Administracja Bidena przegrywa w Teksasie w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych

Flagi USA i Teksasu Źródło: Pixabay
Flagi USA i Teksasu Źródło: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sąd apelacyjny odrzucił wniosek Waszyngtonu o wstrzymanie prawa aborcyjnego w Teksasie. Wniosek wniósł Departament Sprawiedliwości, który żądał czasowego wstrzymania prawa chroniącego życie w stanie Teksas.

Rzekomo „katolicki” prezydent Biden jest zwolennikiem aborcji. Kilka konserwatywnych stanów w ramach swojego prawodawstwa stara się zmienić dopuszczoną w 1973 roku przez Sąd Najwyższy dopuszczalność zabijania nienarodzonych dzieci.

Nowe prawo ograniczające aborcję od momentu bicia serca dziecka, w Teksasie weszło w życie 1 września. Ustawę stanową starała się zatrzymać administracja federalna. Sąd Apelacyjny zadecydował jednak w czwartek 14 października, że antyaborcyjne przepisy przyjęte w Teksasie powinny pozostać w mocy do czasu, kiedy zostanie rozpatrzona apelacja od wyroku wydanego przez federalnego sędziego okręgowego Roberta Pitmana, który zablokował nowe prawo.

Teksas odwołał się wcześniej od tego wyroku. Czwartkowe orzeczenie to środek tymczasowy do czasu wydania pełnego wyroku w sprawie. Departament Sprawiedliwości argumentował, iż nowe regulacje utrudnią kobietom korzystanie z ich „konstytucyjnego prawa” do przerwania ciąży. W Teksasie wygrało na razie życie.

Przed ustawą pro-life w tym stanie działało 20 klinik aborcyjnych. Biznes się zatrzymał… Z kolei organizacja Texas Right to Life uruchomiła specjalną linię, na którą mogą zgłaszać się osoby z doniesieniami o przeprowadzaniu aborcji wbrew obowiązującym przepisom.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. W USA, podobnie jak w Polsce katolicy głosują za aborcją i socjalizmem. Na Trumpa głosowało 54% protestantów i 41% katolików w 2020 roku. Podobnie w przeszłości protestanci głosują na Republikanów a katolicy na Demokratów: w 2000 na Republikanina Busha 56% protestantów i 47% katolików, w 2004 59 i 52, 2008 (McCain i Obama) 54 i 45, 2012 57 i 48 (Romney i Obama). Jeszcze ciekawiej: biali born again evangelical Christian, na Republikanina: 78%, 74%, 78%, 61%, 78%

  2. Widzieliście film „ALAMO”? Niemal jak Trylogia :) I wielkie armaty zagważdżane przez obrońców, i podwodna wyprawa po odsiecz i wysadzenie się głównego bohatera w składzie prochu.

    No ale w końcu czyj jest Hollywood, genetycznych złodziei, c’nie?

Comments are closed.