Przepustka wymagana, by wejść do Parlamentu. Bez niej posłowie nie wezmą udziału w obradach

Budynek włoskiego Parlamentu. / foto: Flickr, Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0
Budynek włoskiego Parlamentu. / foto: Flickr, Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
We Włoszech deputowani i senatorowie, podobnie jak wszyscy pracownicy w całym kraju, muszą mieć od piątku przepustki Covid-19, aby wejść do parlamentu. Kara dla parlamentarzysty za jej brak to 250 euro i zakaz udziału w obradach.

Obowiązek okazania tzw. Green Pass przy wstępie do gmachów parlamentu w Rzymie dotyczy także wszystkich jego pracowników, asystentów senatorów i deputowanych oraz członków rządu.

Również w „pałacach władzy”, jak się podkreśla, będą od 15 października obowiązywać przepisy rządowego dekretu w sprawie wymogu przepustek sanitarnych we wszystkich miejscach pracy. Są one wystawiane na podstawie szczepienia przeciwko Covid-19, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu.

W przypadku braku przepustki lub odmowy jej pokazania parlamentarzysta może otrzymać zakaz udziału w pracach w izbie przez okres od 2 do 15 dni – zapisano w nowym regulaminie. Kara finansowa, czyli 250 euro dziennie, odpowiada wysokości diety, której nie otrzymuje się, gdy nie bierze się udziału w głosowaniach. Nieobecność z powodu braku przepustki będzie uznana za nieusprawiedliwioną.

Wymiar tej kary wywołał protest deputowanych z koła pod nazwą Jest Alternatywa, którzy już zapowiedzieli, że zwrócą się do Trybunału Konstytucyjnego, by orzekł, czy można było wprowadzić takie rozporządzenie.

By uniknąć kolejek przy wejściu do siedziby Izby Deputowanych, czyli Palazzo Montecitorio, jej prezydium podjęło decyzję o otwarciu dodatkowych drzwi, przez które dotąd wchodzili goście, uczestnicy wycieczek oraz obserwatorzy obrad.

https://nczas.com/2021/10/14/protesty-sparalizuja-kraj-od-jutra-przepustki-covidowe-we-wszystkich-miejscach-pracy/

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

  1. Przecież gołym okiem widać, że ta cała akcja „szczepień” nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Chodzi o to aby zmusić ludzi do przyjęcia kennkarty.

  2. System warnowy zatwierdzony ….

  3. Kowidianie najwyższą warną.

Comments are closed.