PiS liderem, ale traci. Zyskuje KO. Pięć partii w Sejmie. Jak wypadła Konfederacja? [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk oraz Grzegorz Braun. / foto: PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby dziś 35,4 procent respondentów, Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 27,1 procent głosów, a Polska 2050 na 9,5 procent – wynika z najnowszego badania United Surveys dla DGP i RMF FM. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja – 6,8 procent i Lewica – 6,7 procent.

Wyniki najnowszego badania United Surveys opublikowano w czwartek w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. „Ani wzbudzający emocje wyrok TK w sprawie prawa unijnego, ani zorganizowane w reakcji na to wiece opozycji nie wpłynęły znacząco na poparcie dla partii politycznych. W sondażach wciąż obowiązuje mała stabilizacja” – czytamy.

„Z najnowszego badania United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarną Polskę) zagłosowałoby dziś 35,4 proc. ankietowanych. To o niecałe 2 pkt proc. mniej niż w sondażu wrześniowym. Koalicja Obywatelska ma odwrotną sytuację, tzn. jej notowania w tym czasie wzrosły o 2 pkt proc. (z 25 do 27,1 proc.). Z pozostałych ugrupowań opozycyjnych wzrost – choć tylko o 1,4 pkt proc. – zanotowała jedynie Polska 2050 Szymona Hołowni (9,5 proc.)” – podaje dziennik.

Z badania wynika też, że chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 6,8 proc. respondentów, a na Lewicę 6,7 proc. Z kolei 4,6 proc. ankietowanych głosowałoby na PSL, a 9,9 proc zapytanych nie wie na kogo oddałoby głos.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany został 11 października 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

(PAP)

6 KOMENTARZE

    • Niekoniecznie. Raz zadzwonił do mnie taki sondażer, zapomniałem zapytać skad miał numer. Na pytanie o preferencje wyborcze odpowiedziałem mu uprzejmie że jest to moja prywatna sprawa. Odłożył słuchawkę, i prawdopodobnie zostałem ujęty jako ,,niezdecydowany”. A takie głosy dokłada się partiom, proporcjonalnie do wyników sondażu.

Comments are closed.