W Szwecji zamknęli całe miasto, bo boją się antysemickich manifestacji. Co by się działo, gdyby była to Polska?

Zadyma w Malmoe po profanacji Koranu Fot. Twitter Meghdoot
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Miasto Malmoe w Szwecji zostało niemal całkowicie „zamknięte” w związku z organizowaną tam konferencją o Holokauście, która zaczęła się tam 12 października. Dwudniowe międzynarodowe forum na temat Holokaustu spowodowało, że policja szwedzka obawiając się protestów powzięła nadzwyczajne środki ostrożności i zamknęła miasto.

Służby bezpieczeństwa obawiają się zwłaszcza protestów ze strony mniejszości palestyńskiej wspieranych przez liczną grupę muzułmanów. W sumie jest to przyczynek do zjawiska nowego antysemityzmu na Zachodzie Europy, które te kraje same zgotowały żydowskim diasporom zezwalając na masową imigrację wyznawców islamu i nie przykładając wagi do integracji do własnej kultury i tożsamości.

Konferencja odbywa się w centrum kongresowym w dzielnicy Hyllie. Okolice oraz kompleks Malmoe Live, w którym premier Szwecji Stefan Loefven przywita przywódców 50 krajów zostały już zamknięte.

Na ulice Malmoe nie wyjadą też autobusy komunikacji miejskiej. Policję wsparły szwedzkie służby specjalne SAPO, a także ich odpowiedniczki z Danii oraz Norwegii, a także wojsko, którego zadaniem jest monitoring z powietrza. Nad miastem obowiązuje zakaz ruchu lotniczego.

„Spodziewamy się, że ludzie mogą skorzystać z prawa do manifestowania swoich poglądów” – oświadczył na konferencji prasowej poświęconej obostrzeniom związanym z forum Mattias Sigfridsson, komendant policji w Malmoe.

Policjant nie powiedział wprost, że może chodzić o liczną w Malmoe mniejszość palestyńską, która wcześniej organizowała w mieście antyizraelskie demonstracje. Ostatnio taka manifestacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Potocznie Malmoe nazywane jest Małą lub Drugą Palestyną.

Zamówiony przez samorząd Malmoe raport wykazał, że w szkołach uczniowie żydowskiego pochodzenia stają się ofiarami antysemickich ataków ze strony swoich rówieśników, a nauczyciele boją się na lekcjach omawiać kwestię konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Stąd i ta nadzwyczajna mobilizacja.

Władze nie panują już nad zjawiskiem nowego antysemityzmu przywiezionego z Bliskiego Wschodu. Na przykład Archiwum Państwowe w Malmoe, które w związku z konferencją wystawiło książki o historii Żydów w mieście, ostatecznie zdecydowało się je… przykryć. Dziwne tylko, że Izrael woli tropić rzekomy antysemityzm np. w Polsce, kiedy ten leży niemal na widoku w szwedzkim… archiwum.

Dwudniowe Międzynarodowe Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczaniu Antysemityzmu organizowane jest w Malmoe, gdyż miasto to było miejscem przyjęcia wielu tysięcy żydowskich byłych więźniów niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych. Dotarli oni do portu w Malmoe z Niemiec w ramach akcji Białych Autobusów szwedzkiego Czerwonego Krzyża.

Źródło: PAP

35 KOMENTARZE

 1. Widać, że Żydzi w Szwecji karty rozdają. Już oni urządzą Szwecję pod siebie jak wcześniej uczynili w krajach Europy Wschodniej, cennych wskazówek i dobrych rad na temat jak trzymać tubylców za twarz na pewno udzielił wdzięczny Szwecji Stefan Michnik i jemu podobni.

  • Jego Maść 13 października 2021 07:08 At 07:08

   a ja myślę że karty rozdają w bardzo wielu krajach,ta nacja zawsze się popiera,choćby mówili innymi językami,cel maja jeden,panowanie nad gojami.
   🙂to moja teoria spiskowa,ale tak to postrzegam.

