Wodociągi zapowiadają segregację sanitarną „na mocy proponowanych zmian ustawy”. Siarkowska: „To są jakieś jaja”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Portal dziennikzachodni.pl donosi, że Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągowe i Kanalizacji wystosowało do swoich pracowników pismo, w którym oświadczyło, że będzie przeprowadzać segregację sanitarną. Co więcej, miałaby się ona odbywać „na mocy proponowanych zmian ustawy”.

W piśmie do pracowników zakład poinformował, że będzie oddzielał zaszprycowanych od niezaszprycowanych. Podkreślono, że „w związku z zapewnieniem podstawowych usług dla ludności” prawdopodobne jest wysyłanie na bezpłatny urlop tych, którzy szprycy nie przyjęli. Do dokumentu skierowanego do pracowników dotarł portal tarnogorski.info.

„Zarząd Spółki informuje, że na mocy proponowanych zmian do ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…), przedsiębiorstwo skorzysta z wszelkich dostępnych narzędzi i rozwiązań w zakresie oddzielenia pracowników zaszczepionych od niezaszczepionych i tym samym osoby niezaszczepione mogą zostać skierowane na urlop bezpłatny” – czytamy. Pod tymi słowami miał się podpisać prezes zarządu Bartosz Satała.

Podstawy prawnej do przeprowadzenia takich działań na razie w Polsce nie ma. Byłoby to więc zwyczajne bezprawie. To najwyraźniej przedsiębiorstwu nie przeszkadza. Rzecznik prasowy CHŚPWiK Andrzej Cieślik w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” przekonywał, że „zarządza (ono) infrastrukturą krytyczną”.

– Jest zbudowane z takiej organizacji pracy, aby być bezpieczne i niezakłócone niczym w funkcjonowaniu tej infrastruktury – dodał.

Większościowym udziałowcem przedsiębiorstwa jest miasto Chorzów. Pytany o stanowisko w tej sprawie Urząd Miasta, ustami rzecznika Kamila Nowaka, miał odesłać dziennikarzy do prezesa spółki wodociągi. CHŚPWiK zarządzane jest także przez miasto Świętochłowice.

– Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zna sprawę pisma, które zostało skierowane poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń do pracowników Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przy okazji następnego spotkania zarządu poprosi o wyjaśnienie prezesa Bartosza Satałę – mówił w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” rzecznik prasowy UM Świętochłowice Adrian Blondzik.

Sprawę krótko skomentowała na Twitterze poseł Anna Maria Siarkowska. „Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadza segregację sanitarną pracowników „na mocy proponowanych zmian do ustawy”. To są jakieś jaja” – napisała.

Źródła: polsatnews.pl/Twitter

26 KOMENTARZE

 1. Należy chronić zabezpieczonych przed niezabezpieczonymi poprzez zmuszanie niezabezpieczonych do przyjęcia zabezpieczenia, które nie zabezpieczyło zabezpieczonych. Czego nie rozumiecie, płaskoziemcy? ;-)

 2. Zarząd spółki do natychmiastowej wymiany. Dla członków 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych za dyskryminację i mobbing. Zarząd oświadczenie zostawił na piśmie, więc kłopotu w sądzie nie powinno być.

 3. Podobno wciąż istnieje jakaś tam SOLIDARNOŚĆ pod zarządem pana DUDY.

  Czy pan DUDA byłby łaskaw ogarnąć pracowników tej firmy i wywieźć ich debilnego szefa na wysypisko?

  Najlepiej na wysypisko z niemieckimi śmieciami. Dwie pieczenie na jednym ogniu. No i oczywiście podpalić je.

 4. obyś ty sałata i ten głupawy zarząd, czego ci nie życzę, zachorował na kowida – pracownicy wysłali by tego osobnika z kolesiami do domciu!

 5. Jakie tam jaja. Ja już znam kilka korporacji, ktore poprosiły nieszczepanów o nieprzychodzenie do pracy i pracę zdalną.
  Pawlakowa: sąd sadem, ale racja musi być po naszej stronie.
  Tak właśnie działają korpo przy cichym poparciu rządów.

 6. ” To są jakieś jaja” – napisała.”

  Pani posel, ten jezyk niczego nie wyjasnia. To jest przestepstwo, a nie jaja, i nie zart ani kpina, ani dowcip. Jaj moze pani posel sobie poszukac w innych miejscach.

 7. Do ku.wy nędzy, czy to coś jest DOBROWOLNE??? Więc, co tu się odpier.ala? Dążycie jednak do tej wojny. Zastanówcie się komu Wy służycie? Żeby po latach nie było gadane, że wykonywałem tylko czyjeś polecania!

 8. Kolejna jakaś lewacka peezda prezes, idźcie drogą oknoplastu, nie będzie ludzi w pracy, to lewacka peezda prezes skruszeje i przeprosi, ludzie wytoczą mu procesy, jeśli usługa za którą płacą nie będzie realizowana. Hej.

  • Też mnie to ciekawi. Trzeba by tu w końcu powiedzieć, że pani Siarkowska w raz ze swoim kolegą Kowalskim napisali donos do prokuratury na Olszańskiego za to, że odgraża się wrogom śmiercią. Nie zrobił tego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ani GW ani inne lewackie g…o. Ale zrobiła to pani Siarkowska z kolegą Kowalskim.

   • Pytanie w co gra pani Siarkowska? Wcześniej byłem za przyjęciem jej do Konfederacji ale po tym co się dowiedziałem to odnoszę wrażenie, że pani Siarkowska robi jakąś krecią robotę. Pewnie na zlecenie samego Komendanta Kaczyńskiego. Ostatnio był artykuł o tym, że Komendant zechce ją wyrzucić z PiS za nieposłuszeństwo.

    • No więc jak ją już Komendant wyrzuci to jej zadaniem będzie założenie partii, która będzie miała na celu odebranie elektoratu Konfederacji. I oto powstaje twór pt. Polska Jest Jedna. Co głupsi wyborcy mogą się na to złapać.

 9. To nie jest szczepionka, ale opatentowana technologia genetycznej manipulacji komórkami człowieka. NWO to wizja genetycznie modyfikowanego człowieka.
  W szprycach jest grafem, który tworzy interfejs do umysłu człowieka i będzie służył do komunikacji z maszynami i sterowania człowieka. Kto przyjmie szprycę i się zaadoptuje będzie hybrydą, zombi,

 10. Wszyscy, którzy przykładają rękę do zmuszania innych do uczestnictwa w eksperymentalnych szczepieniach powinni się zapoznać z wnioskami z Trybunału Norymberskiego z 1947 roku.
  Nie ważne czy tylko wykonujesz polecenia – jesteś zbrodniarzem!
  Nie miejcie złudzeń – trwa wojna przeciwko ludzkości.

Comments are closed.