 Po raz kolejny przenosimy Rocznicową Konferencję Wolnościową o pół roku – wszystko wskazuje na to, że uda się ją zorganizować ostatecznie dopiero w XXXII. rocznicę powstania „Najwyższego CZASU!”, czyli w kwietniu 2022 roku.

Niestety właściciel sali mnożył restrykcje kowidowe już teraz – przykładowo: chciał wpuścić ludzi tylko na połowę miejsc, co rodziło podejrzenie, że w przypadku nadchodzącej kolejnej fali pandemii, bez względu na jej wielkość, zaostrzy je jeszcze bardziej. A ja nie zamierzam nikogo zmuszać do maskowania się i nie wyobrażam się w roli cerbera pilnującego idiotycznych wymogów urzędowej kowidiozy. Stąd taka decyzja.

Michalkiewicz. The Movie

W tej sytuacji postanowiliśmy, po raz pierwszy w historii, zorganizować Przegląd Filmów Wolnościowych. Na razie wygląda na to, że obostrzeń w kinach nie będzie. Zresztą jak się zacznie seans, to maskowanie można zdjąć. Oczywiście pretekstem jest zaplanowana na grudzień premiera filmu „Jedwabne. Prawdziwa historia”, którego montaż trwa. Ale oprócz tego pokażemy kilka innych filmów.

Festiwal najprawdopodobniej odbędzie się 4 i 5 grudnia – szczegóły, a być może wstępny program, już za tydzień. Jeśli pomysł wypali i frekwencja dopisze, to ruszymy z festiwalem w objazd po Polsce. Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy film związany z naszym środowiskiem i ideą do pokazania, to serdecznie zapraszam do kontaktu – kilka seansów mamy jeszcze niezapełnionych.

Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim dwustu darczyńcom, którzy dołożyli do naszego budżetu ponad 60 tys. złotych, co umożliwi sprawne dokończenie filmu. Naprawdę jesteście Państwo wielcy!

👉 Dziękuję Państwu także za liczne propozycje nazwy naszego Instytutu. Ostatecznie nazwiemy go Polski Instytut Wolności. Nazwę tę już ogłosiłem na YouTube i jeśli ktoś nie zgłosi do niej pretensji – a ze wstępnej kwerendy wynika, że nie jest używana – to przyjmiemy ją na stałe.

A w tym wydaniu „NCz!” zapraszam do lektury streszczenia drugiego już raportu naszego Instytutu, tym razem poświęconego odpowiedzi na pytania dotyczące losu pieniędzy, które są ściągane z podatku nałożonego na CO2. To właśnie przez ten podatek tak drastycznie rosną w Polsce ceny prądu i gazu. Dokąd trafiają te miliardy? Odpowiedź znajdą Państwo wewnątrz numeru.

👉 Wydaliśmy kolejną książkę Bogdana Dobosza zatytułowaną „Tęczowy terror”, pokazującą, jak w ciągu 50 lat zabito normalność we Francji. Serdecznie zachęcam do jej lektury.

Choć w Polsce proces erozji moralności też przecież trwa, to ponieważ nie zaszedł jeszcze za daleko, można go zapewne jeszcze powstrzymać. Żeby to zrobić, trzeba wiedzieć, z czym się ma do czynienia i jakie techniki perswazji, szantażu i terroru będą używane. Książka Dobosza daje taką broń do ręki – teraz tylko pozostaje umiejętne jej użycie.

👉 Na koniec parę słów o kolejnej inicjatywie, którą rozpoczynamy, tym razem we współpracy z posłem Grzegorzem Braunem – roboczo nazwaliśmy ją Biuro Obrony przed Lewicową Agresją Prawną. Od dawna znamy przecież lewacką taktykę polegającą na prawnym marszu przez instytucje w celu przepromowania swoich celów.

Prawica nigdy nawet nie próbowała się tym działaniom przeciwstawić przy użyciu tej samej broni, czyli prawa. Trudno powiedzieć dlaczego. Więc teraz spróbujemy nadrobić to zaniedbanie. Jak zwykle, już teraz zapraszam wszystkich, zwłaszcza prawników, do współpracy. Zatrzymajmy psucie prawa przez agresywne lewactwo!

Przy okazji ważna wiadomość. Niestety nasz kolejny kanał na YouTube został zdemonetyzowany. W tej sytuacji zapraszamy do zasubskrybowania Tomasz Sommer ALFA.

Tomasz Sommer