Francuska administracja wszczęła procedurę zamknięcia kolejnego meczetu

Merostwo w Allones Fot. WIkipedia By Stephvvv - Own work, CC BY-SA 3.0
13 października rozpoczęło się postępowanie w sprawie zamknięcia meczetu Allonnes w departamencie Sarthe, które wszczął tamtejszy prefekt. Według niego, głoszone w meczecie nauki „legitymizują użycie zbrojnego dżihadu”. Kolejny przykład „bezkompromisowej walki” z problemami, które sami stworzyli….

Allonnes to miasto liczące około 11 000 mieszkańców. Leży na południowy zachód od Le Mans w Kraju Loary.

Tutejszy meczet ma około 300 wiernych, ale władze uznały, że propaguje „radykalny islam”. Dotyczy to zarówno kazań, jak i prowadzonej tu innej działalności.

Władze twierdzą, że meczet jest odwiedzany przez osoby należące do radykalnego ruchu islamistycznego lub znajdujące się w jego orbicie. Ma tu być głoszona apologia zbrojnego dżihadu, śmierci męczeńskiej, usprawiedliwianie aktów terroryzmu, a do tego padają zarzuty uprawiania mowy nienawiści, dyskryminacji i działania na rzecz ustanowienia praw szariatu.

Takie zrzuty wskazała w swoim komunikacie prasowym prefektura Sarthe. Przy meczecie działa też szkoła koraniczna, do której uczęszcza 110 dzieci. Ją też uznano za „miejsce indoktrynacji” i też grozi jej zamknięcie.

Meczet jest zarządzany przez dwa stowarzyszenia – Allonnaise Association pour le Juste Milieu (AAJM) i stowarzyszenie Al Qalam.

Źródło: Le Parisien/ AFP

1 KOMENTARZ

  1. Mineciarze zaczęli zamykanie kosciołów katolickich jako pierwszych , jako najbardziej wrogich francuzom (mineciarzom ). Teraz nie pasują im meczety – i dobrze. Ale sami zaprosiliście gówno do siebie to i sami sobie z nimi radzcie. Mnie głupoli nie żal .

Comments are closed.