Trzaskowski nie chce Marszu Niepodległości. Frekwencja dopisze tym bardziej?

Rafał Trzaskowski (zdj. screen/Facebook)
Rafał Trzaskowski (zdj. screen/Facebook)
„Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć” – powiedział 13 października prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dzień wcześniej prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że 11 listopada odbędzie się w Warszawie marsz pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.

„Za każdym razem mówię jasno, że Marsz Niepodległości organizowany przez pana Bąkiewicza nie powinien się odbyć. Mówię, że są używane symbole, dlatego zawsze występuję, żeby marsz przygotowany przez takich ludzi nie był w Warszawie organizowany” – powiedział Trzaskowski dla „der Onet”.

Dodał, że kiedy kieruje wniosek do sądu o zakazanie Marszu Niepodległości „najczęściej sąd staje na stanowisku, że a priori nie można zakazać przed marszem tego typu zgromadzenia”. „Inaczej było w pandemii, sąd się przychylił do mojego wniosku. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo, że epidemia to nie jest czas na organizowanie aż tak wielkich demonstracji” – oznajmił.

Na uwagę, dziennikarza, że PO zorganizowała wielką demonstrację w obronie Polski w UE w minioną niedzielę, prezydent Warszawy odpowiedział: „Ja uważam, że nie są to tylko kwestie dotyczące epidemii. Ja uważam, że takie organizacje jak ONR powinny być w Polsce zakazane.”

Przypomniał, ze wystąpił z takim wnioskiem „i cały czas prokuratura go bada od wielu, wielu lat”. „I uważam, że ludzie, którzy nawołują do nienawiści, którzy się odwołują do haseł, do ideologii, która ma znamiona faszyzmu, powinny być zakazane” – powiedział.

„I tego typu ludzie nie powinni nam kraść naszej tradycji niepodległościowej. Obchody powinny być organizowane przez państwo i samorząd, a nie przez samozwańczych organizatorów pokroju Bąkiewicza” – dodał.

Ponieważ „owoc zakazany” zawsze smakuje lepiej, zapewne wypowiedzi Trzaskowskiego tylko frekwencję podbiją. Swoją drogą o jakiej kradzieży świętowania mówi? Chciałby wrócić do czasów Komorowskiego, „czekoladopodobnych orłów”, kotylionów i rozrzucania różowych okularów z helikoptera?

Trudno nie zauważyć, że patriotyzm jego formacji związany jest bliżej z Brukselą czy Berlinem.

Źródło: PAP

29 KOMENTARZE

 1. „I uważam, że ludzie, którzy nawołują do nienawiści, którzy się odwołują do haseł, do ideologii, która ma znamiona faszyzmu, powinny być zakazane”

  Sam Chrystus Pan w uzasadnionych przypadkach nawoływał do nienawiści.

  • O kurcze, Czaskoś składa samokrytyke i usuwa się z urzędu??

 2. Przecież wiadomo, że jeśli Czajka-Trzaskowski czemuś się sprzeciwia, tym bardziej taka impreza musi się odbyć i to potężna, żeby „POsrancen i zasrancen” razem z lampucerami ze zdumienia otworzyli gały.

 3. Dziękujemy Konfederatom za poparcie Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.
  A teraz to możecie Trzaskowskiemu na kukać.
  Brawo Trzaskowski, gnać nazioli.

 4. Nasza Nasza popis2050lewicowa wolność nie dopuszcza innej wolności.

 5. Ale jak pedały i inne zboczki atakują i wyzywają normalnych ludzi to jest w porządku?😡😡😡 W tedy nie ma problemu? Trzaśniety ty idź wystaw tyłek może ci przejdzie jak bolca dostaniesz

 6. To trzeba panie trzaskowski występować o zakaz noszenia czerwonych szmat jak i manifestacji z nimi jakoś nie słyszałem aby panu przeszkadzały runy hitler jugent ,ato ze panu przeszkadza marsz niepodległości to kogo to obchodzi ,pan też wielu osobom sie nie podoba ,to co powinni panu zabronić poruszania sie?

 7. Nie ma to jak mówić, że na Marsz Niepodległości chodzą „faszyści”, podczas gdy PO i Lewica ma u siebie prawdziwych komunistów – polityków PZPR. Jakim cudem Lewica nie została jeszcze zdelegalizowana? Oni się chwalą takimi postaciami jak czarzasty, który dumnie wkroczył do PZPR po stanie wojennym.

   • „1962-1982 w SD (wystąpił, gdy SD poparło ustawy stanu wojennego). W 1964 zatrzymany podczas rozlepiania ulotek z tekstem Listu 34 protestującego przeciwko zaostrzeniu cenzury i polityce kulturalnej władz. W III 1968 uczestnik protestów studenckich, 20 III 1968 aresztowany po wiecu na Politechnice Warszawskiej, po zwolnieniu w VII 1968 relegowany z UW. 1978-1989 założyciel i szef niezależnego wydawnictwa Officyna Liberałów.”

   • „W 1981 doradca NSZZ „S” Rzemiosła Indywidualnego; założyciel Narodowej Federacji na rzecz Wolnej Gospodarki.
    9 IV 1982 internowany w Ośr. Odosobnienia w Warszawie-Białołęce, zwolniony 13 VII 1982. W 1984 współzałożyciel (wraz ze Stefanem Kisielewskim) Partii Liberałów Prawica. 1986-1989 redaktor naczelny podziemnego pisma konserwatystów i liberałów „Stańczyk”, publicysta tamże.”

     • Nie nazwałbym tego karmieniem trolla. Co prawda wątpię, żeby tamta osoba miała się „nawrócić”, ale to dawanie im myśleć, że mają rację, byłoby błędem. Teraz ten cały troll nie ma co odpowiedzieć, bo pozostała mu jedynie próba zakłamywania historii.

   • „Z SLD związało się wielu dawnych działaczy PZPR (m.in. Leszek Miller, Józef Oleksy, Włodzimierz Cimoszewicz, Krzysztof Janik, Jerzy Jaskiernia, Tadeusz Iwiński, Włodzimierz Czarzasty czy Jacek Piechota)”. czarzasty w PZPR był od 1983 do 1990, czyli do momentu rozwiązania partii.

    Jak porównać przeszłość tych 2 polityków, to Korwin-Mikke ma zdecydowanie więcej powodów do dumy.

Comments are closed.