Szpryca Johnson & Johnson jednak dwudawkowa. Zalecane będzie też mieszanie?

Blisko połowa Polaków nie chce zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. foto: Pixnio
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixnio
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Komisja ekspertów, doradzająca Agencji Żywności i Leków (FDA), jednomyślnie poparła zatwierdzenie podawania drugiej dawki szczepionki Johnson & Johnson przeciwko Covid-19. Rekomendacja dotyczy osób powyżej 18. roku życia, będących co najmniej dwa miesiące po pierwszej dawce.

Pozytywną opinię wyraziło wszystkich 19 głosujących ekspertów komisji doradczej ds. szczepionek i powiązanych produktów biologicznych.

Członkowie doradczego ciała FDA byli zgodni, że wobec niższego poziomu ochrony, którą zapewnia jednodawkowa dotąd szczepionka w porównaniu z preparatami Pfizera i Moderny, użycie drugiej dawki jest uzasadnione. Dane wskazują na to, że dwie dawki preparatu J&J podwyższają jej skuteczność z 74 proc. do 90 proc.

Druga dawka jednodawkowego preparatu. Jest wniosek Johnson & Johnson

Część ekspertów była zdania, że preparat powinien być w istocie uważany za dwudawkową szczepionkę i obie dawki powinny być zalecane dla wszystkich.

I to jest w tym wszystkim najważniejsze. „Eksperci” tak uznali i teraz, od soboty, już tak będzie. A jeśli eksperci w niedalekiej przyszłości zmienią zdanie to np. od wtorku będzie już całkiem inaczej. I niech nikt nie odważy się nawet wyrażać jakichś obiekcji.

„Myślę, że ta szczepionka zawsze była dwudawkowa, myślę, że jest lepsza jako dwudawkowa szczepionka” – powiedział dr Paul Offit.

„Myślę, że tak jest”. Jak widzimy wyrażanie podobnych „naukowych”, popartych głęboko wiedzą tez wystarczy, aby zostać ekspertem FDA i decydować o losie miliardów ludzi.

Opinia komisji – dodajmy – nie jest wiążąca dla decyzji FDA w sprawie zatwierdzenia drugiej dawki, lecz praktycznie agencja niemal zawsze podąża za radami ekspertów.

W czwartek ten sam panel jednomyślnie poparł zatwierdzenie dodatkowej dawki szczepionki Moderny, ale tylko dla osób powyżej 65. roku życia lub szczególnie narażonych na Covid-19.

W piątek eksperci dyskutować będą też nad mieszaniem szczepionek. Opublikowane w środę badanie amerykańskich naukowców, ufundowane przez Narodowy Instytut Zdrowia (NIH), wskazało, że osoby, które otrzymały szczepionkę przeciwko Covid-19 firmy Johnson & Johnson, mogą najbardziej skorzystać z przyjęcia dawki przypominającej innej szczepionki typu mRNA, czyli Pfizera i Moderny.

U osób zaszczepionych po raz pierwszy szczepionką Johnson & Johnson poziom przeciwciał wzrósł 4-krotnie po dawce przypominającej tej samej szczepionki, 35 razy – po przypominającej dawce Pfizera i 76 razy – po przypominającej dawce Moderny.

Tak przynajmniej twierdzą „eksperci”.

26 KOMENTARZE

 1. Podobno szczepionka jest po to, by organizm nauczył się zwalczać wirusa i by produkował przeciwciała, gdy zajdzie taka potrzeba – a nie po to, by ciągle wywoływać i utrzymywać podwyższony poziom przeciwciał.
  Coś mi śmierdzi ten szczepionkowy wyścig zbrojeń – albo „eksperci” to idioci.

  • Szczepionka nie zabija tak skutecznie, jak oczekiwano.
   Dlatego Mengeles w laboratoriach ciągle nad nią pracują.
   Jako laik jednak podpowiem. Może by tak trochę strychniny?

   • Szpryca nie jest tym co ludzie myślą – produkcja skomputeryzowana i mogą zmieniać dowolnie skład każdej partii. Są filmy mikroskopowych analiz i okazuje się że składniki są szokujące – również żywe, które będą się rozmnażać.

 2. z doświadczenia wiem że mieszanie piwa,wina i wódki źle się kończy.Można zaliczyć ,,zgon”na kilkanaście godzin w miejscu spożywania,na drugi dzień łeb pęka,kac gigant,dwa dni trzeba by dojść do normalnośći.Nie zalecam,nie rekomenduje ,odradzam .

 3. po co mieszać, dać od razu zastrzyki z benzyny jak mengele robił i już! Przecież o to władzom i pejsom chodzi, o wymordowanie populacji? Chcą jeszcze, zanim nas wymordują, zarobić na leczeniu powikłań?KANALIE!

 4. Najpierw zwabili frajerską hołotę „szczepionką jednodawkową” — istne „Wash and Go”, nieprawdaż? — a teraz: „ups! Może jednak lepiej zrobić powtóreczkę”.

 5. Tak powiedzieli i tak zrobią, a jak rok temu ludzie pisali, że nie chodzi o wirusa a o wyszczepienie całego globu i walkę ze społeczeństwem to wyzywali od szurow, a teraz co paszport szczepień nikogo nie dziwi i ci wielcy bohaterowie, którzy wzięli odpowiedzialność za cały świat i się zaszczepili mają przywileje przed śmiercią.

 6. Dotychczas Johnson był poszkodowany, bo inni sprzedawali dwa preparaty, podczas gdy oni jeden. W związku z tym zysk był mniejszy. Teraz będzie sprawiedliwie, a przy okazji wzmocni się działanie trutki.

 7. Pięknie się bawią naszym zdrowiem „rządzący” nami oprawcy!
  Spróbujcie pomieszać głupi olej we współczesnym aucie w silniku albo automatycznej skrzyni biegów, albo wlać nie taki jak trzeba :/

 8. a gdzie to medialny naziol-„ekspert” niejaki Horbaniący? Jądrek przelał mu na Cyprze srebrniki i ten zniknął na zielonych wyspach oceanów? Wytropić go dziennikarze, bestia nie może ujść bezkarnie!To ono chciało szczepić wszystkich Polaków pod lufami!

 9. Najlepszym rozwiązaniem byłaby pompa kowidowa wbita do zadka z automatycznym dawkowaniem szprycy zasysanej z dozownika z popłuczynami ze zlewozmywaka, które są jeszcze skuteczniejsze niż tynktura ze smarkami Pfizera czy J&J.

Comments are closed.