Ekstremalna segregacja sanitarna na trybunach! W polskim związku narciarskim najdalej „odlecieli”… działacze

Noriaki Kasai Źródło: Wikipedia
Prenumerata NCZ! z prezentem
Polski Związek Narciarski uznał, że tylko osoby zaszczepione będą mogły obejrzeć na żywo Puchar Świata w skokach narciarskich rozgrywany w Polsce. Poszli tak daleko, że z oglądania zawodów wykluczyli nawet osoby, które miałyby negatywny wynik testu.

W tym sezonie bilety na skoki narciarskie w Polsce będą mogły kupić jedynie osoby w pełni zaszczepione. Tak daleko posunięta segregacja kibiców, wskazuje, że w tym roku najdalej odlecieli nie skoczkowie, ale właśnie działacze.

Decyzję o zasadach sanitarnych podczas Pucharu Świata podjął Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. Poinformował, że „na 99 procent na Pucharze Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi”.

Według obecnie obowiązujących przepisów, na obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w hali kibice mogą zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do tego limitu nie są jednak wliczane osoby zaszczepione. Stąd na trybunach może być i 100% widzów.

Gensek Winkiel tłumaczy się, że związek chce uniknąć zamieszania z biletami w przypadku zaostrzenia przepisów. Dlatego sprzedadzą je tylko zaszczepionymi, których prawdopodobnie obostrzenia nie obejmą. Słabe, bo być może do tego czasu będą n. wymagać już trzeciej dawki?

Skoki narciarskie w ramach Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku, zaś w Zakopanem w dniach 14-16 stycznia 2022 roku. Kibice już teraz nie kryją, co o tym myślą…

Źródło: DoRzeczy

31 KOMENTARZE

  • Tak, a poza tym bezsensowne. Na dworze transmisja wirusa praktycznie nie zachodzi (chyba, że się wszyscy będą całowali, ale wtedy nie ma co oglądać samych skoków).

 1. Po co ludzie rozumi chcą uczestniczyć w takiej imprezie ….niech sobie skaczą dla działaczy…rozumni ludzie nawet nie powinni oglądać skoków w TV

  • No to przestanę oglądać również w TV, wg starego hasła-tylko świnie siedzą w kinie. JakTVN nie zarobi na reklamie to buc -działacz szybko poleci

   • Tzw. „pandemia” to projekt polityczno-ideologiczny, więc taka np. TVP po prostu podwyższy tzw. „abonament” RTV i wszystko wróci do „normy”. Ale faktycznie MASOWY bojkot firm prywatnych sponsorujących każdego sportsmena przymykającego oka na covidterror miałby sens.

 2. PZN i TVP od lat sprzedają się Bocianowi z rrso tak pod 200%, a najlepszy duet reklamowy w kurwizji to Bocian i zaraz po nim fundusz sprawiedliwości pomagający ofiarom lichwiarzy.

 3. Jest to klasyczny przejaw olewania kibiców z powodu nadmiaru kasy z reklam. Po kilku pierwszych konkursach zmieni im się optyka i przynajmniej od optyków reklamy już nie dostaną.

  Debile rżną gałąź na której siedzą.

 4. Teraz powinni mieć 0% na trybunach i śladowe ilości przed telewizorami. Z argumentacją: przecież nawet zaszczepieni roznoszą, no to dbamy o zdrowie, co nie?
  Tylko czy społeczeństwo stanie na wysokości zadania? „Tylko świnie siedzą w kinie”.

  No, ale sam Małysz dał „dobry” początek, zachęcając nawet dzieci w szkołach do eksperymentu medycznego. Cóż, dekarska głowa pozostała dekarską głową.

 5. Towarzysz sekretarz, to może podejmować jedynie decyzje, czy wykasztani się w swoje wyświechtane galoty, czy nie. Mnie, to akurat rybka z tymi biletami, bo chociaż naszym zawodnikom życzę jak najlepiej, to i tak nie oglądam skoków narciarskich, ani biegania, ani zjeżdżania na nartach, nawet w TV.

 6. czekam na minę osób obecnie zaszczepionych gdy dowiedzą się że juz kwalifikują sie do niezaszczepionych gdy rzad wprowadzi 3 dawke dla wszystkich .I się okaże że niby zaszczepiony jest dyskryminowany.
  Tak samo chce zobaczyć minę restauratorów organizatorów imprez co wpuszczaja tylko zaszczepionych bo okaże się nie ma za dużo klientów zaszczepionych .
  A z oficjalnych informacji jest bardzo mało chętnych na 3 dawkę z osób 50+ czyli ludzie otworzyli oczy

 7. Zainteresowanie skokami drastycznie spadło. PZN próbuje ukryć ten fakt za kurtyną obostrzeń. Małą liczbę kibiców wytłumaczą obostrzeniami.

Comments are closed.