Kongsberg, Norwegia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku. / foto : PAP
Kongsberg, Norwegia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku. / foto : PAP
REKLAMA
Według norweskiej prasy mężczyzna, który w środę w norweskim mieście Kongsberg zabił z łuku pięć osób i zranił dwie, jest Norwegiem wyznającym islam. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

Wcześniej policja oświadczyła, że nie można wykluczyć motywu terrorystycznego tego ataku i wszystkie opcje są na razie rozpatrywane.  – Biorąc pod uwagę bieg wydarzeń, naturalne jest, aby ocenić, czy był to atak terrorystyczny – powiedział szef lokalnej policji Oeyvind Aas.

Aas przyznał także, iż podczas akcji zatrzymania doszło do „konfrontacji” policji z napastnikiem, nie wyjaśnił jednak szczegółów.

REKLAMA

Lokalne służby medyczne poinformowały, że jedną z dwóch zranionych osób jest policjant, przybywający po służbie w sklepie, do którego z łukiem wtargnął napastnik.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Obie ranne osoby są w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kobieta o imieniu Hansine, która była częściowo świadkiem ataku, powiedziała stacji TV2, że będąc na ulicy usłyszała zamieszanie i zobaczyła kryjącą się kobietę, a także „mężczyznę za rogiem ze strzałami w kołczanie na ramieniu i łukiem w dłoni”.

Potem widziałam ludzi uciekających, by ratować życie. Jedną z nich była kobieta, która trzymała dziecko za rękę – powiedziała.

Wcześniej TV2 podawała, że napastnik był też uzbrojony w nóż i „inne rodzaje broni”. Według tej stacji zabójca ma „historię medyczną”.

Nowe informacje o tragedii w Norwegii. Największa liczba ofiar od ataku Breivika

Źródło: PAP

REKLAMA