Bezczelność Zachodu. Widzą „antysemickie uprzedzenia w Grecji i byłych krajach Europy Wschodniej”

Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
W Szwecji trwało Międzynarodowe Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu. Brało w nim udział 400 uczestników, w tym przedstawiciele 44 państw. Forum odbywało się w Malmoe, które z tego powodu przypominało oblężoną twierdzę. Wyłączono komunikację, podjęto współdziałania służb bezpieczeństwa z krajami sąsiednimi. Nie chodziło jednak o żadnych szwedzkich neonazistów, ale o… Palestyńczyków.

W mieście mieszka ich duża kolonia, a wspierani przez innych muzułmanów, dość często dają wyraz swojej niechęci wobec Izraela. Właśnie z tego powodu przedsięwzięto w Malmoe nadzwyczajne środki bezpieczeństw, łączenie ze współpracą wywiadów państw sąsiednich.

Szef szwedzkiego rządu Loefven wyraził oczekiwanie, że dzieci żydowskiego pochodzenia nie będą musiały zmieniać szkoły z powodu obaw o prześladowania. Chodzi jedna o szkoły w Zachodniej Europie, gdzie rządy, które nieodpowiedzialnie otworzyły granice przed islamską imigracją, same zafundowały dzieciom żydowskim taki los.

O tym jednak szwedzki premier „taktownie” milczał. Dodał za to, że media społecznościowe powinny brać odpowiedzialność za publikowane w nich antysemickie treści. „Po pandemii zauważamy zwiększenie teorii konspiracyjnych” – podkreślił Loefven. Celem pokazania, że coś w tym temacie robią, wprowadzą więc po prostu… cenzurę.

Drugim hasłem „walki z antysemityzmem” ma być hasło „łapaj złodzieja!” i wskazanie na innych. Mają tu zresztą pomocników w postaci Europejskiego Stowarzyszenia Żydów (EJA), które ma akurat swoje porachunki w innej części Europy, gdzie akurat takich incydentów nie ma.

Grecja, Polska i Węgry to kraje europejskie, w których podobno „antysemickie uprzedzenia są najbardziej rozpowszechnione”. Takie są wyniki „sondażu przeprowadzonego w 16 państwach, którego wyniki EJA ogłosiła 12 października na swojej dorocznej konferencji.

Sondaż zleciła Liga Akcji i Ochrony (APL), organizację partnerską EJA. Wyszło im, że ponad jedna trzecia Greków i Polaków (36%) oraz 30% ankietowanych Węgrów uważa, że „Żydzi nigdy nie będą zdolni do pełnej integracji w społeczeństwa”.

Wiarę w „żydowskie spiski”, które mają wpływ na sprawy polityczne i gospodarcze na świecie”, podziela 58 proc. Greków, 39 proc. Węgrów i 34 proc. Słowaków. Okazuje się tu, że przekonanie o potędze np. finansowej i zmyśle biznesowym Izraelitów też można podciągać pod antysemityzm, chociaż sami Żydzi raczej z takich opinii powinni być chyba dumni.

Sondaż miał też wykazać, że około 36% Greków, 27% Węgrów i 23% Polaków żywi „raczej negatywne uczucia” wobec Żydów. Na zachodzie jest to 11% w Niemczech, 8% we Francji i… 3% w Szwecji, w kraju, w którym by podyskutować o Holocauście, trzeba… zamykać miasto. Pokazuje to „wartość” owego sondażu, chociaż wyniki są pewnie w krajach zachodnich łagodzone pewnym rodzajem przyjęcia „poprawności politycznej” i autocenzury, nawet podczas wypełniania anonimowych ankiet.

