Bosak gorzko o wdrażaniu unijnych eko-dyrektyw. Ile to będzie kosztować?! [VIDEO]

Krzysztof Bosak o koronawirusie w Sejmie / Fot. YouTube/NCzasTV
Krzysztof Bosak w Sejmie / Fot. YouTube/NCzasTV
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Polska w najbliższym czasie będzie wdrażać aż cztery unijne dyrektywy mające pomóc w osławionej walce ze zmianami klimatu. Krzysztof Bosak z Konfederacji wskazuje, że tempo zmian, a także ich wpływ na rzeczywistość w dłuższej perspektywie nie może przynieść nic dobrego.

Musi być „ciekawie”, musi być daleko od rzeczywistości, daleko od realiów i dokładnie tak jest – rozpoczął wystąpienie w Sejmie Bosak.

Poseł Konfederacji zwrócił uwagę, że ekologia to „ważny temat” i wszyscy chcieliby, aby Polska była krajem jak najczystszym. Ma jednak poważne wątpliwości, czy aby Unia Europejska rzeczywiście nam w tym pomoże.

Będziemy ujednolicać metody liczenia, będziemy zmieniać limity. Ale czy my w ogóle spełniliśmy już limity, które w tej chwili mamy nałożone? Chyba nie za bardzo. Czy mamy dokładnie koncepcję, jak osiągnąć to, co jest założone w tych przepisach prawa? Z debaty wynika, że nie. Czy przedsiębiorcy wiedzą, na czym ma polegać rozszerzona odpowiedzialność producentów, a rząd ma koncepcję, jaką odpowiedzialność wymusić, i ma policzone, jakie to wygeneruje koszty dla całego społeczeństwa? Wydaje mi się, że nie – wskazywał Bosak.

Podwyżki następstwem unijnych dyrektyw

Czy rząd ma pomysł, co samorządy, gminy – na które nakłada obowiązek, że w 2035 r. procent składowania ma być zaledwie 10%, co oznacza, że sprawa 90% pozostałych odpadów spadnie na gminy – co mają z tym zrobić i za jakie pieniądze? Już w tej chwili podwyżki cen wywozu odpadów poszybowały w górę: średnio pomiędzy majem 2020 r. a majem 2021 r. to jest 27% – w ekstremalnych przypadkach to było znacznie ponad 100% – przypomniał podwyżki Bosak.

Dla przykładu od 1 lipca mieszkańcy gminy Zelów zapłacili za wywóz odpadów 150% więcej. Jakie będą skale podwyżek cen produktów i podwyżek cen składowania odpadów i ich recyklingu po tych zmianach? Nie usłyszałem tego w wystąpieniach posłów opcji rządzącej, którzy ten projekt zachwalali. Mamy za to dumę z tego, że będziemy mieć ujednolicone w skali kontynentu sposoby liczenia tych rzeczy. No, od liczenia śmieci nie będzie mniej – mówił poseł Konfederacji.

Ta cała koncepcja rozszerzonej odpowiedzialności producentów i przerzucenia na producentów kosztów recyklingu w zarysie brzmi bardzo ciekawie, ale jest to prawdziwa rewolucja. Przedsiębiorcy mają już nie zajmować się wytwarzaniem produktów możliwie jak najtaniej i efektywnym ich sprzedawaniem, tylko mają się zająć, jak rozumiem, oczyszczaniem kraju ze śmieci, którymi stają się produkty, opakowania, które sami wytwarzają. W tym samym czasie Unia Europejska czy rząd promują elektromobilność, podczas gdy czas przydatności tych aut, jeśli chodzi o możliwość ich reperowania, jest znacznie krótszy niż w przypadku zwykłych aut spalinowych. Mamy skrócony czas użytkowania różnych produktów i nic się z tym nie robi, jeszcze te trendy są twórczo rozwijane z każdym kolejnym rokiem – wskazywał Bosak.

Słowo o tych limitach, żeby nasi wyborcy, obywatele w ogóle dowiedzieli się, o czym tu mówimy. Recykling tworzyw sztucznych – obecnie norma, której, zdaje się, nie spełniamy, to jest 30%, w 2029 r. to ma być 54%, ponad połowa. Recykling stali – obecnie ta norma to jest 55%, w 2028 r. to ma być 78%. Papiery i tektury – 66%, w 2029 r. – 83%. Życzę szczęścia tym, którzy wierzą, że to się uda w tym tempie osiągnąć – gorzko podsumował Bosak.

8 KOMENTARZE

  1. Jak Kolaboracja siedziała w Brukseli to wyłudzała forsę na fikcyjnych asystentów. Drobne cwaniaczki, poziom gminny, a udają zatroskanych polityków.

  2. Ekologia jest ważna; nie powinniśmy wylewać ścieków do rzek, wypuszczać pyłów i trucizn do atmosfery itd. Ale to co się dzieje z CO2 i w większości wypadków z recyklingiem to jest tylko i wyłącznie ideologia. Być może związana z NWO.

  3. Przecież to koncerny stworzyły cały ten syf plastykowy,nawozowy elektroniczny gdzie np co polyroku musisz zmienić telefon bo bateria działa . obłuda kłamstwa im nie chodzi o czystą planetę tylko o zrobienie z nas totalnych niewolników.Zrobili się rasą panów bo pieniądze już im nie wystarczają.teraz trzeba gnębić ludzi to im robi przyjemność.

  4. Mafia światowa wyczyściła wszystkie stanowiska osób decydenckich na całym świecie. Teraz pozostały już jedynie posłuszne miernoty, pozbawione zdolności refleksji i prawego sumienia. POLSKA nie jest tu wyjątkiem.

  5. Panie Bosak! – najwyższy czas czynić działania aby wystąpić z tego towarzystwa a nie biadolić. Jeżeli hasłem KONFEDERACJI nie będzie przed najbliższymi wyborami POLEXIT to skończycie na śmietniku historii!!!.

Comments are closed.