   • Tak jest już od 200 lat, to są fakty a nie teorie spiskowe. W sumie kilka rodzin ( ale ogromnie bogatych i coraz bogatszych ) odpowiada za promocję LGBT, imigrację, zwalczanie chrześcijaństwa, wspieranie lewicy, histerię Covid 19, itp, itd.

   • @Wiedźmin,
    Eskimosi z pejsami od dawna mają wpływ na losy świata.A to,że chwilowo dopuścili do Europy swych beznapletkowych braci arabów ,o niczym innym nie świadczy.To jest zaplanowana akcja długofalowa.
    Ale każdy,panie forumowicz ,może mieć jeszcze swoje zdanie i je wyrazić,choćby na tym portalu,choć zauważyłem już kilkadziesiąt blokad moich wpisów.Ale z innych for od razu mnie wywalają ,więc nie ma co narzekać.

 2. Na rzekomo parodiującej str. nczas: non stop holobleble z wielkiej, tzn., parodiujecie ydowską propagandę, że tylko oni cierpieli w historii i kosmosie, czy jednak szerzycie ich propagandę i to na kolanach? Nie da się tego czytać;

 3. Żydzi w Szwecji, to emigranci z 1968 roku z Polski, którym dano możliwość wyjazdu na Zachód, a przedtem oderwano od koryt i stanowisk w Polsce, ale nie wszystkich oderwano. Stracili stanowiska głownie zbrodniarze komunistyczni. Część pozostała w Polsce. Ta konferencja o Holokauście będzie w dużej mierze pluciem na Polskę.

  • Emigracja 68 roku z Polski do Szwecji wynikła z tego, że Ż. po opanowaniu przemysłu i finansów w XIX w (podobnie jak w Polsce), oraz mediów i polityki w XX w, sprawują kontrolę nad całym państwem, ale nie eksponują się tak jak np. w Polsce.
   Masowa imigracja muzułmańska jest zaplanowana z wyrachowania – Ż. liczą na zyski, ale mogą się oszukać. Nie przewidzieli, że imigranci się rozmnażają szybko, a tubylcy niemal wcale. Zamiast wymieszania, nastąpi dominacja Islamu.

   • Żydom zależy na zniszczeniu państw NARODOWYCH i CHRZEŚCIJAŃSTWA. Zależy na rozbiciu społeczeństw na wrogie sobie grupy, aby łatwiej je skłócać i osłabiać całe narody. Stwarza się sztuczne podziały, im więcej podziałów tym lepiej dla Ż. A niszczy się spoiwo (cement) – religię, język, tradycję, patriotyzm itd.

    • Stąd ich wsparcie dla masowej imigracji do krajów „białych”.
     To nie „te kraje same zgotowały żydowskim diasporom zezwalając na masową imigrację wyznawców islamu”, jak dość infantylnie przedstawia NCZ, lecz „ż. diaspory zgotowały krajom swego osiedlenia…”

 4. To może niech nauczyciele opowiadają o holocaustcie Palestyńczyków na ich ziemiach zgotowanym przez pejsatych terrorystów. Niech żyje Wolna Palestyna.

  • Może lepiej niech nauczyciele mówią o zbrodni z udziałem Ż. na Polakach w Brzostowicy Małej w 1939 r., a mniej się przejmujmy Palestyńczykami. Mamy swoją polską martyrologię z „tych” rąk, b. słabo znaną i propagowaną, i nawet ludzie jakoś myślący patriotycznie, potrafią tylko „popieprzyć” (to chyba właściwe słowo) wyłącznie o „bramach powitalnych 1939 r.”. Bramy to pryszcz…

