Konfederacja ma 6 proc., ale rośnie [SONDAŻ]

Sejm podczas obrad. / foto: Prt Sc YouTube: Sejm RP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Według CBOS ranking partii politycznych przedstawia się następująco: PiS – 35 proc., KO – 15 proc., Polska 2050 – 11 proc., a Konfederacja – 6 proc. poparcia. Na pocieszenie można dodać, że Lewica, KP-PSL i Porozumienie Gowina znalazłyby się poza Sejmem.

Gdyby wybory odbywały się w pierwszej połowie października, to największe poparcie miałoby Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską), które mogą liczyć na 35-proc. poparcie, to o 1 pkt proc. więcej niż we wrześniowym badaniu.

Na drugim miejscu, podobnie jak przed miesiącem, znalazłaby się Koalicja Obywatelska, która jest popierana przez 15 proc. respondentów. W stosunku do września poparcie dla KO spadło o 1 pkt proc. Podium uzupełnia z 11 proc. Polska 2050 Szymona Hołowni. Jej wynik to również spadek o 1 pkt proc.

W parlamencie znalazłaby się już tylko Konfederacja, dla której poparcie zadeklarowało 6 proc. respondentów, czyli o 1 pkt proc. więcej niż przed miesiącem. I to jest pocieszające…

Poniżej progu wyborczej znalazła się Lewica z 4 proc. poparcia, PSL-Koalicja Polska z 2 proc., a także Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc.

23 proc. badanych pytanych o preferencje partyjne wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”, a 3 proc. odmówiło odpowiedzi na to pytanie. W badaniu frekwencję wyliczono na ponad 78 proc.

Badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 października 2021 roku na próbie liczącej 1161 osób (w tym: 55,2 proc. metodą CAPI, 28,9 proc. – CATI i 15,9 proc. – CAWI).

Źródło: PAP

16 KOMENTARZE

 1. Masy pojmują, że pajace z Kolaboracji Bosaków&reszta, wiszący od dziecka u pańskiej klamki, wychowani przez Giertycha i Rydzyka, zginą z głodu po wykopaniu ich z „polityki”. Czas na prawdziwą polską i patriotyczną opozycję.

 2. Tu już nic nie rozumiem, „niektuży muwiom rozumię*”, Konfederacji od roku coś rośnie i już mają 6 %, a było 12 %? Można od tego dostać kota schrödingera. Jak tak dalej pójdzie to notowania Konfy będą na poziomie kwantowym.
  Czy ktoś mi to wyjaśni?

  • Służę uprzejmie. Sondażownie często są powiązane z partiami. CBOS jest ośrodkiem państwowym więc wynik PiS i innych ugrupowań jest taki jaki ta partia sobie życzy. Ponieważ zaś stałe w uczuciach sondażownie zawsze „mylą się” w tym samym kierunku, to tak naprawdę jako tako miarodajne są tylko zmiany. Zmiana z 5% na 6% to wzrost, zmiana z 11% na 10% to spadek.

  • Sondaże robisz na losowych grupach tu zrobili na 1161 osób wyszło tak w osobach
   PiS 406
   KO 174
   Polska 2050 128
   Konfederacja 70
   Lewica 46
   PSL 23
   Porozumienie 12

   Trudno Powiedzieć 267
   Odmowy 35

   Sondaże pokazują w procentach bo ludzie nie czytają reszty czyli ile osób brało w tym udział i w jakich dniach. Gdyby patrzyli na to ile osób brało udział w głosowaniu to może by zmienili myślenie by nie patrzeć na procenty.

 3. Konfederacja myślę mogła więcej ugrać w tych paranoicznych czasach, do 15 % spokojnie by doszli. Zdaje się że ten moment już minął, i zostaną w okolicach 7,8. Szkoda bo to dużo za mało żeby coś w polityce znaczyć.

 4. O tak, przed KORfederacją wielka przyszłośc. W KOR też nikt nie wierzył. Z takimi szalupami jest jak ze strzelbą na ścianie. Kiedyś ten statek zatonie więc KORfederacja będzie jak znalazł.

  I kto na nią zagłosuje? NO MYYYY, PATRIOCI I PRRRAWDZIWI POLACYYY! Tak jak w 2015!

 5. Gdyby Konfederacja miała 6% ale rosła to bym się załamał, sądzę jednak, że realnie mają 8-9% i wiele zależeć będzie ilu debili nie znających się na polityce uzna, że tym razem na nich zagłosuje

 6. Biorąc pod uwagę fakt w jakim towarzystwie wśród inwektyw znajdują się ubecy z których 99% już dawno nie żyje,wygląda na to iż określenie kogoś tym mianem stało się powodem do dumy.
  Pomyśleć,że sporo ścieków jeszcze upłynie w Czajce zanim takie poważanie będą miały etosowe ,legendy’ wśród hejterów.I to pomimo ogromnych wysiłków ,naszych’ mendiuf.

 7. To może niech mają jakiś sensowny program gospodarczy, bo większość ludzi interesuje to na jakim poziomie będą żyć a nie to czy geje mogą się skrobać. Ustalić w programie wielka obniżka podatków = wielkiej obniżce wydatków , i social, 500plusy lecą razem z wydatki na kulturę i sport , a nie jakieś tam „zabierzemy 2mld na typ (100pln na pracującego) i 16mln na who( 0.80 na pracującego rocznie), gadane przez narodowców

Comments are closed.