Rzeczywiście do antysemityzmu, nikt otwarcie w kraju zachodnim się nie przyzna. Czasami jednak wystarczy 10 minut rozmowy z przeciętnym Francuzem, by odnieść wrażenie, że pod polit-poprawnym wychowaniem, kryje się spora dawka pretensji do „braci starszych w wierze”…

Z sondażu wyszło jednak, że „antysemityzm jest głęboko zakorzeniony” w Europie, chociaż wskazane obszary są dyskusyjne. Nie o to jednak chodzi, ale o pewien lobbing na rzecz bezpieczeństwa żydowskiej diaspory. Rabin Menachem Margolin, prezes EJA, zaproponował od razu 10-punktowy „plan działania”…

Źródło: Le Figaro/ PAP

26 KOMENTARZE

 1. „Grecja, Polska i Węgry to kraje europejskie, w których podobno „antysemickie uprzedzenia są najbardziej rozpowszechnione”.” – Naprawdę? To po cóż się tak męczycie w naszych krajach narodowych? Czyż nie po to stworzyliście swój przyczółek na BW żeby być u siebie? Szczęśliwej podróży a radość tubylców będzie wielka. Za gościnę też czas zapłacić a nie pluć na gospodarzy!

 2. Myślę że wprowadzą podatek od antysemityzmu, tyle %PKB ile w danym kraju jest procentowo antysemitów. Pieniądze powinni przekazać wiadomym podmiotom, i już będzie dobrze.

 3. „że dzieci żydowskiego pochodzenia nie będą musiały zmieniać szkoły z powodu obaw o prześladowania”. Być może kalviński Pan Bóg mu to ześle, bo ON OCZEKUJE!

  Nie rozumie, że „żydzi nigdy nie będą zdolni do pełnej integracji w społeczeństwa”, czego jaskrawym dowodem jest istnienie EJP!

  Informuje i objaśniam – to European Jewish Parliament (www.ejp.eu), żydowska mycka nad PE i to w sensie absolutnie dosłownym, bo mieści się nad Parlamentem Europejskim!

 4. Stupor Europae

  A gdyby tak pod Maratonem,
  Zamiast z tak zwanym walczyć „wrogiem”,
  Za multi-kulti pójść bone tonem
  I zająć tylko się dialogiem?

  Persowie inna to kultura.
  Jakże ich zwać „barbarzyńcami”?
  Grecka kultura „wyższą”? – bzdura!
  (Ach, Grecy byli …faszystami!)

  A gdyby Mariusz swe legiony,
  Zamiast sposobić na bój krwawy,
  Z Cymbry jął bratać i Teutony? –
  Doczekałby lewackiej sławy!

  • Aecjusz także stracił sławę,
   Hunów wspaniałych zabijając.
   (Mieli zwyczaje tak ciekawe!…
   Czas Czyngis-Chana wyprzedzając.)

   Przez wieki rosła nieustannie
   Nietolerancji długa lista.
   Wśród wielu w zbroi lub sutannie
   Jest i Sobieski, oczywista!

   (Jakże kulturę można było
   Zniszczyć na przykład SS-manów?
   Wszak to Europę zubożyło!…
   Sam, Czytelniku się zastanów.)

   • Na szczęście dzisiaj wszelka wrogość
    Została wreszcie potępiona.
    I kulturalna kwitnie mnogość;
    Europa jest nią wzbogacona.

    Znika katolskie zacofanie;
    Każda kobieta ma swą godność.
    Burki, łechtaczek obrzezanie,
    Pasy Shachida – różnorodność!…

    Kto barbarzyństwem śmie nazywać
    Inną kulturę, idzie w ślady
    Dawnej Europy i przebywać
    Winien w więzieniu – nie ma rady!

    • Jak nakazuje neutralność,
     Nie Temistokles jest dziś wzorem.
     By przyjąć multi-kulturalność,
     Trzeba wykazać się stuporem.

     Za wzór niech młodzież światła bierze,
     Mieszkańców Rzymu w czas Wandali:
     Multi-kultyści w swojej erze,
     Co imigrantom Rzym oddali!

