Domniemany zabójca brytyjskiego posła to syn somalijskiego oficjela i „beneficjent” państwowego programu

Dzieci zostawiające kwiaty w pobliżu miejsca śmierci brytyjskiego posła Sir Davida Amessa zabitego przez nożownika/Fot. PAP
Dzieci zostawiające kwiaty w pobliżu miejsca śmierci brytyjskiego posła Sir Davida Amessa zabitego przez nożownika/Fot. PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Domniemany zabójca brytyjskiego posła Davida Amessa, Ali Harbi Ali, jest synem członka dawnego rządu Somalii i planował przeprowadzenie ataku od ponad tygodnia – ujawniły w niedzielę brytyjskie media.

W sobotę wieczorem brytyjskie media ujawniły personalia mężczyzny zatrzymanego w związku z zabójstwem deputowanego. Jak już wcześniej informowano, ma on 25 lat i jest obywatelem brytyjskim somalijskiego pochodzenia, a jego rodzina przybyła do Wielkiej Brytanii z ogarniętej wojną domową Somalii w latach 90. „Mail on Sunday” i „The Sunday Times” ujawniły, że domniemany zabójca jest synem byłego doradcy ds. komunikacji ówczesnego premiera tego kraju. Harbi Ali Kullane potwierdził, że to jego syn został zatrzymany w związku z zabójstwem posła.

Policjanci prowadzący śledztwo uważają, że Ali Harbi Ali działał sam i według obu tych gazet, badają teorię, iż zradykalizował się w czasie lockdownu, spędzając sporo czasu w internecie. W sobotę dziennik „The Guardian” podał, że był on w przeszłości objęty rządowym programem Prevent, który ma zapobiegać radykalizacji, ale nie był obserwowany przez kontrwywiad. W ciągu 12 miesięcy do końca marca 2020 r. programem Prevent objętych było ponad 6000 osób.

„Mail on Sunday” ujawnia także, iż Ali Harbi Ali prawdopodobnie w przeszłości mieszkał w okręgu wyborczym Amessa – Southend West, ale ostatnim jego miejscem zamieszkania był dom w zamożnej części Kentish Town w północnym Londynie i stamtąd pojechał specjalnie do Leigh-on-Sea, by dokonać zabójstwa. To jedna z trzech nieruchomości w Londynie przeszukanych przez policję w sobotę.

Amess, 69-letni poseł rządzącej Partii Konserwatywnej, został zamordowany w piątek koło południa w Leigh-on-Sea w południowo-wschodniej Anglii w czasie spotkania z wyborcami ze swojego okręgu. Jak ujawniły media, sprawca najpierw czekał w kolejce, a w pewnym momencie wbiegł do sali i na oczach co najmniej dwóch osób zadał posłowi 17 ciosów nożem, po czym spokojnie poczekał na przyjazd policji.

W nocy z piątku na sobotę policja oficjalnie poinformowała, że uważa zabójstwo Amessa za akt terroru, a pierwsze ustalenia wskazują „na potencjalną motywację związaną z islamistycznym ekstremizmem„.

Kapitan Państwo znów się „wykazał”. Zabójca brytyjskiego posła uczestniczył w rządowym programie zapobiegania radykalizacji

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

 1. Dojdzie do tego, że pokrzywdzeni ludzie lub ich rodziny zaczną wynajmować „Mścicieli”.
  A prawdziwie zdesperowane społeczności będą organizować pieniężne „zrzutki” przeznaczone na sfinansowanie „skutecznego” wyeliminowania krzywdzicieli ze społeczeństwa.

 2. Lub dojdzie do tego, że pokrzywdzeni ludzie lub ich rodziny zaczną wynajmować „Mścicieli”.
  A prawdziwie zdesperowane społeczności będą organizować pieniężne „zrzutki” przeznaczone na sfinansowanie „skutecznego” wyeliminowania krzywdzicieli ze społeczeństwa.

 3. Rasistowskie brednie!
  Niemożliwe, żeby czarnoskóry wyznawca religii pokoju kogokolwiek skrzywdził!
  Sprawcą mordu był, jak zapewnia pan reżyser Smardzowski, jakiś Polak-katolik. Zapewne krewny Rafała Ziemkiewicza…
  Tacy jesteśmy! Prześladujemy gejów, wznosimy mury na granicy i SMARZymy po stodołach 6 milionów Żydów!!!

 4. Zapewne rozpocznie się wkrótce kampania na rzecz likwidacji zawodów łuczniczych, a potem zakaz sprzedaży łuków sportowych, następnie zakaz sprzedaży łuków dziecięcych.

   • ZATRUWANIE STRZAŁEK – Korzeń Wilczej Jagody gotowany na czarną maż nadaje sie do zatruwania ostrzy.
    “MROCZNA STRONA LASU”
    Kochały je trucicielki, alchemicy i medycy. Były okrutnym narzędziem stosowanym do zabijania politycznych wrogów, spadkobierców i niechcianych członków rodziny. Służyły też jako broń przeciwko dużym drapieżnikom leśnym.

   • „Amunicje” do procy można także „okrasić” trucizną…
    Jednak rurki potrzebna do zrobienia „kuszodmuchawki” są powszechnie dostępne (i legalne) chociażby w formie usztywnienia plecaka jako tzw. „stelaż”

  • TOJAD MOCNY (Aconitum firmum) –
   Dawkę śmiertelną stanowi ok. 4 mg akonityny, a taka ilość może być w ułamku grama „mordownika”.
   WYKORZYSTYWANE BYŁY PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZEZ NIEMCÓW. ZATRUWALI NIĄ POCISKI, KTÓRYMI STRZELANO W BIODRA WIĘŹNIÓW W OBOZIE KONCENTRACYJNYM W BUCHENWALDZIE.
   PO OKOŁO 2 GODZINACH MĘCZARNI WIĘŹNIOWIE UMIERALI.

Comments are closed.