Grupowo i siłowo. Imigranci napierają na Polską granicę [VIDEO]

Straż Graniczna - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała w piątek forsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku – poinformowała w sobotę Straż Graniczna.

„70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała wczoraj tj. 15.10 forsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku.

Granicy broniliśmy wspólnie z żołnierzami #WojskoPolskie” – napisała w sobotę na Twitterze Straż Graniczna.

Do wpisu załączono film, na którym widać jak w nocy grupa migrantów stoi przy ogrodzeniu granicznym i wykrzykuje coś do polskich funkcjonariuszy.

Jak wcześniej podawała SG w piątek strażnicy graniczni odnotowali 592 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano jednego obywatela Iraku, a pozostałym próbom zapobieżono.

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek 10 osób – dwóch obywateli Turcji, dwóch Rumunii, dwóch obywateli Niemiec, obywatela Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

(PAP)

16 KOMENTARZE

 1. niech pani kanclerz sobie przyjedzie po nich i ich zabiera… to nie są uchodźcy, bo na Białorusi są przecież bezpieczni, nic im tam nie grozi… oni chcą po zasiłki do niemiec…

 2. Skoro jest stan wyższej konieczności, to najprościej jest zaminować pas nadgraniczny na krytycznych odcinkach i postawić ostrzeżenia. Jak ktoś zaryzykuje jego sprawa.

  • Minując, zasyfisz sobie tylko granicę. Myśl o zwierzętach.
   Polska ma grubo ponad 100.000 wojska. Na całkowite zablokowanie wschodniej granicy wystarczy 10.000 gości. Jeden z gładkimi kulami gumowymi wali po kulasach, a drugi z ostrymi i psami w osłonie. I jest spokój.

 3. „dwóch obywateli Turcji, dwóch Rumunii, dwóch obywateli Niemiec, obywatela Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii” istna Интернационалистская еврейская коммунистическая партия.

  Przypomnę, że nad Parlamentem Europejskim w Brukseli ma siedzibę kolejny Parlament! Jest to EUROPEAN JEWIH PARLIAMENT – http://www.ejp.eu.

  Wiedziałeś o tym głupi ‚polski’ goju? NIE!? A istnieje on od lat ! To może i o ‚polskim’ parlamencie gówno wiesz, co?

 4. Pisowcom z nieba spadli ci imigranci, bo już kowid nie robi na ludziach wrażenia poza frustracją, dlatego bohaterska walka z nowym najeźdźcą jest skuteczną metodą odwracania uwagi od pogłębiającej się drożyzny z perspektywą Nędzy Nowego Ładu, która nie dotknie pisowskich konsomolców, którzy w porę podnieśli sobie diety za zaplanowane rujnowanie gospodarki metodą na kowid.

 5. Może wprowadzić w Kodeksie karę chłosty ? Dla przekraczających granicę nielegalnie i dla tych co im pomagają . 100 batów wymierzonych publicznie i z powrotem . Pewnie by pomogło .

Comments are closed.