[SONDAŻ] Sytuacja na granicy i spory z UE pomagają PiS?

Obrady Sejmu.
Obrady Sejmu - zdj. ilustracyjne. / foto: screen YouTube: Sejm RP (kolaż)
Badanie pracowni Social Changes, przeprowadzone na zlecenie portalu wPolityce.pl, przynosi wygraną Zjednoczonej Prawicy. Ta ma najlepszy od wielu miesięcy wynik. Koalicja Obywatelska zyskuje zaś kosztem Polski 2050 Szymona Hołowni.

Prawo i Sprawiedliwość ma w tym sondażu 40 proc. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z poparciem 26 proc.

Za tymi partiami znalazła się Polska 2050, a na ugrupowanie Hołowni deklaruje głosowanie 12 proc. badanych. Wynik Konfederacji to tylko 7 proc. Oznaczałoby to spadek aż o 4 punkty procentowe.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze tylko Lewica, również z wynikiem 7 proc.

Poza parlamentem (po 2 proc. poparcia) znalazłyby się Kukiz‘15, Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie Jarosława Gowina.

Udział w wyborach zadeklarowało 62 proc. badanych. Komentarze mówią o wpływie na wyniki wydarzeń na granicy z Białorusią oraz ostatnich sporów rządu z Unią Europejską.

Źródło: wPolityce

7 KOMENTARZE

 1. Wróżnia w służbie braci ciągnących jest doskonałym przykładem kreowania alternatywnej rzeczywistości. Zróbcie sondaż w składach budowlanych, na bazarach, sklepach, i wytłumaczcie dlaczego ludzie tak „kochają” mafię kulawego dziada, że gdyby dostali żoliborskiego genseka w ręce, to zostałaby z niego karma dla kotów…

  • stanowczo protestuje,nie wolno tak bżydko mówićć o PANU KACZYŃSKIM,on mnie daje pinionc na moje bahory,rano o 3 wstawc nie musze i zapiepszać rowerem po dziadziu 4km do robory pszy krowach,jest dobże,a bendzie lepiej bo jusz obiecał Pan Morawiecki że nam dadzo wincej,bo my to pszyszłość narodu polskiego jesteśmy,tak powiedział i ja jestem dumny s tego.

  • O to,to!A w słabe wyniki PSL-u to ja nie wierzę,bo za ich lokalnymi hersztami stają rodziny i interesowni kamraci,usytuowani w gminnych i powiatowych strukturach administracji,szkolnictwa,służby zdrowia,banków spółdzielczych i lokalnych firemek,ssących jak pijawki,pieniądze z lokalnych budżetów za bezprzetargowe zlecenia.

 2. Sytuacja na granicy z pewnością sprzyja PiS-owi (Konfederacji zresztą też). Ale oznacza to, że „kryzys na granicy” prędko się nie skończy. Chyba, że Łukaszenko odpuści…

  • Raczej nie — na pewno PiS-iaki mają na tyle inteligentnych doradców, aby podpowiedzieli im, że przeciąganie jakiejś historii ZAWSZE w ostateczności prowadzi do przesytu, znudzenia — i spadku zainteresowania nią.
   Sądzę, że akurat tyle, ile będzie trwała budowa solidnego ogrodzenia granicznego, zupełnie wystarczy. Potem może im podnieść notowania coś innego.

Comments are closed.