Szokujące słowa prezesa PiS o przedsiębiorcach. „Jarosław Kaczyński, działacz komunistyczny”

Jarosław Kaczyński Źródło: FB/Mgr Mors
Jarosław Kaczyński Źródło: FB/Mgr Mors
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Prezes PiS Jarosław Kaczyński był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Polityk stwierdził, że „nie obniżałby akcyzy”, ponieważ „dochodów państwa” nie należy ograniczać. Co innego przedsiębiorcy. Ci, zdaniem Kaczyńskiego, powinni ograniczyć „ekspansję dochodową”.

Wicepremier i prezes PiS był pytany, czy rząd powinien rozważyć możliwość obniżenia stawek akcyzy na paliwa, aby tym samym spadły ceny w detalu.

– Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy (podatników – przyp. red.), więc ja bym dochodów państwa nie obniżał – powiedział Kaczyński.

Wicepremier zaznaczył, że rząd może tu wykorzystać rozmaite metody. – Sądzę, że coś takiego się stanie, będę za tym optował – dodał.

– Obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć tą cenę – twierdził.

Co innego jednak przedsiębiorcy. 

– Natomiast sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze troszkę ograniczyły swoją ekspansję dochodową. Powinna być ograniczona dążność podmiotów gospodarczych do tego, żeby uzyskiwać wobec istniejącej sytuacji nadzwyczajne zyski – dodał.

„Jarosław Kaczyński, działacz komunistyczny” – skwitował na Twitterze słowa Kaczyńskiego Anarchokapitalizm.

„To się samo komentuje…” – stwierdził poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Jarosław Kaczyński najwyraźniej zupełnie nie rozumie, że wysokie ceny ograniczają konsumpcję a przez to produkcję i wpływy do budżetu państwa spadają. Ale socjaliści zazwyczaj mają takie problemy z myśleniem…

Źródła: RMF FM/Twitter

83 KOMENTARZE

 1. Kaczynski ma absolutna racje, postepuje slusznie, jest w tym sens i logika. A nade wszystko kieruje sie troska o dobro wspolne, wszytkich obywteli i calego narodu. Niestety wielu rodakow jest juz tak zdemoralizowanych i oglupionych praniem mozgow, ze nie rozumie zupelnie myslenia kategoriami wspolnotowymi I narodowymi.

  • Nie ma absolutnej racji. Ma swoją rację, która się zmienia w zależności od tego czy jest przy korycie czy nie. Nie może być mowy o dobrze wspólnym jeśli państwo działa przeciwko jednostkom składającym się na całość. Podatki okradają jednostki i to jest złe i bardzo złe, gdy okradanie się zwiększa w trudnych czasach.

  • Przez 40 lat w ramach tego twojego myślenia „kategoriami wspolnotowymi I narodowymi” moi rodzice jak i ja zapier* dla dobra głównie tow. socjalistów komunistów dokładnie takich samych jak ten ów tow narodowy socjalista kaczyński. DOŚĆ! socjalizm to zło w jakiejkolwiek postaci tym bardziej narodowo-socjalistycznej!

   • Rozumiem Pańskie rozgoryczenie i złość. Przeciwko dawnym towarzyszom, jak i obecnym.
    I oczywiście przeciwko takim jak Krzysztof Sciepuro, który jest albo nikczemnikiem, albo ma niskie zdolności intelektualne.

  • „kieruje się troską o dobro wspólne, wszystkich obywateli i całego narodu”.
   To pewnie żart.
   Ale jeśli nie, to wspomnę o tysiącach stanowisk zajętych w spółkach SP przez działaczy PiS.
   Być może w powyższym zdaniu chodzi o naród inny, niż polski np. żydowski, czy ukraiński.

 2. Wy wszyscy co tu komentujecie i tak jesteście w d… kratycznej mniejszości. 50%+ głosujących stoi murem za Naczelnikiem, bo cały KUL-owski sztab socjologów pracuje nad wymaganą influencerką i mediami. A on dalej będzie uskutecznial swój tumiwisizm (tu mu wisicie) do ostatnich swoich dni. To przecież oczywiste.

 3. To jednak są niepoprawni idioci. Już zapomniałeś Kaczorze co się działo nie tak dawno jak rząd obniżył akcyzę na alkohol? Popyt i dochody budżetowe wystrzeliły w górę a ludzie przestali pędzić :-)

 4. Można zwiększyć dochody budżetu obniżając pensje wszystkim pracownikom państwowym oraz przywracając normalne podatki posłom (dla siebie obniżyli. Krótko mówiąc obniżyć zarobki kasie próżniaczej.

 5. pisowskie zawołanie Partia Partia ponad wszystko i tylko interes koterii partyjnej się liczy … marzę o tym aby po odsunięciu pisowcow od władzy odpowiednie służby sprawdziły konta członków rządu te konta prawe i lewe i żeby ludzie poznali prawdę kto poza rodziną Szumowskich dorobił się na oszukanej pandemii milionów

 6. Jaro
  (dedykuję mgle z czas.com)
  motto: „Socjalistom wcześniej, czy później, kończą się cudze pieniądze.”
  (Margaret Theacher)

  Gdy zapytacie: co to jest Jaro?
  Samochód zowią tak elektryczny?
  Czy port centralny, czy przekop śliczny?…
  Otóż, jest Jaro pier. dołą starą.
  A nasza Polska Jara ofiarą!

  To obłąkany, sowiecki pedał,
  Który z natury jest pasożytem.
  (TW „Balbina”  – Żydówka przy tem? –
  Go urodziła.) Nic Polsce nie dał,
  Nic poza kitem – który Wam… sprzedał!

  • Brat-bliźniak (umrzyk) w swym doktoracie
   Dwakroć cytował brednie Lenina.
   Jaro, co Lecha tak przypomina,
   Też jest komuchem, się przekonacie:
   W nowych podatkach, pardon: „opłacie”!

   W swojej demencji, albo głupocie,
   Nawet się chwalił matki „nauką”…
   Polacy, czy Was po głowach tłuką?
   Czemu ufacie takiej miernocie?!
   Załupieżony złupi z Was krocie!!!

Comments are closed.