Dla ludzi o MOCNYCH NERWACH. Aktoreczka Jachira i jej występy. Sprofanowała „Rotę” w Sejmie [VIDEO]

Klaudia Jachira w Sejmie/Fot. screen Twitter
Klaudia Jachira w Sejmie/Fot. screen Twitter
W Sejmie doszło do zdumiewających scen. Poseł Klaudia Jachira, z wykształcenia aktorka, sprofanowała bowiem „Rotę” Marii Konopnickiej, dokonując jej trawestacji. Wyszło tragi-komicznie.

Na mównicy sejmowej Klaudia Jachira postanowiła przypomnieć sobie swój wyuczony zawód. Poseł Koalicji Obywatelskiej usiłowała „uwspółcześnić” „Rotę” Marii Konopnickiej.

– Gdyby Maria Konopnicka pisała „Rotę” dzisiaj, to pewnie brzmiałaby tak:

Nie rzucim Unii, skąd nasz ród,
Praw kobiet ani mowy,
Polskie my córy, polski lud,
Rzepichy szczep piastowy.
Nie damy, by nas zgnębił wróg

Tak nam dopomóż Tusk,
Tak nam dopomóż Lempart.

Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy sądów,
Aż się rozpadną w proch i w pył
Niesprawiedliwe wasze rządy.
Twierdzą nam będzie każdy próg

Tak nam dopomóż Hołownia,
Tak nam dopomóż Biedroń.

Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz,
Ni Czarnek dzieci nam tumanił,
Unijny stanie hufiec nasz,
Duch będzie nam hetmanił,
Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg,
Tak nam dopomóż Kosiniak,
Tak nam dopomóż Trzaskowski i Tusk – mówiła Jachira.

„Występ” ten ciężko nawet skomentować. Przestrzegamy drodzy Czytelnicy, że nagranie z niego oglądacie na własną odpowiedzialność.

Warto też przypomnieć, że opublikowana po raz pierwszy w 1908 roku „Rota” Marii Konopnickiej była odpowiedzią na prześladowania i próby wyrugowania polskości w zaborze pruskim. Trzy z czterech zwrotek stanowią też kanon jednej z polskich pieśni patriotycznych pod tym samym tytułem, do której muzykę napisał Feliks Nowowiejski. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości „Rota” konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o status hymnu narodowego.

59 KOMENTARZE

  • Wy tu sobie czytacie grafomaństwo Jachiry, która przerobiła grafomański tekst lesbijki Konopnickiej, a tymczasem wczoraj na niewyszczepionej Ukrainie (tylko 15% zaszczepionych) zmarły na Covid-19 aż 493 osoby.
   Antywiści i propagandziści antyszczepionkowi, nie spać, komentować!

 1. Odnoszę wrażenie, ze w „pierwszych sejmach w „nowej” Polsce”, tak samo jak dziś, dominowali agenci i „ukorzenieni”, niemniej ludzie jako normę traktowali lata 80te, 90te sie dopiero zaczynały
  Zachód lat 80tych, obiekt wielu westchnień, wyglądał nieco normalniej niż dziś.
  Resumując: nawet w tzw. sejmie, ludzie wtedy byli chyba nieco normalniejsi w porównaniu do dzisiejszego „autoramentu/asortymentu egzotycznego” (egzotyka w rozumieniu: odległość od jakiejś normy).

 2. Wywalić ten cały cyrk na zbity łeb.Za nasze ciężko zarobione pieniądze żyją te pasożyty . Odbierają nam godność,zdrowie i pieniądze .Z ojczyzny ta małpa zrobiła ścierę.Brauna karzą za brak głupiej szmaty a ta baba bezkarna Suweren powinien wywalać takich idiotów idiotów.Polska pośmiewiskiem sprzedawczyków.

 3. To żadna aktorka, tylko absolwentka wydziału lalkarskiego. Poza tym ptasi móżdżek, którego nie stać na własne opracowania, tylko przeróbki innych autorów, którym nie dorasta do pięt.
  To nie jest Sejm RP, lecz kabaretowa scena najgorszej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here