USA. Rekordowe prawie 100 tys. zgonów rocznie z TEGO powodu

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Stany Zjednoczone odnotowały rekordową liczbę 96 tys. zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem narkotyków – poinformował w czwartek portal Axios.

Dane Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zebrane do marca br. pokazują 30-procentowy wzrost śmiertelnych w skutkach przypadków przedawkowania.

Trend jest wysoce niepokojący, a najgorsze statystyki zbiegają się w czasie z rozkwitem pandemii Covid-19 i lockdownem, kiedy Amerykanie zasadniczo zmienili swoje codzienne funkcjonowanie.

Największy, sięgający ponad 85 proc. wzrost liczby zgonów po zażyciu narkotyków odnotowano w północno-wschodnim stanie Vermont. Jedynie w trzech stanach nie zaobserwowano wzmożonej śmiertelności wskutek działania narkotyków.

Ważne, by pamiętać, że za tymi przerażającymi liczbami stoją rodziny i przyjaciele, którzy opłakują stratę bliskich – powiedziała stacji CNN Regina LaBelle kierująca Biurem Krajowej Polityki Kontroli Narkotyków.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

 1. Ostatni dzień danych, czyli 13 września 2021
  USA marnie wyszczepione 2225 zgonów na Covid-19.
  Dobrze wyszczepiona Dania 0 zgonów.

  • [Panie cenzor, a co jest w złego w stwierdzeniu prawdy? Czy ja zarzucam coś NCzasowi, rządowi itp., czy tylko „Głupi – głupszemu…” ?

   Ech…]

   Natomiast wskutek wyszczepień zmarło ok. 13 tys. osób – w USA, to dane oficjalne.

   A Singapur już porzuciłeś? Niedobry jest? Właśnie podwoili – 207 zgonów. I jest rozwojowo…

   • Na szczepionke (oficjalne dane) w USA zmarlo ok. 20 tys. wg FDA, chyba do konca wrzesnia.
    Natomiast kilku pracowitych osobnikow sledzaych dane w VAERS szacuje te liczbe na ok 200 tys. Zauwazyli oni, ze zgloszenia smiertelne (i inne zreszta tez) sa systematycznie usuwane z dostepnych rejestrow: wczoraj figurowaly na listach, przedwczoraj tez, a dzis… juz ich nie ma… Sposob wielce skuteczny i trywialnie prosty.

  • Te informacje z US tez sa niescisle, bo stracencow przedawkujacych narkotyki nikt nie „oplakuje”. Dla wielu rodzin jest tylko uwolnieniem od ciezaru ciaglej opieki i nieskutecznej terapii.

Comments are closed.