Kiedy trzecia szpryca dla chętnych? Niedzielski podał termin: „Będzie to od razu”

Adam Niedzielski, szczepienie Źródło: PAP, Pixabay, collage
Adam Niedzielski, szczepienie Źródło: PAP, Pixabay, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Decyzja o szczepieniu przeciw COVID-19 pełnoletnich osób trzecią dawką zapadnie w najbliższych dniach – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

– W perspektywie przyszłego tygodnia, kiedy dopuścimy i wyznaczymy już datę, kiedy każdy z nas będzie miał możliwość zaszczepienia trzecią, przypominającą dawką – powiedział w Wp.pl szef resortu zdrowia.

Pytany, jaki to będzie termin, minister wskazał, że „będzie to od razu”. – Myślę, że będzie to kwestia przyszłego tygodnia, bądź końca października. Mówimy naprawdę o najbliższych dwóch tygodniach – zaznaczył.

Tzw. dawka przypominająca podawana jest osobom zaszczepionym, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19 w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu. Obecnie mogą ją dostać osoby, które ukończyły 50 lat i pracownicy ochrony zdrowia mający bezpośredni kontakt z pacjentem.

Do piątku zaszczepiono nią, jak podał szef MZ, 400 tys. osób.

Dawka dodatkowa uzupełniająca podawana jest zaś osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystraczająca. Dawka w tym przypadku podawana jest w celu osiągnięcia optymalnej ochrony.

Takich dawek podano dotąd, jak podał w piątek minister, ok. 150 tys. – To jest bardzo duża liczba, bo ta grupa została przez nas oszacowana na 220 tys. – wskazał.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. Pandemica – „Szpryc’em all”
  Pandemica – „Right the lockdowning”
  Pandemica – „Master of mask’ets”
  Pandemica – „…and distance for all”

  …:):):):):):):):):)

 2. ma być w sumie 5 dawek najpóźniej do 2023 a jak się uda to do 2022 jest o tym napisane już od tamtego roku na stronie International Monetary Fund

 3. po piątej szprycy Polak odda wypłatę skamlącym zydom, po szóstej roczny zarobek, po siódmej będzie szczęśliwy, po ostatniej zdechnie jak przystało na zwierzę zamieszkujące środkową Europę

Comments are closed.