Sąd zdecydował. Zakazał im stosowania restrykcji wobec niezaszczepionych pracowników

Terminal lotniczy, poczekalnia.
Terminal lotniczy, poczekalnia. (Fot. Unsplash/jeshoots)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sędzia federalny nałożył zakaz stosowania przez United Airlines restrykcji wobec swoich niezaszczepionych pracowników. Ci, którzy ubiegali się o zwolnienie od szczepienia przeciw Covid 19 z powodów religijnych lub medycznych, mieli być kierowani na przymusowe urlopy bezpłatne.

Amerykański sędzia okręgowy Mark Pittman w Fort Worth w Teksasie wydał firmie zakaz takich praktyk. Linie zostały pozwane przez zawieszanych w czynnościach pracowników.

Sędzia orzekł, że zawiesza wysyłanie na bezpłatne urlopy pracowników, bowiem zanim rozpatrzy meritum sprawy, „setki pracowników” byłyby narażone na ryzyko pozostawania na bezterminowym bezpłatnym urlopie lub zmuszone do poddania się szczepieniom, które naruszają ich przekonania religijne lub wskazania medyczne.

Pozywający pracownicy starają się przekształcić sprawę w pozew zbiorowy. United Airlines twierdzi, że tylko około 2000 z 67 000 pracowników zatrudnianych w USA prosiło o zwolnienie ze szczepień.

Okazuje się, że jest alternatywa. Rzeczniczka United powiedziała, że obecnie firma „współpracuje z pracownikami zwolnionymi ze szczepień” i testuje zastosowanie innych środków bezpieczeństwa, takich jak testy, maski, czy przesuwanie na stanowiska, gdzie jest mniej kontaktów z innymi ludźmi.

Źródło: AP

6 KOMENTARZE

  1. Jak by nie nazywać, to co wyrabiają w ramach plandemii to zwykły rasizm – masz szpryce – pracujesz, nie masz – to na bezpłatny albo przesunięcie na inne stanowisko. Sądzę, że teraz powinny powstac firmy, gdzie niezaszprycowani będą mieli lepiej niż ci ze szprycą. Jak rasizm to w obie strony!!! Ciekawe, co sądy by orzekały???????

  2. Wszystko to wynika z błędnego nie naukowego założenia, że zaszczepieni nie transmitują wirusa, a niezaszczepieni go transmitują. Cała ta segregacja jest oparta na zwykłym kłamstwie.

  3. 67.000 : 2.000, czyli jest jak miało być. Trzy procent nieprzystosowanych. Można powiedzieć że to błąd statystyczny. Więc skąd tyle ludzi na ulicach? Zaszczepieni protestują przeciw szczepieniu?

Comments are closed.