Złoty Krzyż Zasługi od Dudy dla Dudy

Andrzej Dua. (Fot. YouTube/Prezydent.pl)
Andrzej Dua. (Fot. YouTube/Prezydent.pl)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Prezydent odznaczy 14 października zdobywcę Pucharu Świata w szachach Jana-Krzysztofa Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe.. Uroczystość odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.

Na początku sierpnia tego roku arcymistrz Jan-Krzysztof Duda po wygranej z Rosjaninem Siergiejem Karjakinem w rewanżowej partii finału został pierwszym w historii polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach.

Pojedynek, w którym grał białymi, zakończył się po 30 posunięciach.

Jan-Krzysztof Duda urodził się w 1998 r. w Krakowie. W szachy gra od 5. roku życia. W wieku 7 lat zdobył Puchar Polski do lat 8, rok później zadebiutował na światowej liście rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

Zdobył m.in. tytuł mistrza świata do lat 10 (w 2008 roku), mistrza Europy do lat 14 (w 2012 roku). Od 2013 roku jest arcymistrzem.

Już w 2016 roku szachista został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i popularyzację dyscypliny. W tym przypadku z pewnością nepotyzmu nie ma…

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. A Iwona Duda dostała PKO. Też dziś.

    Nic dziwnego, jest to osoba, której banki nie nadążały przekazywać najwyższych funkcji a zachodnie uczelnie na wyścigi nagradzały ją dyplomami. Swoim życiorysem z powodzeniem mogłaby obdzielić trzech bardzo uzdolnionych facetów lub dziesięć bardzo uzdolnionych kobiet.

    Specjalizuje się w bankowości wirtualnej.

Comments are closed.