  • „Wicepremier Gliński zabierze głos podczas sesji nt. wdrażania strategii i planów działania w walce z antysemityzmem oraz zapewnienia bezpieczeństwa osobom należącym do mniejszości dotkniętych antysemityzmem oraz innymi formami rasizmu i nietolerancji. W wydarzeniu mają uczestniczyć m.in. premier Szwecji Stefan Loefven, prezydent Izraela Icchak Hercog, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder, przewodnicząca Komisji EU Ursula von der Leyen, sekretarz stanu USA Antony Blinken”…

 5. Jak jest sens tego zdania?
  „W sumie przyczynek do zjawiska nowego antysemityzmu na Zachodzie Europy, które te kraje same zgotowały żydowskim diasporom zezwalając na masową imigrację wyznawców islamu i nie przykładając wagi do integracji do własnej kultury i tożsamości.”

  • Brak „jest to”.

   Byłoby „„W sumie >jest to< przyczynek do zjawiska nowego antysemityzmu na Zachodzie Europy, które te kraje same zgotowały żydowskim diasporom zezwalając na masową imigrację wyznawców islamu i nie przykładając wagi do integracji do własnej kultury i tożsamości.”

   Żydłacka sztuczna yntelygęcja zawiodła i wyszło im bla bla bla, w czym mistrzynią okazała się niejaka Gretsien… Szwedka zresztą.

 6. Owszem, zaproszono głowy 50 państw, ale tylko premier Albanii i prezydent Finłandii przyjęli zaproszenia. Konferencja jest organizowana przez Ż., ale za pieniądze szwedzkiego podatnika.
  Historycznie Ż. organizowali przemysł i kopalnictwo już w XVIII wieku, ale dopiero w XX w. przejęli finanse i media szwedzkie. Politykę opanowali całkowicie za panowania Olofa Palme.

 7. Z pisiego Polin, do oddawania hołdów żydziemu monopolowi cierpiętnictwa został oddelegowany p.o. wicepremiera, ministra nieprzebranych wydatków na żydzią propagandę, imć Gliński …

 8. Jak zginęli / zniknęli żydzi? A tak, że z Rappaporta zrobił się np. Rzepliński. W ten prosty sposób znikło ok. 3 mln ‚polskich’ żydów a przybyło tyle samo Polaków, którzy zniknęli ze statystyk polskich ofiar.

  Sami żydzi raczyli zauważyć, że NARÓD POLSKI TO SŁOWIAŃSKI KADŁUB Z ŻYDOWSKĄ GŁOWĄ (Sandauer).

 9. „na Zachodzie Europy, które te kraje same zgotowały żydowskim diasporom zezwalając na masową imigrację wyznawców islamu i nie przykładając wagi do integracji do własnej kultury i tożsamości.”
  Chyba błąd? Czy infantylizm/akceptacja tresury w postrzeganiu świata?
  Powinno raczej być: „które to żydowskie diaspory zgotowały krajom Zachodu w których są osiedleni, propagując via media, „kulturę”,

 10. Od 1915 roku średnio co dwa lata ktoś mordował 6 mln par..ee..żydów!
  Po IIWŚ w ‚polsce’ przyjęto, że zginęło 6 mln obywateli polskich. A po 1989 zrobiło się z tego 6 mln żydów.

  Zauważę, że w Auschwitz wymordowano 460 tysięcy polskich obywateli! Jest to najnowsza zweryfikowana przez naukowców liczba. Średnio rocznie to tyle ile MENGELEwiecki wymordował nas w 2020.

  • Z ziemi egipskiej, z domu niewoli :))

   To jest ich kradzież założycielska.

   Tiaaa… to mistrzowie bajd, legend i wierzeń. A nawet religii. I nie ma nawet jednej nacji, która darzy ich sympatią.

 11. „W Szwecji zamknęli całe miasto, bo boją się antysemickich manifestacji” a Europę Środkową oskarżają o antysemityzm.

  Może i słusznie, ale kudy nam do zamykania miast! Takie rzeczy to tylko w Szewcji*!

Comments are closed.