     Kto w stupor tolerancji wpadnie,
     Europą apatyczną upit,
     Ten godzien się nazywać ładnie:
     Stupidus (po angielsku: stupid).

 5. NCZ znowu brnie w swą infantylną ocenę rzeczywistości; zresztą nic dziwnego, nawet popieram :) jak się wczoraj mówiło tak, to trzeba dziś „trzymać się swojej racji” i kontynuować to samo, choćby to było robienie dobrej miny do złej gry. :)
  W skrócie, sklaniam się – nie tylko ja – do takiej wizji: to Ż. „otworzyli granice” – tj. wytresowali społeczeństwa i polityków, (sami także stając

  • się politykami danego kraju) do akceptacji masowej imigracji nieeuropejskiej i multi kulti (w celu odnarodowienia, odbielenia). To NIE zachodnie „gojowskie” rządy, same z siebie, a może i wbrew Ż. :)) „nieodpowiedzialnie otworzyły granice przed islamską imigracją”

 6. Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna,
  której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent….cdn.

 7. Żydzi to naród wymyślony –jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione
  skrupułów, wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski nigdy nie istniał, został wymyślony przez rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu…cdn.

 8. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

  • Ma Pan rację „i tyle”…ale ma to podtekst religijny wywodzący się z fałszywej interpretacji przykazań Boskich danych Mojżeszowi na górze Synaj…Bóg zwracał się wtedy do wszystkich ludzi a nie tylko do obecnych tam do Izraelitów.

  • Cały czas przypominam o istnieniu w Brukseli, nad Parlamentem Europejskim, European Jewish Parliament, czyli parlamentu żydowskiego (www.ejp.eu)

   A zatem ta nacja ma się za odrębną od narodów krajów w których koczują i pasożytują!

   O integracji i asymilacji z nami mowy nie ma, są więc elementem OBCYM!

   A OBCY, który się szarogęsi zasługuje na kopa w dupę i wywalenie na zbitą mordę!

 9. Dobrze byłoby wiedzieć ile polskich paszportów wydano Żydom z Izraela w ostatnich latach. Jeśli sytuacja na Bliskim Wschodzie się skomplikuje to możemy szybko mieć wrzaskliwą diasporę w kraju, tym bardziej ze ponoć nie chcą walczyć o swoje państwo.

 10. Cały czas przypominam o istnieniu w Brukseli, nad Parlamentem Europejskim, European Jewish Parliament, czyli parlamentu żydowskiego (www.ejp.eu)

  A zatem ta nacja ma się za odrębną od narodów krajów w których koczują i pasożytują!

  O integracji i asymilacji z nami mowy nie ma, są więc elementem OBCYM!

  A OBCY, który się szarogęsi zasługuje na kopa w dupę i wywalenie na zbitą mordę!

 11. Autorom dość dziwacznych zapisów: ” rządy, które nieodpowiedzialnie otworzyły granice przed islamską imigracją, same zafundowały dzieciom żydowskim taki los”, pragnę przypomnieć jedną rzecz (z wielu).
  Szwajcarzy w 2009 r. w refer przyjęli zakaz budowy minaretów przy meczetach. Żydzi szwajcarscy optowali – jak czytałem – za … odrzuceniem zakazu.
  Jesli autorzy będą pisać tak jak piszą, to się będą dziwić. Jesli poczytają choćby skróty K. MacDonalda, rozejrzą się – to przestaną się dziwić

  • Rzecz jasna minarety: a) odeuropeizują krajobraz, b) tworzą element integracji muzułm., zachęcają do eskazlacji żądań.
   Z wieżyczki muezzin wzywa wiernych oczywiście przez wzmacniane megafony.
   Właśnie pono rusza program pilotażowy w Konolonii, miasto znanej katedry, że muezzini mają używać wzywania przez megafony wiernych. No, ale Kolonia „przoduje” także w sporcie:2010 – mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. 2010 – Gay Games 2010.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here