Nieoficjalnie: Mężczyzna, który zabił kilka osób z łuku jest wyznawcą islamu

Kongsberg, Norwegia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku. / foto : PAP
Kongsberg, Norwegia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku. / foto : PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem
Według norweskiej prasy mężczyzna, który w środę w norweskim mieście Kongsberg zabił z łuku pięć osób i zranił dwie, jest Norwegiem wyznającym islam. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

Wcześniej policja oświadczyła, że nie można wykluczyć motywu terrorystycznego tego ataku i wszystkie opcje są na razie rozpatrywane.  – Biorąc pod uwagę bieg wydarzeń, naturalne jest, aby ocenić, czy był to atak terrorystyczny – powiedział szef lokalnej policji Oeyvind Aas.

Aas przyznał także, iż podczas akcji zatrzymania doszło do „konfrontacji” policji z napastnikiem, nie wyjaśnił jednak szczegółów.

Lokalne służby medyczne poinformowały, że jedną z dwóch zranionych osób jest policjant, przybywający po służbie w sklepie, do którego z łukiem wtargnął napastnik.

Obie ranne osoby są w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kobieta o imieniu Hansine, która była częściowo świadkiem ataku, powiedziała stacji TV2, że będąc na ulicy usłyszała zamieszanie i zobaczyła kryjącą się kobietę, a także „mężczyznę za rogiem ze strzałami w kołczanie na ramieniu i łukiem w dłoni”.

Potem widziałam ludzi uciekających, by ratować życie. Jedną z nich była kobieta, która trzymała dziecko za rękę – powiedziała.

Wcześniej TV2 podawała, że napastnik był też uzbrojony w nóż i „inne rodzaje broni”. Według tej stacji zabójca ma „historię medyczną”.

Nowe informacje o tragedii w Norwegii. Największa liczba ofiar od ataku Breivika

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

 1. »policjant, przybywający po służbie w sklepie, do którego z łukiem wtargnął napastnik.«

  Ja proponuję by ten scenariusz przejął B. Walaszek.
  Dalsza część »Bułgarski Pościggg«.

 2. U nas podobnie, stale łucznicy i strzały na porządku dziennym: oddali strzały; zatrzymali strzałami; słychać było strzały;
  Ciekawe że strzały oddaje najczęściej milicja, kiedyś ciekawiło mnie komu te strzały oddają, ale później dałem sobie spokój, wyrzuciłem telewizor przez okno.

 3. Brejvik ostrzegał przed islamem, siedzi, mimo że to ekspercko zdiagnozowany schizofrenik paranoidalny.
  Znaleźli się jednak inni eksperci którzy zdiagnozowali zapewne schizofrenię u poprzednich ekspertów i na tej najprawdopodobniej podstawie orzekli że Brejvik schizofrenikiem nie jest. Ciekawe że trzeciego zestawu ekspertów nie powołano.
  Gdyby w Polsce żyli podobni ludzie jak tam, mielibyśmy tu już 18 masowych morderców w ciągu 10 lat i prawie tysiąc ich ofiar, strach, taka sytuacja.

Comments are closed.