RUCH ATYCOVIDIAŃSKIEGO OPORU. Nauczyciele i studenci bez paszportów zdrowotnych zajęli Uniwersytet w Turynie [WIDEO]

Zajęcie Uniwersytetu w Turynie. Foto: Twitter/screen
Zajęcie Uniwersytetu w Turynie. Foto: Twitter/screen
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

To efekt wejścia w życie we Włoszech obowiązku posiadania przepustki Covid-19 we wszystkich miejscach pracy – tak interpretuje się dane z piątku, gdy pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 69 tysięcy osób. To o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzedni piątek. Nie wszyscy jednak poddają się covidiańskiemu terrowi.

Na mocy decyzji rządu Mario Draghiego wszyscy pracownicy we Włoszech muszą mieć przepustki sanitarne, wystawiane na podstawie szczepienia, wyleczenia z wirusa lub negatywnego wyniku testu. Wymóg dotyczy także sektora prywatnego. Przewidziano wysokie kary – do 1500 euro za brak tzw. Green Pass. To najbardziej surowe przepisy w Europie.

Urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw epidemii podał, że dotychczas co najmniej jedną dawką zaszczepiło się ponad 85 proc. ludności powyżej 12 lat. Szczepienia zakończyło 81 proc. Włochów.

W związku z wejściem w życie w piątek wymogu przepustki covidowej padł tego dnia rekord wykonanych testów – było ich ponad pół miliona.

Nie wszyscy Włosi jednak pozwalają zrobić z siebie „covidiańskich niewolników”. Nauczyciele i studenci bez paszportów zdrowotnych wtargnęli i zajęli Uniwersytet w Turynie. Pytanie, czy to ostatnie tchnienie „ruchu antycovidiańskiego oporu”, czy też rebelia przetrwa i znajdzie się więcej odważnych, gotowych przejść na „jasna stronę mocy”.

9 KOMENTARZE

 1. 15 października 2021. Zapamiętaj tę datę!
  To, na co patrzysz, to prawdziwa rewolucja, która dzieje się w Trieście we Włoszech.
  Tysiące pracowników doków i mieszkańców Triestu, Werony, Vicenzy, Pordenone, Wenecji i Treviso blokują dostęp do portu w Trieście, aby zaprotestować przeciwko obowiązkowym szczepionkom i paszportowi szczepionkowemu.

 2. A tymczasem niejaki prof. Filipiak pochwala na FB faszystowskie metody segregacji, wprowadzone we Włoszech. Mając takich światłych profesorów, zastanawiam się kiedy wróci czas aplikowania fenolu.

 3. Patrząc na to, czym stało się teraz wielu lekarzy, należy jak najszybciej zacząć samemu zdobywać wiedzę na temat zdrowia.

 4. No cóż, wydawałem we Włoszech niemało pieniędzy jako turysta. Teraz tą forsę zapłacę Chorwatowi albo innemu Bułgarowi. Jak Włosi nie zrobią z tym porządku, to mogą się zwijać.

 5. Inteligentna młodzież się budzi widząc, że w paszportach kowidowych nie chodzi o wirusa, a jedynie o tresurę społeczeństwa na nowych bolszewików Zielonego Ładu w globalnej komunie mutantów Klausa Schwaba.

  • Megakapitaliści rozwijają meganiewolnictwo, a nie żadną komunę. Od kiedy ustrój, w którym rządzą najbogatsi nazywa się komuną? Przejęcie większości dóbr materialnych przez korporacje należące do megakapitalistów dopnie megakapitalizm.

Comments are closed.