Afryka odrzuca „paszporty szczepionkowe” w ruchu lotniczym

Lotnisko Źródło: Pixabay
Lotnisko Źródło: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ministrowie państw Afryki odpowiedzialni za transport lotniczy uznali międzynarodowy wymóg wprowadzenia „paszportów szczepionkowych” dla osób podróżujących samolotami za niedopuszczalny. Ich zdaniem byłoby to równoznaczne z dyskryminacją niektórych grup, zwłaszcza z kontynentu afrykańskiego, gdzie szczepionek nadal brakuje.

James Odaudu, dyrektor z ministerstwa lotnictwa Nigerii, wyjaśniał, że podobnie jak jego koledzy z tego kontynentu uwąża, że taka propozycja jest sprzeczna z duchem konwencji chicagowskiej o lotnictwie.

Stanowisko afrykańskich ministrów zostało ujawnione 13 października w czasie konferencji wysokiego szczebla Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w sprawie Covid-19. Przedstawił je nigeryjski minister Sirika Hadi.

Państwa Afryki proponują, by zamiast narzucania „paszportów”, państwa-strony Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym minimalizowały ryzyko zakażenia podczas podróży, stosując środki ochronne.

Hadi w imieniu państw afrykańskich skrytykował jednostronne narzucanie środków o charakterze globalnym związanych ze zdrowiem publicznym. Poprosił, by państwa powstrzymały się od takich praktyk i zamiast tego podjęły środki, które ułatwiłyby ponowne otwarcie i ponowne łączenie świata.

Szczepionki nadal nie są powszechnie dostępne we wszystkich regionach świata, zwłaszcza w Afryce. Transport z kolei i jego utrzymanie to dla tych krajów także kwestia ekonomii. Nigeria była gospodarzem afrykańskiego spotkania ministerialnego, podczas którego wskazywano na wkład lotnictwa cywilnego w rozwój gospodarczy, postęp społeczny, integrację regionu i zrównoważony rozwój.

Źródło: Today.ng

9 KOMENTARZE

  1. Bóg błogosławi Afrykę. Karuzela się kręci, raz na górze raz na dole. Od dziesięciu już lat jestem zdania, że biały człowiek upadnie a Afryka powstanie, życzę murzynom wszystkiego najlepszego bo widzę, że mimo roznych przywar konserwują w sobie normalne człowieczenstwo i robią to często z wyboru a nie tylko z „zacofania”. Niestety tutaj w Polsce społeczeństwo jest nawiedzone przez szatana, Europa jest brzuchem bestii

    • Biały człowiek upadnie bo odwrócił się od wartości i zasad, dzięki którym wcześniej rządził światem i kolonizował m.in. Afrykę. Natomiast Afryka nie wyznaje tych zasad, bo jest zdominowana przez Islam albo wierzenia plemienne. Dlatego owszem Afryka kiedyś trochę się wzniesie ale nigdy nie osiągnie tego poziomu jak biali ludzie.

  2. Brawo Afryka, stop kowidiańskiej sekcie Klausa Schwaba !!!

    Ironią losu przyjdzie taki czas, że trzeba będzie uciekać do Afryki żeby odzyskać wolność.

    Już zaczynam się martwić o życie polityków, którzy sprzeciwiają się globalnej polityce Nowego Komunistycznego Ładu.

Comments are closed.