Segregacja sanitarna. Znakują zaszczepionych opaskami na rękę

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Na dwóch wyższych uczelniach w Hanowerze, Uniwersytecie Leibniza oraz Hohschule Hannover, opaski na rękę informują o zaszczepieniu studentów i pracowników. Przeciwko tego rodzaju praktykom zaprotestował Związek Zawodowy Oświaty i Nauki (GEW).

Odrzucamy widoczną publicznie identyfikację osób zaszczepionych – czytamy w czwartkowym oświadczeniu GEW.

Różnokolorowe opaski są od tego roku akademickiego używane na uczelniach w Hanowerze do identyfikacji osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 lub ozdrowieńców. Ci, którzy ich nie noszą, muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, jeśli chcą wejść do któregokolwiek budynku w obu instytucjach edukacyjnych.

Jak powiedział portalowi NDR dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Biochemicznej Hohschule w Hanowerze Wolfgang Strache, wprowadzenie opasek na rękę skróciło czas sprawdzania wchodzących do budynków uczelni o około 75 procent. Opaski są rozdawane przez dwa wydziały. Praktyka ta spotkała się z dobrym przyjęciem przez studentów.

Nie chcemy, by studenci stali w długich kolejkach, a potem mieli tylko dziesięć minut wykładu – tłumaczy rektor Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze, profesor dr hab. Volker Epping. Według władz uczelni, zamówiono dotychczas 50 tys. opasek, co kosztowało 15 tys. euro. Opaski są wykonane z przetworzonego plastiku. Ich noszenie jest dobrowolne.

Związek Zawodowy Oświaty i Nauki jest przeciwny pomysłom uczelni: „Odrzucamy publicznie widoczną identyfikację osób zaszczepionych. Ochrona tych wrażliwych informacji musi być elementarna. Opaski to zła droga” – oświadczył.

Zdaniem związkowców należy szybko znaleźć rozwiązania, które uwzględniają ochronę danych osób zainteresowanych. Pieniądze przeznaczone na produkcję dziesiątek tysięcy wstążek z pewnością mogłyby zostać lepiej wykorzystane – przekonuje związek. Według badań GEW sytuacja finansowa wielu studentów od początku mniemanej pandemii uległa znacznemu pogorszeniu, m.in. dlatego, że zniknęło wiele miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin.

GEW krytycznie odniósł się również do kwestii obowiązkowych obecnie dla niezaszczepionych studentów testów na obecność koronawirusa. Związek Zawodowy Oświaty i Nauki domaga się, by kraj związkowy Dolna Saksonia pokrył koszty testów dla studentów.

W sierpniu tego roku w Niemczech wybuchł skandal wokół pomysłu wprowadzonego w parku rozrywki Europa Park w Rust (Badenia-Wirtembergia). Białe opaski na rękę dla zaszczepionych i wyleczonych, kolorowe dla przetestowanych na obecność koronawirusa – tak przez trzy dni największy niemiecki park rozrywki (5,8 mln odwiedzających rocznie) dzielił swoich gości.

Dla wielu odwiedzających było to „absolutne nie do przyjęcia rażące naruszenie prywatności” – pisał portal telewizji RTL. Goście oceniali działania parku jako „dyskryminujące”. „Co za faszystowski park […] nigdy więcej Europa-Park” – można było przeczytać w komentarzach na stronie parku rozrywki na Facebooku.

Pod naciskiem gości park rozrywki ostatecznie odstąpił od opasek.

Źródło: PAP

32 KOMENTARZE

      • Nie.Prosta dedukcja na podstawie faktów.O tym śnią pandemiczni naziści.O eksterminacji osób nie zaszczepionych a więc jednostek myślących i oprnych względem totalitarnej władzy.To się będzie nazywało ostateczne rozwiązanie problemu szczepień.

  1. I jakoś nie szału w europarlamencie z tego powodu. Nie ma łamania praw człowieka, segregacji, i etc. Jak by to stało sie w Polsce, o jjjjjjjeeeeeeejjjj jaki byłby raban na cały tej cholerny świat!

  2. Koliejki? a za czym oni stoją? szynkę rzucili?? Pacz pan teraz wykład towarem deficytowym ….

  3. czy nie prościej zrezygnować z tego cyrku i przestać dzielić na „lepszych” i „gorszych” ? ( i nawet pieniądze zostaną w kieszeni a zaszczepieni tak samo zarażają a może i bardziej)

  4. Właściwie trudno nazwać tę segregację sanitarną, skoro szczepionki jak nie okaleczą albo nie zabiją, to są właściwe bezużyteczne, tu chodzi o segregację na tych podporządkowanych eksperymentalnym procedurom paramedycznym, i tych którzy kontestują niewolnictwo i gwałt na własnym ciele metodą wstrzykiwania tajemniczej tynktury, nie przebadanej nawet przez sanepid.

  5. Dzięki temu dyskryminowani zobaczą, że jest ich znaczenie więcej, niż wynika to z narracji łżemediów. A to tylko zwiększy ich determinację do przeciwstawiania się faszystowskiemu zamordyzmowi.

Comments are closed.