Papież Franciszek udzieli audiencji Joe Bidenowi w Watykanie

Papież Franciszek. Źródło: PAP
Papież Franciszek. Źródło: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Pogłoski o możliwej wizycie Bidena w Watykanie krążyły już w czerwcu. Później zostały zdementowane. Biden, to w teorii drugi katolicki prezydent w historii USA (po Keneddym), ale jego katolicyzm jest dość wątpliwej jakości, by przypomnieć zaangażowanie po stronie zabijania nienarodzonych dzieci.

Joe Biden i jego żona Jill Biden zostaną jednak przyjęci w Watykanie przez papieża Franciszka 29 października. Poinformował o tym 14 października Biały Dom.

Dodano, że rozmowa będzie dotyczyła m.in. współpracy w poszanowaniu praw ludzkich, walki z pandemią Covid-19, stawianiu czoła kryzysowi klimatycznemu i troski o ubogich.

Agenda mocno lewicowa, ale o czym w końcu mają rozmawiać „mężowie stanu”, którzy taką opcję zarówno w Kościele, jak i w Stanach Zjednoczonych sami reprezentują?

Joe Biden uważa się za „praktykującego” katolika. Często mówi publicznie o swojej wierze i rzadko opuszcza msze, zwłaszcza w rodzinnym mieście Wilmington (stan Delaware), ale nie wiele z tego wynika i nie przekłada się na wyznawane wartości. Jest przecież zdecydowanym zwolennikiem aborcji.

Źródło: AFP/ Le Figaro

14 KOMENTARZE

  1. Z Bidena jest taki katolik jak z Borgoglio papież, jeden zajmuje się aborcją, a drugi dystrybucją produktów z nich uzyskiwanych.
    Fuuu, są odrażający jak nekrofilia.

  2. Towrysz papież chciał ekskomunikować Trumpa a z tym starym zboczonym truchłem marionetką Bidenem będzie się klepał po pleckach. Franek Boga się nie boisz !!!

  3. Fałszywy jawnogrzeszny „katolik”, popierający mordowanie dzieci, policjantów i nieczarnych przedsiębiorców oraz cywilów za granicą, no, faktycznie, osoba godna audiencji…

    … zapewne jako głów państw, ale nadal to strzał w pysk.

Comments are closed.